Kolejne postanowienie – czas postawić na angielski

Kolejne postanowienie – czas postawić na angielski

Jak pewnie większość z Was wie kilka dni temu miałem 30-te urodziny. To był dobry czas nad refleksję nie tylko na tym, co już przeżyłem i czego udało mi się dokonać (a wbrew pozorom mam się czym pochwalić) ale też nad tym, co sprawia w moim życiu problem. Mimo tego że języka angielskiego uczę się od szkoły podstawowej to jakoś nigdy nie pałałem do niego entuzjazmem. Efekt? Do tej pory, nawet mimo tego, że zdarza mi się z niego korzystać w pracy a także podczas licznych wyjazdów zagranicznych czy nawet blogowania mam w nim spore braki. To takie trochę „Kali mówić, Kali jeść”.

O tym, że znajomość języka angielskiego jest aktualnie nieodzowna w naszym zglobalizowanym świecie nie muszę chyba nikogo przekonywać. Tak, by z mojego nędznego poziomu B1 osiągnąć co najmniej mocne B2 albo najlepiej C1. Do celu jeszcze daleka droga, ale postawiłem już pierwszy krok.

Jestem osobą, która ma baaaardzo mało wolnego czasu. Oprócz pracy zawodowej (8 godzin dziennie + dojazd) mam przecież rodzinę, dosłownie za kilka tygodni rodzi się mi drugie dziecko, mam psa któremu również poświęcam czas, mam bloga, który mocno i praktycznie codziennie angażuje mój czas no i mam również moje treningi (w okresach przed startami nawet do 6 razy w tygodniu). A gdzie codzienne obowiązki, gdzie odpoczynek? Nie, absolutnie nie narzekam na swoje życie. Ale przyznam, że nie narzekam na nudę już od wielu lat. Właśnie dlatego trudno jest mi wygospodarować czas np. dwa razy w tygodniu o konkretnych godzinach. Szukałem kursu, który jest bardziej elastyczny i który będę mógł dostosować do swojego trybu życia.

Ostatecznie po wykonaniu testu sprawdzającego zdecydowałem się na kurs ESKK – Angielski dla średniozaawansowanych. To jest kurs dla takich ludzi jak ja – którzy coś z angielskim mają już wspólnego, ale potrzebuję usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę. Miesięczna cena takiego kursu również nie jest porażająca – kosztuje ok. tyle co dwie godziny z native speakerem, a jak uda się załapać na promocję to jeszcze taniej!

Na razie mogę wstępnie się wypowiedzieć (mam za sobą dopiero dwie pierwsze lekcje). Od ESKK dostałem materiały tj. dwie drukowane lekcje z ćwiczeniami oraz płytę CD z dźwiękami do lekcji. Do tego na platformie mam kurs online, audiobooki oraz różne multimedia – i to mnie ogromnie cieszy. Co więcej – Audiobooki można pobrać w formacie mp3 i słuchać offline gdzie tylko się chce.

Strona dobrze działa także na telefonie więc można odsłuchiwać nagrania nawet podczas dojazdów do pracy (mam słuchawki z Bluetooth). Dodatkowo online dostępna jest ciekawa aplikacja MemoPlus, która służy do nauki słownictwa. W moim przypadku zastąpiła Memrise z którego korzystałem na smartphone`ie. Niezwykle istotne jest dla mnie również to, że podczas całego kursu jesteśmy otoczeni opieką doświadczonego nauczyciela.

Jak można przeczytać na stronie: „Kurs składa się z 20 zeszytów zawierających 40 lekcji i umożliwia poznanie 2500 słów, zwrotów i wyrażeń. Wystarczy 15-30 minut nauki dziennie, by opanować materiał i ugruntować znajomość języka angielskiego. Lekcje zostały podzielone na łatwe do opanowania części, dzięki czemu podczas nauki nie męczysz się i szybciej osiągasz założone cele. Zeszyty zawierają wiele ciekawych ćwiczeń bazujących na sytuacjach z życia codziennego i współczesnym słownictwie. Każdy zeszyt zawiera też pracę domową, którą możesz wysłać swojemu nauczycielowi do sprawdzenia.”

Jeśli zainteresowałem Cię kursem to zapraszam do zapoznania się z jego szczegółowym programem a jeśli chcesz wypróbować AUDIOBOOKI językowe zupełnie za darmo to wejdź TUTAJ.

Po zakończeniu tego kursu jest możliwość otrzymania certyfikatu telc, który jest uznawany niemal we wszystkich krajach europejskich i stanowi potwierdzenie znajomości języka obcego.

Na pewno za jakiś czas zdam Wam relację jak mi idzie. Przyznam szczerze, że jest to mój pierwszy kurs, który odbywa się w większej części online, stąd tym bardziej ciekawią mnie efekty a także utrzymanie motywacji, co może być kluczowe. Jestem jednak pewien, że skoro już się zdecydowałem to dam sobie radę! See you soon!

Translate »