Jakie telewizory są teraz na topie? Który wybrać?

Jakie telewizory są teraz na topie? Który wybrać?

Telewizor kupuje się co kilka, a nawet kilkanaście lat. Dlatego warto przemyśleć wybór sprzętu, by służył nam długo, zadowalając swoimi funkcjami. Warto dołożyć trochę pieniędzy i kupić nowoczesny sprzęt, wówczas będziemy mieć pewność, że za kilka lat będziemy z niego zadowoleni. Czym więc się sugerować podczas wizyty w sklepie ze sprzętem RTV?

Telewizora nie powinno kupować się z przypadku. Warto poświęcić trochę uwagi poszczególnym sprzętom. Szczególnie że jest ich całe mnóstwo. Producenci prześcigają się w swoich ofertach, chcąc zachęcić konsumentów do nabycia nowych, coraz lepszych urządzeń. Popularnością cieszy się Samsung. Telewizory tego producenta są jednymi z najczęściej wybieranych przez użytkowników. Jednak inne marki też przedstawiają ciekawe propozycje.

Duże telewizory o idealnym obrazie – to hit

Jak wynika z wielu różnych badań – ludzie na całym świecie pokochali tv o dużych przekątnych ekranu. W tym przypadku nowinką są modele Samsung – telewizory 8K dają pełny obraz rzeczywistości. Urządzenia te mają rozdzielczość 7680 x 4320 pikseli, a więc cztery razy więcej niż znane już 4K i szesnaście razy więcej niż Full HD. Dzięki temu obraz jest niezwykle realistyczny, kolory są intensywnie żywe, kontrasty wyraziste. W połączeniu z doskonałym dźwiękiem daje to niesamowite wrażenia z oglądania. Aby jednak czerpać radość z użytkowania tego typu sprzętu, musi być on sporych rozmiarów. Tylko wówczas będziemy w stanie dostrzec jego możliwości. Większość producentów o tym wie, w tym np. Samsung. Telewizory 8K dostępne są w rozmiarach powyżej 60 cali.

Kupując telewizor, trzeba mieć dla niego odpowiednie miejsce – bez względu na to, czy będzie stał, czy wisiał. Mimo mody na duże telewizory i liczne możliwości oraz nowinki technologiczne w nich ukryte trzeba mieć na uwadze, iż urządzenia te nie będą wygodne w użytkowaniu w bardzo małych pomieszczeniach. Dlatego do kawalerki lepiej kupić mniejszy tv. Przed telewizorem widz musi zachować odpowiednią odległość, by czerpać komfort z oglądania. W przypadku małych pokoików takiej możliwości nie ma.

A może telewizor i obraz w jednym?

Ciekawe propozycje wśród producentów telewizorów proponują Sony, Panasonic czy Samsung. Telewizory z najnowszej półki posiadają wiele funkcji, które ułatwią nam  życie i pozwolą zaoszczędzić czas. Przeglądając oferty można trafić na bardzo ciekawy model, który świetnie sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach. The Frame to propozycja Samsung, która łączy w sobie funkcję telewizora i obrazu. Użytkownik może ustawiać dowolne dzieła sztuki i korzystać z kolekcji dostępnej w Art Store, którą oferuje Samsung. Telewizory The Frame mogą mieć też dodatkową ramkę, którą idealnie dopasowuje się do pomieszczenia i montuje dzięki magnesom. Można ją łatwo zmieniać, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Sprzęt można powiesić na ścianie bądź ustawić na specjalnych stojakach, które przypominają te, na których oglądamy obrazy w galeriach sztuki.

Translate »