5 najbardziej przydatnych kanałów na YouTube

5 najbardziej przydatnych kanałów na YouTube

Kiedy myślisz o YouTube, prawdopodobnie często kojarzysz go z filmikami marnującymi czas, głupimi żartami i zwierzętami pantoflarzami. Jest jednak taki zakątek YouTube, w którym można znaleźć mnóstwo wiedzy. Więc jeśli chcesz uzupełnić swoje studia o rozrywkę bez winy lub po prostu zabić czas, zrób sobie przysługę i sprawdź te kanały YouTube.

Science Channel

The Science Channel jest zasłużenie uznawany za wiodący na świecie naukowy kanał wideo. Powstał z prostą misją – uczynić naukę ekscytującą i przedstawić ją w kreatywnym, zabawnym i wciągającym stylu, który rozbudza w widzach ciekawość i chęć dowiedzenia się więcej.
Wszystkie filmy na kanale Science Channel zawierają wyjątkowej jakości treści o kosmosie, najnowocześniejszych badaniach naukowych, podstawach nauki o Ziemi i wiele więcej. Znajdziesz tu mnóstwo wciągających i pouczających filmów o zwierzętach, kosmosie, historii, wirtualne casino online 2022!, technologii i jedzeniu, które będą Cię informować przez całe godziny.

BBC Earth

BBC Earth to oficjalny kanał popularnego Sir Davida Attenborough. Tutaj widzowie mogą oglądać takie seriale jak Planeta Ziemia, Frozen Planet i Blue Planet II. Kanał oferuje również fantastyczne filmy dokumentalne o przyrodzie i dzikich zwierzętach, takie jak Życie ssaków oraz klasyczne programy, takie jak Planeta dinozaurów. Dramatyczna, rzadka i dzika przyroda nie może być bardziej ekscytująca!
Nasz świat to niesamowite miejsce pełne historii, piękna i niepowtarzalnych cudów natury. Odkryj oficjalny kanał BBC Earth w mega popularnym serwisie YouTube i poznaj zwierzęta i dziką przyrodę swojej planety. Znajdziesz tu fascynujące, zabawne, dające do myślenia i pouczające filmy przyrodnicze z ostatnich 50 lat.

CGP Szary

CGP Grey prowadzi cię przez niektóre z najbardziej praktycznych wyjaśnień, dlaczego rzeczy są takie, jakie są, z miłością ożywione przez postacie i opowiedziane w ujmującym tonie amerykańskiej nauczycielki w wieku 30 lat. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najciekawsze pytania. Dlaczego nie słychać już nic o Królu Watykanu? Jakie są najbardziej przydatne zasady dla rządzących? Dlaczego kawa jest najlepszym dodatkiem? Będziesz się zastanawiać, dlaczego wcześniej na to nie wpadłeś. Jeśli jednak żadna z nich jeszcze cię nie uderzyła, koniecznie sprawdź 7 sposobów na maksymalizację cierpienia. Choć brzmi to jak bezsensowny i, co więcej, zupełnie niepotrzebny filmik, zawiera on jedne z najbardziej przydatnych codziennych wskazówek, które pozwolą zwiększyć szczęście w Twoim życiu i zastanowić się nad zachowaniami, które tak naprawdę zwiększają Twoje cierpienie.

Kurzgesagt

Kurzgesagt dosłownie oznacza po niemiecku „w pigułce”. Ten tytuł w pełni opisuje format i styl kanału wideo. Twórcy kanału tworzą treści, które wyjaśniają wiele ciekawych tematów. Dowiesz się, co oznaczają takie pojęcia jak ewolucja, czas, przestrzeń, energia, a nawet nasze istnienie w tym dziwnym wszechświecie. Zespół stojący za tym wszystkim jest zawodowo zaangażowany w naukę i chce ją przedstawić w piękny i zabawny sposób.
Filmy Kurzgesagt są oparte na najnowszej i najbardziej aktualnej nauce i są podzielone na 5 do 10 minutowe filmy. Należy zaznaczyć, że produkcja każdego z tych filmów zajmuje średnio około 600 godzin czasu. Godziny spędzone na badaniu, pisaniu, animowaniu, nagrywaniu i współpracy pozwolą Ci doświadczyć wszystkich niuansów różnych nauk.

Vsauce

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, która droga w dół? Czy reflektory będą działać z prędkością światła lub jak wygląda Ziemia? Vsauce to świetny kanał, na którym można znaleźć odpowiedzi na te bardzo częste, codzienne pytania. Vsauce zadaje pozornie głupie pytanie, a następnie odpowiada na nie w zabawny i logiczny sposób, omawiając fizykę, matematykę lub naukę stojącą za pytaniem. Vsauce to wielka eksploracja najdziwniejszych i najciekawszych niezbadanych pytań z zakresu fizyki, nauki, fizjologii i matematyki. Jeśli wcześniej odrzuciłeś te tematy, bo były zbyt odległe, by je zrozumieć, spróbuj jeszcze raz. Ten świat jest zbyt ciekawy i fascynujący, aby pozostał poza twoją świadomą myślą.

Wniosek

W tym artykule opracowaliśmy listę 5 najbardziej przydatnych kanałów na platformie YouTube. Dzięki tym usługom dowiesz się wielu fascynujących i ważnych faktów o życiu w ogóle. Nie tylko zabawią Cię ciekawymi i mądrymi treściami, ale także skłonią do myślenia i poszerzą Twoją wiedzę na tematy od nauki, przez politykę, po kwestie społeczne.

Translate »