Deskorolka elektryczna, czyli hoverboard

Deskorolka elektryczna, czyli hoverboard

Choć niewiele ma wspólnego z wyglądem tradycyjnej deskorolki, to potrafi dostarczyć nie lada frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Fantastyczny środek transportu, który z powodzeniem może stać się alternatywą dla samochodu np. podczas dojazdów do pracy. Elektryczna deska sprawdzi się także w parku, na dłuższym spacerze, ale również na… żmudnych zakupach w galerii handlowej, znakomicie usprawniając przemieszczanie się.

• Czym tak naprawdę jest elektryczna deskorolka?

• Wady i zalety hoverboardu

Czym tak naprawdę jest elektryczna deskorolka?

Deska elektryczna (lub hoverboard) to niezwykły i niewielki pojazd elektryczny, znakomita forma rozrywki i jeden z najnowszych trendów w poruszaniu się. Składa się z podstawy, na której stoi użytkownik, dwóch kółek i drążka z układem kierowniczym. Sterowana jest za pomocą balansu ciała – wystarczy pochylić się w przód lub w tył, by zwolnić lub przyspieszyć. Zasilana za pomocą akumulatora, może osiągać prędkość do 20 km/h. Pneumatyczne pompowane koła o różnych rozmiarach dają dobrą amortyzację, co przekłada się na wygodę jazdy po różnego rodzaju nawierzchni.

Na jednym ładowaniu można pokonać dystans ok. 20 km. Czas ładowania wynosi ok. 3 godzin. W zależności od modelu maksymalne obciążenie deski wynosi od 80 do 150 kg.

Wysoka jakość materiałów zastosowanych do budowy deskorolki elektrycznej jest gwarancją bezpieczeństwa podczas użytkowania. Antypoślizgowa powierzchnia podstawy zapewnia komfort i przyczepność. Sprzęt jest przetestowany i posiada stosowne certyfikaty. Mimo to warto pamiętać, by podczas jazdy na desce elektrycznej używać kasku i ochraniaczy, a sprzętu używać w sposób odpowiedzialny, by nie stanowić zagrożenia dla innych. Nie należy jej używać w błocie, śniegu ani na lodzie. I z pewnością nie powinny z niej korzystać osoby mające kłopot z utrzymaniem równowagi.

Deska elektryczna może mieć nowoczesny design lub bardziej klasyczny wygląd – wybór odpowiedniej to już rzecz gustu.

Wady i zalety hoverboardu

Z pewnością do zalet elektrycznej deskorolki należy jej przyjazność dla środowiska. Deska nie emituje zanieczyszczeń, może więc stanowić doskonałą alternatywę dla transportu szczególnie w mieście. Urządzenie jest ciche, co podnosi na satysfakcję z jego użytkowania. Na rynku dostępne są modele desek dla dzieci i dla dorosłych, co sprawia, że przemieszczać się w sposób ekologiczny mogą wszyscy zainteresowani.

Waga deski elektrycznej (11-12 kg) pozwala na bezproblemowe przenoszenie jej w rękach w razie potrzeby, zaś niewielki rozmiar ułatwia jej przechowywanie.

Minusem może być początkowo trudność w opanowaniu sterowania deską elektryczną, gdy jednak pokonamy te pierwsze niedogodności, jazda stanie się czystą przyjemnością.

Translate »