Odzież termoaktywna – czy warto

Odzież termoaktywna – czy warto

Sprawdza się nie tylko u sportowców. Coraz chętniej używana jest także przy rekreacyjnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu w mroźne dni. Jej zadaniem jest izolacja od czynnikow atmosferycznych i utrzymanie temperatury ciała. Dla nas oznacza to komfortowe ciepło przy niskich temperaturach i możliwość cieszenia się czasem spędzonym na zewnątrz bez nieprzyjemnego uczucia chłodu i wychłodzenia organizmu. Wykonywana jest przeważnie z elastycznych tkanin o różnorodnym składzie. Przeważnie są to jednak włókna sztuczne, które zapewniają lepszą izolację termiczną i komfort cieplny.

Odzież termiczna a termoaktywna

Te dwa pojęcia używane są często zamiennie, co nie jest do końca poprawne, gdyż oba oznaczają coś odmiennego. Warto zapoznać się z obydwoma pojęciami aby móc wybrać rodzaj odpowiedni dla siebie.

Odzież termiczna

Odzież termiczna ma za zadanie utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała i ochronę go przed chłodem. Nie odprowadza ona jednak wilgoci i nie zapewnia wentylacji skóry. Jej zadaniem jest jedynie zapobieganie utracie ciepła. Nie jest więc wskazana dla osób aktywnych fizycznie, może powodować nieprzyjemne zapachy. Jeżeli jednak nie uprawiasz intensywnych treningów, a odzież ma ci służyć do zachowania ciepła podczas sporadycznych zimowych spacerów – ta różnica nie będzie dla Ciebie istotna.

Odzież termoaktywna

Odzież termoaktywna, spełnia te same funkcje co termiczna, z tym że, dodatkowo zapewnia odpowiednie odprowadzania wilgoci i wentylację, dzięki czemu jest odzieżą oddychającą, zapewniającą komfort termiczny.

Czy warto nosić bieliznę termoaktywną?

Noszenie bielizny termoaktywnej podczas uprawiania aktywności fizycznej na zewnątrz znacznie poprawia nasz komfort. Jeżeli wybierzemy jeszcze taką, która posiada dobry skład, zapewnia odpowiednią wentylację dla skóry oraz odpowiednią strukturę, która nie powoduje otarć z pewnością będziemy zadowoleni. Jak wybrać bieliznę termoaktywną z której będziemy zadowoleni? Warto postawić na sprawdzonych producentów i dobrej jakości materiały. Koszulka termoaktywna to dużo wygodniejsza opcja niż zwykły bawełniany T-shirt, jeżeli planujemy bieganie na zewnątrz. Tak samo bielizna termoaktywna. Odpowiednio dobrana znacznie poprawi komfort codziennych treningów i sprawi, że będziemy wychodzić biegać z jeszcze większą przyjemnością. A skoro ma sprawiać nam to przyjemność to warto zadbać o swój komfort i zaopatrzyć się w specjalną odzież termoaktywną. To mała rzecz, która całkowicie odmieni komfort treningów.

Translate »