Luksusowe wakacje w Grecji i we Włoszech

Luksusowe wakacje w Grecji i we Włoszech

Grecja oraz Włochy to jedne z najpopularniejszych europejskich kierunków wakacyjnych. Niezliczone zabytki oraz wyjątkowa kultura i historia przyciągają tutaj turystów z najdalszych zakątków świata. Wiele z najbardziej rozpoznawalnych budowli znajduje się właśnie w Grecji i Włoszech. Wśród nich warto wyróżnić przede wszystkim dumny Akropol Ateński, monumentalne rzymskie Koloseum, poprzecinaną kanałami czarującą Wenecję, a także ikoniczne Santorini. Kierunki te oferują również szeroką gamę możliwości wypoczynkowych. Tutejsze plaże są naprawdę piękne, natomiast czyste i ciepłe morza są wszystkim czego potrzeba do udanego urlopu. Znaleźć można tu także mnóstwo pięknych butikowych hoteli oraz modnych miast, dzięki którym wakacje w Grecji i Włoszech pozwolą na wypoczynek w luksusowym stylu.

Luksusowe wakacje w Grecji

Ekskluzywne wakacje w Grecji najlepiej spędzić na wyspach. To właśnie tam znajdziemy najbardziej wyszukane hotele oraz zachwycające plaże. Do najbardziej spektakularnych wysp należą Santorini, Mykonos, Rodos, a także Korfu, Zakynthos, Milos czy Kreta. Zdecydowanie najbardziej kojarzącymi się z luksusem są Santorini oraz Mykonos. Wyspy te znane są przede wszystkim ze swojej tradycyjnej architektury – białe domki oraz kościółki z niebieskimi kopułami stanowią w globalnej perspektywie symbole całej Europy.

Te najbardziej rozpoznawalne można znaleźć w pocztówkowej wiosce Oia na północnym krańcu Santorini. Wyspa ta daje możliwość obserwowania pięknych zachodów słońca z pokoi hotelowych, które znajdują się w zabytkowych domkach, a także… w jaskiniach. Wiele z nich posiada tarasy oraz baseny, również typu infinity. Mykonos to prawdziwa mekka imprezowiczów, ale również bardzo prestiżowa wyspa, która przyciąga do siebie gwiazdy sztuki i rozrywki. Ekskluzywne wakacje w Grecji można spędzić także w jednym z butikowych hoteli na Rodos, Korfu czy Krecie, a w poszukiwaniu najpiękniejszych plaż warto udać się na Milos oraz Zakynthos.

Warto wspomnieć jednak także o kontynentalnej części Grecji. Ateny – stolica kraju, jest bardzo modnym i multikulturowym miastem, które w świetny sposób łączy w sobie nowoczesność z tradycjami, a wieczorne posiłki konsumowane w sąsiedztwie starożytnych zabytków zapadają w pamięć. Znajdujący się na północy państwa półwysep Chalkidiki znacznie różni się od południa oraz wysp – można zakosztować tam prawdziwego spokoju i mistycznej atmosfery, co szczególnie czuć w sąsiedztwie mnisiej republiki – Góry Athos.

Luksusowe wakacje we Włoszech

Włochy to jedno z najbardziej kojarzących się z ekskluzywnym stylem życia państw świata. Tutaj znajdziemy modny Mediolan – stolicę dobrego gustu, elegancką Wenecję wybudowaną na wodach Adriatyku oraz dystyngowany Rzym – Wieczne Miasto, antyczną stolicę świata. Na ekskluzywne wakacje we Włoszech można wybrać zarówno północną część kraju, jak i południową. Warto jednak pamiętać, że to południe oraz wyspy oferują najpiękniejsze plaże. Uważa się, że granica północy i południa przebiega w pobliżu Rzymu, a znajdujące się w „dole mapy” miasta i miejscowości odpoczywają, podczas kiedy te bliżej łuku Alp pracują.

Najbardziej rozpoznawalnymi miastami południa są Neapol, Katania i Palermo. Ponad dwoma pierwszymi górują słynne wulkany – Wezuwiusz oraz Etna. Miasta te są wypełnione po brzegi zabytkami z czasów antycznych. Nieopodal Neapolu znajdują się ruiny Pompejów, zaś w pobliżu Katanii znajdziemy Taorminę – uznawaną za perełkę Sycylii. Okolica Neapolu może pochwalić się również jednym z najbardziej urokliwych wybrzeży Europy – Amalfi. To klifowe wybrzeże charakteryzuje się pięknymi miejscowościami porośniętymi kwiatami, które zbudowano na stromych zboczach.

Nieopodal znajduje się wyspa Capri, będąca niemal synonimem prestiżu i bogactwa od długich lat, a nawet wieków przyciągająca znamienite postacie. Również druga największa wyspa kraju oraz całego Morza Śródziemnego – Sardynia, jest idealną propozycją na spędzenie ekskluzywnych wakacji we Włoszech. Tutejsze plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych w naszej części świata, a przejrzysta woda, która mieni się tu wszystkimi odcieniami błękitu tworzy naprawdę rajskie kompozycje krajobrazowe.

Grecja oraz Włochy są idealnymi propozycjami na luksusowe wakacje. Spośród europejskich kierunków podróżniczych zdecydowanie warto rozważyć te dwa kraje, które chwaląc się nie tylko zachwycającymi krajobrazami, ale i słynnymi miejscowościami sprawią, że letni urlop będzie jak najbardziej udany. Wśród butikowych hoteli można znaleźć tu zarówno nowoczesne wille, jak i zaadaptowane pod turystykę lokalne, stare zabudowania. Prócz wspomnianych już hoteli w tradycyjnych białych domkach na Cykladach, można spędzić tu noc w zabytkowych winnicach, gajach oliwnych czy pomarańczowych sadach, a także zamkach i uroczych kamienicach.

Śródziemnomorska atmosfera jest czymś co z pewnością przypadnie do gustu każdemu, zaś regionalna kuchnia uzyskała renomę światową. Podium smaków zajmują tu neapolitańska pizza, bolońskie spaghetti oraz aromatyczne souvlaki, a to wszystko w towarzystwie wyśmienitego wina pozwala na przeżycie wielu kulinarnych zachwytów. Myśląc nad prawdziwie ekskluzywnymi wakacjami w Grecji i we Włoszech warto zajrzeć do oferty biura podróży Planet Escape, które posiada dużą bazę ekskluzywnych hoteli w najpiękniejszych śródziemnomorskich zakątkach.

Translate »