Skoki spadochronowe – marzenia są do spełnienia

Skoki spadochronowe – marzenia są do spełnienia

Wielu z nas ma swoje specyficzne marzenia. Dla niektórych jest to założenie rodziny, postawienie domu czy zasadzenia dębu. Inni z kolei chcą zwiedzać i poznawać świat, otrzymać dobrze płatną pracę czy kupić nowy telewizor. Są wśród nas również osoby, które ponad wszystko chcą przeżyć coś niecodziennego! Stąd właśnie bierze się popularność ekstremalnych form spędzania wolnego czasu. Możliwości jest wiele – jedni kochają offroad, inni skoki na bungee, freeride czy loty paralotnią. Są i tacy dla których skok ze spadochronem byłby spełnieniem marzeń (dla innych jest to hobby, któremu oddają się gdy tylko mają do tego możliwości).

Jako, że zbliża się czas wakacji, coraz więcej osób szuka alternatywnych (od leżenia nad wodą) metod spędzania czasu. Dlatego też warto o tym napisać kilka słów. Bo właśnie, moja żona wymyśliła dla mnie prezent. Ze względu na to, że (podobno), byłem bardzo dzielny gdy ona była w ciąży mogę wybrać sobie coś ekstremalnego co chciałbym zrobić. Szczerze mówiąc, że długo się wahałem (np. fajna byłaby przejażdzka po torze wyścigowym). Ostatecznie jednak padło na coś, co bez wątpienia będę pamiętał do końca życia – skok ze spadochronem.

3789_photo_l

Szczerze mówiąc mimo tego, że decyzja wstępnie zapadła trudno jest mi do końca wyobrazić sobie jak to będzie wyglądało. Przede wszystkim to dla mnie takie 2w1. Nigdy w ogóle nie leciałem samolotem, a najwyżej położone miejsce na jakim byłem to Gerlach (2654 m n.p.m.). Bez wątpienia będzie to dla mnie więc przeżycie życia.

Jeszcze kilka lat temu nawet bym nie pomyślał, że będę mógł sobie pozwolić na taką atrakcję. Czasy się jednak zmieniają, to co kilka lat temu było rozrywką dla osób bardzo zamożnych teraz jest już zdecydowanie bardziej dostępne. Nie twierdzę oczywiście, że jest to tanie, niemniej jednak tak szkół spadochronowych oferujących skoki w tandemie jak i sama cena skoku jest już zdecydowanie niższa. Cena skoku np. w szkole spadochronowej SkyDive to 549zł. Dla kogoś może to być pół wypłaty (szczerze, wiele więcej nie zarabiam), jednak oszczędzając stosunkowo niewielkie sumy można uzbierać na taki skok w kilka miesięcy. Myślę, że wiele dzieci z okazji Pierwszej Komunii Świętej dostaje prezenty kilkakrotnie przekraczające wartość takiego skoku. Co warto podkreślić chcąc skoczyć ze spadochronem nie trzeba pokonywać wielu setek kilometrów. Wspomniana przeze mnie szkoła spadochronowa SkyDive organizuje skoki w kilku miejscach w całej Polsce (Kruszyn, Przasnysz, Kamień Śląski) z czego trzecia z lokalizacji (mieszkam na południu Polski), jest dla mnie najbardziej dostępna.

66098706573c29241e4e10b98d05ef02

Z drugiej jednak strony coraz lepsza dostępność skoków spadochronowych niestety stwarza też pewne zagrożenia. Aby dobrze wspominać swój niezapomniany skok warto wybrać niekoniecznie najtańszą, ale przede wszystkim najbezpieczniejszą i najbardziej profesjonalną ofertę. Ważne by organizatorzy posiadali odpowiednie doświadczenia do świadczenia takich usług oraz by sprzęt był odpowiedniej jakości. Na pewno przy przeglądaniu ofert trzeba na to zwrócić szczególną uwagę a w razie niejasności najlepiej skontaktować się z organizatorem. Szkoła spadochronowa SkyDive zwróciła moją uwagę właśnie ze względu na to, że pracują tam osoby, które od lat zajmują się skokami spadochronowymi i dzięki temu mają profesjonalne doświadczenia.

Nie bez znaczenia jest także przygotowanie do skoku. Szczególnie kiedy skaczemy po raz pierwszy warto zapoznać się z opiniami na forach internetowych oraz stronach organizatorów. Z wypiekami na twarzy przeczytałem Faq na stronie skydive.pl dzięki czemu wiem, że jestem odpowiednio przygotowany.

skok-ze-spadochronem-cala-polska-9612.1024x580

Skok jeszcze przede mną stąd trudno mi napisać coś więcej. Aktualnie zastanawiam się, który termin będzie dla mnie najbardziej odpowiedni. Na pewno jednak po skoku (na pewno wykupię rejestrowanie kamerą – żeby mieć pamiątkę, choć cena takiego skoku jest o 200zł droższa), opiszę swoje wrażenia.

Jeśli skakałeś już ze spadochronem chętnie poznam Twoje doświadczenia z tego typu aktywności. Zapraszam do dyskusji 🙂

Translate »