5 wskazówek dla początkujących w kasynie online

5 wskazówek dla początkujących w kasynie online

Gra w kasynie online to świetna zabawa. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie miałeś z nim do czynienia – jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć. Zwłaszcza na początku swojej przygody z grami hazardowymi. Dzięki temu nie tylko łatwiej się w nim odnajdziesz, ale i unikniesz popełniania wielu błędów. Zajrzyj do artykułu i poznaj 5 najlepszych wskazówek dla początkujących graczy!

Zacznij od znalezienia dobrego kasyna online

Przede wszystkim gracz musi sprawdzić licencję kasyna. Jest ona gwarancją tego, że nie zostaniesz oszukany, a zarobione pieniądze zostaną Ci wypłacone. Sprawdź informacji o wybranym kasynie online na portalach tematycznych, forach graczy i innych niezależnych zasobach Internetu.

Dobrym wskaźnikiem uczciwego kasyna jest bonus bez depozytu za rejestrację na przejrzystych warunkach. Darmowa kasa czy darmowe spiny za weryfikację pozwolą graczowi rozpocząć grę bez inwestycji finansowych i wypłacić swoje pierwsze wygrane na kartę bankową lub e-portfel.

Trzeci obowiązkowy punkt niezawodnego kasyna to możliwość zagrania za darmo. Dzięki bezpłatnej wersji demo będziesz mógł sprawdzić każdy automat do gry przed obstawianiem na poważnie. Ta opcja powinna być dostępna nawet bez rejestracji w witrynie hazardowej.

Wybierz grę, która Ci najbardziej odpowiada

Internetowe kasyna zapewniają ogromny wybór gier – sloty, gry błyskawiczne, crash games, wirtualne gry stołowe, a jeszcze setki ofert w kasynie na żywo z prawdziwym krupierem.  Dlatego też warto upewnić się, która z nich przypadnie Ci do gustu najbardziej. Istotne jest również to, by w pełni zrozumieć zasady tej gry. Grając w pokera bez znajomości zasad i kombinacji kart, można bowiem więcej stracić, niż zyskać. Ważnym wskaźnikiem automatów do gier jest RTP (ang. Return to Player). Zwykle utrzymuje się on na poziomie od 93% do 98% i oznacza, jaki procent od każdej wydanej złotówki możesz otrzymać.

Odradzamy również grania we wszystko, co popadnie. Taka taktyka nie jest dobra i może sprawić, że szybko stracisz orientację. Najlepiej będzie skupić się na kilku grach kasynowych, a następnie dopracować swoją taktykę. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem będzie gra na klasycznych automatach z prostymi zasadami i szerokim zakresem zakładów.

Zapoznaj się z regulaminem

Znajomość warunków i zasad to podstawa. Nie tylko w odniesieniu do poszczególnych gier, czy obowiązującej promocji, ale i regulaminu całego kasyna. Do najważniejszych punktów należą m.in.:

  1. Wiek gracza – zgodnie z obowiązującymi przepisami w kasynie online mogą zarejestrować się tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. Warto jednak zauważyć, że wiek pełnoletności może być różny w zależności od kraju. Jak podaje Forbes za osobę pełnoletnią w niektórych stanach, USA uznaje się osoby, które ukończyły 21 lat. Jest tak m.in. w Luizjanie, Michigan, New Jersey, Pensylwanii oraz Zachodniej Wirginii.
  2. Obowiązek podania prawdziwych danych – każdy rejestrujący się w kasynie online użytkownik ma obowiązek podania swoich prawdziwych danych, w tym imienia, nazwiska oraz daty urodzin. Co więcej, dane te podlegają ścisłej weryfikacji. Zgodnie z prawem gracz będzie musiał bowiem dostarczyć zdjęcie ważnego dokumentu tożsamości. Dopiero po weryfikacji jego konto zostanie w pełni aktywowane.
  3. Warunki promocji – zwłaszcza jeśli do gry na konkretnej stronie zachęciło Cię otrzymanie bonusu. Upewnij się więc, jakich dotyczy on gier oraz do kiedy można go wykorzystać. Większości bonusom bez depozytu towarzyszy także warunek obrotu. W praktyce więc sprowadza się on do tego, że aby wypłacić środki zarobione na promocji, trzeba będzie nimi obrócić wskazaną ilość razy. Im mniejszy jest warunek obrotu, tym łatwiej będzie Ci wypłacić tę sumę.

Równie ważnym punktem regulaminu są także metody płatności. Zanim zaczniesz grę, warto rzucić na to okiem i upewnić się, czy operator realizuje preferowaną przez Ciebie metodę płatności. Istotne znaczenie ma także czas realizacji transakcji. Może się bowiem okazać, że od momentu wypłacenia środków do momentu ich otrzymania na konto upłynie kilka dni, a nawet i tygodni.

Obstawiaj z umiarem

Nie da się ukryć, że w kasynie można wygrać duże pieniądze. Klucz jednak w tym, by zachować w tym umiar, a nie popadnie się w długi. Złota zasada mówi, aby używać tylko tych pieniędzy, których się nie potrzebuje.

Inną sprawdzoną metodą jest planowanie budżetu. Ustawianie sobie limitów uchroni Cię przed poniesieniem dużych strat, a co za tym idzie – również i przed samym hazardem. Zdaniem wielu psychologów to właśnie długi oraz chęć nadrobienia strat są jednym z głównych motorów tego uzależnienia.

Jeśli więc do gry w kasynie online podejdziesz z głową, nie tylko uda Ci się na tym zarobić więcej niż stracić, ale i unikniesz problemów z uzależnieniem. I choć wymaga to samodyscypliny – z pewnością jednak się opłaci.

Porównuj oferty w kasynie

Grając w kasynie online, nie musisz ograniczać się wyłącznie do oferty jednego operatora. Czasem dobrze jest je również porównać – nie tylko pod względem oferowanych warunków, ale i promocji. W większości kasyn online przygotowano je zarówno dla nowych, jak i stałych graczy. Warto również rozważyć zapisanie się do newslettera. To z niego bowiem dowiesz się najwięcej o nadchodzących promocjach, czy zbliżających się turniejach.

Przede wszystkim dobra zabawa

Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, by nie zapominać o tym, że kasyna online mają służyć zabawie. Jak słusznie zauważono przez ekspertów iGaming – w kasynie chodzi głównie o dobrą zabawę. Im dłużej nie grasz wyłącznie dla zysków, tym większe prawdopodobieństwo, że fortuna się do Ciebie uśmiechnie.

Translate »