Najlepsze seriale historyczne

Najlepsze seriale historyczne

Cenimy sobie bardzo hazard, ruletka online za pieniadze w kasynach. Jednak nie samą grą człowiek żyje. Warto wobec tego pomyśleć o alternatywie, którą mogą być seriale. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstało sporo ciekawych seriali historycznych, które warte są zobaczenia. Prezentujemy zatem naszą listę ciekawych propozycji.

Kompania braci

Kompania braci to jeden z najlepiej ocenianych seriali w historii. 10-odcinkowa produkcja HBO prezentuje nam losy amerykańskiej Kompanii E ze 101 Dywizji Powietrznodesantowej w czasie II wojny światowej. Możemy tu obserwować przygotowania żołnierzy do inwazji na Francję, D-Day, walki w Belgii i Holandii, obronę Bastogne, wkroczenie do Niemiec oraz wyzwolenie obozu koncentracyjnego. W serialu, za który odpowiadają między innymi Tom Hanks i Steven Spielberg bardzo zadbano o wszelkie detale, dzięki czemu całość bardzo dobrze się ogląda. To wciąż jedna z najchętniej wybieranych produkcji na HBO.

Dynastia Tudorów

Dynastia Tudorów to serial kręcony w latach 2007-2010, który doczekał się 4 sezonów. Główną postacią jest tutaj Henryk VIII Tudor, czyli władca Anglii, który żył w XVI wieku. Do dziś uznawany jest za jednego z najważniejszych przywódców w historii kraju. W serialu możemy oglądać jego drogę do tronu, walkę z innymi politykami, jak i wątki miłosne. To właśnie te ostatnie często wychodzą na główny plan, gdyż do dziś to właśnie sytuacja z kilkoma żonami jest najbardziej znana z panowania tego monarchy. W serialu wystąpili: Jonathan Rhys Meyers, Sam Neill, Henry Cavill, Natalie Dormer.

Rzym

Rzym to kolejna kultowa już dziś pozycja stacji HBO. Serial kręcony był między 2005 a 2007 rokiem i doczekał się 2 sezonów. Prezentuje on nam Rzym za czasów panowania Juliusza Cezara. Możemy dzięki temu poznać realia tamtych czasów, walki polityczne, jak i życie zwykłych żołnierzy, mieszkańców miasta. Jak przystało na stację HBO, niezwykle mocno zadbano o wszelkie detale, imponującą scenografię. W serialu wystąpili: James Purefoy, Ray Stevenson, Polly Walker, Ciarán Hinds, Kevin McKidd.

Wikingowie

Serial stacji History kręcony był między 2013 a 2020 rokiem i doczekał się 6 sezonów. Opowiada nam losy Wikingów pod wodzą legendarnego Ragnara Lothbroka. Był on pierwszym wojownikiem, który regularnie zaczął prowadzić wyprawy do Anglii. Serial skupia się głównie na losach Ragnara, jego brata, żony, jak i synów wodza. Całą serię należy jednak podzielić na 2 części. Pierwsza to sezony 1-4, w których centralną postacią jest Ragnar. Sezony 5-6 to z kolei dalsze losy jego dzieci. Zdaniem większości widzów zdecydowanie ciekawsza i lepsza jest część I.

The Crown

The Crown to niezwykle popularny i nagradzany serial, w którym prezentowane są losy królowej Elżbiety II. Podzielony został on na kilka etapów, gdzie z każdym kolejnym zmienia się główna obsada, dostosowując się do wieku królowej i jej rodziny. Jest to niezwykle brytyjski serial, w którym to można poznać nie tylko początki panowania królowej, jej dalszą drogę, lecz także i kulisy wewnętrznej i zagranicznej polityki kraju. Na przestrzeni kilku sezonów pojawiają się tu również inne ważne postaci, jak Sir Winston Churchill, Margaret Thatcher, Anthony Eden, Księżna Diana.

Rodzina Borgiów

Rodzina Borgiów to kolejny serial historyczny i kostiumowy, w którym to śledzimy losy tytułowych Borgiów, czyli włoskiej rodziny, która na przełomie XV i XVI wieku zdobyła ogromną władzę w Italii. Centralną postacią jest tutaj Rodrigo Borgia, który zasiada na tronie papieskim jako Aleksander VI. Nie cofnie się on przed niczym, aby nie tylko utrzymać swoją władzę, lecz także jeszcze bardziej ją umocnić. Serial kręcony był między 2011 a 2013 rokiem i doczekał się 3 sezonów. Występują w nim: Jeremy Irons, Sean Harris, François Arnaud, Holliday Grainger, Gina McKee.

Na naszej liście umieścić możemy także: Czarnobyl, Peaky Blinders, Przygody Pana Michała, Pacyfik, Deadwood, Katarzynę Wielką, Outlandera, Upadek Królestwa.

Translate »