Szukasz naprawdę ekstremalnych wrażeń w te wakacje? Odwiedź Energylandię!

Szukasz naprawdę ekstremalnych wrażeń w te wakacje? Odwiedź Energylandię!

Energylandia to największy i najchętniej odwiedzany park rozrywki w Polsce. Pomimo koronawirusa, jest już otwarty i znów czeka na Gości, a to wszystko dzięki naprawdę wysokim standardom bezpieczeństwa, które umożliwiają każdemu bezpieczną zabawę. Jest to więc idealny wybór dla tych, którzy szukają w te wakacje naprawdę ekstremalnych wrażeń!

Energylandia znana jest m.in. ze względu na swoją Strefę Ekstremalną. Jest ona pełna atrakcji, które sprawią, że serce będzie biło nam znacznie szybciej. Jednak nie tylko tam czekają na nas ogromne prędkości i wiatr we włosach! W innych Strefach Parku również znajdziemy atrakcje, które nie tylko zapewnią nam dopływ adrenaliny, ale również można określić je jako wyjątkowe, i to na skalę światową!

Zadra – odwiedź Smoczy Gród!

Smoczy Gród to nowa Strefa Parku, która otwarta została w ubiegłym sezonie. Poza wieloma atrakcjami dla najmłodszych czeka tam na nas Zadra, najwyższy i najszybszy na świecie Wooden Roller Coaster. To model hybrydowy, zbudowany nie tylko z metalu, ale również z drewna, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w klimat Smoczego Grodu. Całość została przygotowana we współpracy z takimi firmami, jak Rocky Mountain Constructions i Vekoma, specjalistami światowej klasy, którzy tworzą roller coastery do największych i najchętniej odwiedzanych parków rozrywki na całym świecie!

największy park rozrywki

największy park rozrywki

Zadra to 63,8 m wysokości, czas przejazdu wynoszący minutę i 50 sekund, maksymalna prędkość wagonika wynosząca 121 km/h czy nawet 90 stopni nachylenia podczas spadku! Gwarantujemy, że nikt, kto poszukuje ekstremalnych wrażeń, nie będzie zawiedziony!

Hyperion – atrakcja, która nie traci na popularności!

O Hyperionie głośno było w roku 2018, kiedy to miało miejsce jego otwarcie. Z jego powodu Energylandię odwiedzały tłumy z całej Polski, i tak jest aż do dzisiaj. To atrakcja, której nie można ominąć, jeżeli szuka się ekstremalnych doznań, nawet jeżeli jechało się nią wcześniej już nie raz!

Hyperion to w końcu najwyższy oraz najszybszy Mega Coaster w całej Europie! Powstał przy współpracy z firmą Intamin, co również jest powodem do dumy, w końcu jest ona odpowiedzialna za atrakcje w największych parkach rozrywki na świecie!

Jeżeli do tej pory nie jechaliście Hyperionem, radzimy koniecznie nadrobić zaległości. Ma on aż 77 merów wysokości, a prędkość wagonika wynosi do 142 km/h! Przy spadku możemy liczyć na 85 stopni nachylenia, podczas jazdy nie zabraknie również efektów wodnych. Liczne zwroty, maksymalna prędkość na zakrętach, efekt nieważkości, dodatnie i ujemne przeciążenia, efekty grawitacyjne czy obrotowe nachylenia toru – to tylko cześć z tego, co czeka nas podczas przejazdu. Jest on zresztą naprawdę niesamowitym doznaniem, co potwierdzają liczni Goście. Nie bez powodu tak wielu z nich odwiedza Hyperiona regularnie.

Pozostałe atrakcje w Strefie Ekstremalnej – będzie się działo!

Cała strefa Ekstremalna to – poza Hyperionem – jeszcze 9 kolejnych atrakcji, wszystkie przeznaczone dla tych, którzy poszukują adrenaliny. Różnią się one od siebie, jednak zachęcamy do sprawdzenia każdej z nich. Tsunami Drop, Aztec Swing, Space Gun, Space Booster czy Mayan – to tylko kilka z nich. Aby poznać je lepiej, już teraz odwiedźcie stronę Energylandii, czekają tam nie tylko zdjęcia i dokładne opisy, lecz również video z przejazdów, dzięki czemu łatwo znajdziecie te atrakcje, które będziecie chcieli odwiedzić w pierwszej kolejności.

Big Milk Water Park – ekstremalne wrażenia w pełnym słońcu!

Jeżeli nadal brakuje Wam wrażeń, nie zapomnijcie odwiedzić strefy Big Milk Water Park. Czeka tam wiele zjeżdżalni, przy czym przynajmniej część z nich jest naprawdę ekstremalna. Idealnym przykładem jest RMF Maxxx Kamikadze, zwana również jako zjeżdżalnia z zapadnią. Uczestnicy zabawy ustawiają się w odpowiednim miejscu, po czym zapadnia pod nimi się otwiera, oni tymczasem z olbrzymią prędkością wpadają w nieznaną przestrzeń! Czeka 90 metrów trasy, która zaczyna się na wysokości 15,5 metra. Jak twierdzi wielu, to atrakcja dla tych najodważniejszych! Czy i Ty do nich należysz?

Translate »