Funkcje w automatach, które zapewniają atrakcyjniejszą rozgrywkę

Funkcje w automatach, które zapewniają atrakcyjniejszą rozgrywkę

Fani gier hazardowych z pewnością mają swoje ulubione kategorie slotów, gier stołowych (jak ruletka online), karcianych, czy też innego rodzaju gier na pieniądze. Być może nawet najczęściej wybierają określone tytuły, które na przestrzeni czasu najbardziej przykuły ich uwagę. Czy wiesz o tym, jakie funkcje dostępne w maszynach slotowych wpływają najbardziej na atrakcyjność rozgrywki i najlepsze doznania graczy podczas grania? Jeśli nie, to dziś spróbujemy się temu przyjrzeć. Wzięliśmy pod lupę najpopularniejsze maszyny slotowe, przejrzeliśmy wszystkie kategorie i wyciągnęliśmy z nich wszystkie te elementy i czynniki, które w największym stopniu wpływają na emocje podczas grania na pieniądze. Można więc stwierdzić w ten sposób, że wskazujemy cechy idealnej gry slotowej!

A jakie to są czynniki? O tym opowiemy Ci już za chwilę. Zapraszamy do lektury!

Czynniki podnoszące atrakcyjność danej gry hazardowej

Skupmy się więc teraz na najważniejszych aspektach przyczyniających się do tego, że gracze tłumnie wybierają daną maszynę slotową. Oczywiście najważniejszą kwestią, jaka bez wątpienia wysuwa się na pierwszy plan, są możliwości zgarnięcia wysokich wygranych. A nic tak nie pobudza wyobraźni graczy, jak…

Progresywna pula nagród

Progresywna pula nagród, zwana także niekiedy jackpotem, to specyficzne rozwiązanie, które jest zupełnie niezależne od standardowej tabeli wypłat danej gry. Otóż polega ono na tym, że drobny ułamek kwoty każdego z zakładów wnoszonych przez graczy czy to z danego kasyna, czy też nawet z całego świata na każdy kolejny spin w takiej grze, trafia do jednej wspólnej puli. Zgromadzona w niej kwota stopniowo narasta wraz z kolejnymi graczami spędzającymi czas przy grze. Sama gra ma natomiast specjalny mechanizm, zwykle oparty o odgórnie ustaloną kombinację symboli lub po prostu losowo wyzwalany podczas gry. Wtedy gracz, któremu dopisało szczęście, zgarnia całą kwotę zgromadzoną w jackpocie.

A mogą to być niesamowite w wielu wypadkach kwoty! Obecny rekord (wpisany zresztą do Księgi Rekordów Guinnessa) wynosi 18 915 872,81 euro, czyli około 85 milionów złotych i padł we wrześniu 2018 roku w grze Mega Moolah firmy Microgaming. A to już zupełnie inna skala wygranych niż nawet w najbardziej prestiżowych grach stołowych typu francuska ruletka na wysokie stawki!

Darmowe spiny

To chyba drugi czynnik mający gigantyczny wpływ na popularność gry wśród szerokiego grona graczy. Tutaj mechanizm kryjący się za tym rozwiązaniem jest bardzo prosty. Otóż gracz w trakcie gry za pomocą określonych symboli zwanych scatterami może uaktywnić bonus w postaci darmowych spinów. W większości wypadków wystarczy ujrzeć jednocześnie w oknie gry co najmniej trzy scattery. Wtedy gracz otrzyma określony w tabeli wygranych zestaw darmowych spinów. Oznacza to po prostu, że dzięki temu może zakręcić na przykład 10, 15 czy 20 razy bębnami w grze zupełnie za darmo, bez konieczności płacenia za każdy z tych spinów, jak to ma miejsce w trakcie normalnej gry. Oczywiście nie byłoby w tym żadnej rewelacji, gdyby nie to, że wszystkie wygrane, jakie w trakcie takich darmowych spinów padną, trafiają na konto gracza.

Co więcej, wiele gier oferuje dodatkowe atrakcje w trakcie darmowych spinów, zapewniając na przykład wyższe mnożniki dla każdej wygranej, dodatkowe wildy i inne opcje zwiększające poziom emocji.

Wildy

Następne rozwiązanie popularne wśród graczy to wildy. Pod tym angielskim terminem kryje się symbol o specjalnym znaczeniu. Występuje on na bębnach, a gdy pojawi się w oknie gry, zastępuje wszystkie inne symbole, jakie mogą się także pojawić (najwyżej z wyjątkiem innych specjalnych, jak na przykład scattery). Oznacza to, że jeśli na aktywnej linii wygranych ujrzysz zestaw od lewej kolejno dzwonek-dzwonek-wild-dzwonek, to gra nie potraktuje takiego układu jako zbyt niskiego do wypłaty wygranej (jako że w grach pięciobębnowych muszą być co najmniej trzy jednakowe symbole, by otrzymać nagrodę). Zamiast tego zastąpi wilda dzwonkiem i w efekcie powstanie kombinacja z czterech identycznych elementów.

Co więcej, wildy mogą mieć jeszcze kilka odmian. Mogą być to na przykład:

  • Wildy eksplodujące. Wybuchają, niszcząc okoliczne symbole i zastępując je wildami.
  • Wildy rozszerzające się. Gdy wypadną w oknie gry, rozszerzają się na cały bęben. Można to więc potraktować jako trzy wildy na jednym z bębnów.
  • Wildy lepkie (sticky). Najczęściej występują w rundzie darmowych spinów. Wtedy wild taki pozostaje w tym samym miejscu na bębnach przez cały okres trwania darmowych spinów.

Są jeszcze inne rozwiązania, ale te trzy opisane powyżej występują najczęściej.

Mnożniki wygranych

To kolejna ciekawa opcja. Po spełnieniu określonych warunków gracz może uzyskać dodatkowy mnożnik do wygranej. Może to być na przykład kombinacja z wildem lub innym symbolem zapewniającym mnożnik, lub osiągnięcie jakiegoś konkretnego etapu gry. W niektórych tytułach takie mnożniki mogą osiągać wartości typu x25 albo jeszcze wyższe!

Gry bonusowe i opcje typu Gamble

To z kolei rozwiązanie dostępne już poza grą główną. Na przykład po uzyskaniu wygranej możesz podjąć dodatkowe ryzyko i zagrać w nową grę, w której możesz wygrać dwukrotność uzyskanej już kwoty lub ją stracić. To wybór dobrowolny. Poza tym w niektórych slotach występują gry bonusowe, na przykład typu koło fortuny, w której można wygrać wiele różnych korzyści, jak mnożniki, darmowe spiny i inne nagrody.

Translate »