TOP 10 gier survivalowych w 2021 roku

TOP 10 gier survivalowych w 2021 roku

Do niedawna masa gier survivalowych była we wczesnym dostępie, a gracze nie mogli doczekać się wydania ich wreszcie w pełnej wersji. Kilka z nich było błyskotliwych i rzeczywiście doczekało się wypuszczenia na rynek. Jeszcze więcej survivali było pomijanych ze względu na swoje wady, ale od tego czasu stały się interesujące dzięki regularnym aktualizacjom. Jak zatem wybrać klejnoty z tej wielkiej sterty, jaką jest rynek gier survivalowych? Najlepiej będzie, jeśli przyjrzycie się tytułom, które zamieściliśmy w poniższym zestawieniu.

Outdoor Hammock Bushcraft – Free photo on Pixabay

Subnautica

Prawdopodobnie żadne gry survivalowe nie są bardziej obce niż Subnautica ani mniej przyjazne dla ludzkiego życia. Ruch 3D i brak tlenu sprawiają, że nawet przyziemne czynności zbierania kawałków złomu są przygodą. Niebezpieczeństwo może nadejść z dowolnego kierunku, a jeśli zbyt długo pozostaniesz pod wodą, otrzymasz paskudne przypomnienie, że jesteś obcy w tym świecie, umierając, gdy próbujesz złapać powietrze. Pojazdy, pompy powietrza i butle z tlenem pozwalają jednak pozostać pod wodą dłużej, a im bardziej zaznajomisz się ze światem, tym bardziej ocean staje się domem.

The Long Dark

Rozległa, pokryta śniegiem pustynia Long Dark to surowe i bezkompromisowe miejsce. Jej epizodyczny tryb fabularny, Wintermute, służy jako łagodne wprowadzenie do surowego, ale pięknego świata. To jednak tryb przetrwania w grze jest prawdziwym, otwartym testem twojego zapału, wrzucając cię w mroźny świat, a następnie pozostawiając cię do wytyczenia swojej własnej ścieżki. Musisz znaleźć schronienie, a następnie wyruszyć, aby znaleźć zapasy, jednocześnie starając się utrzymać spożycie kalorii i ciepło – przygotowanie do opuszczenia schroniska przypomina planowanie wyprawy w dzicz.

RimWorld

Osamotnieni koloniści RimWorld mają wiele do pokonania. To trudne miejsce, a utrzymanie ich przy życiu wymaga dużo pracy. Skomplikowana symulacja oznacza, że przeżycie to coś więcej niż tylko dobre odżywianie kolonistów.Jeśli jeden z twoich kolonistów wdaje się w wielką kłótnię ze swoim partnerem, popada w depresję i odmawia jedzenia, nie ma znaczenia, czy masz zamrażarkę pełną jedzenia. Główne zagrożenia dla kolonistów w grze to:

  • dzikie zwierzęta;
  • ataki bandytów;
  • choroby;
  • uzależnienie od narkotyków;
  • pozostali mieszkańcy kolonii.

W dodatku śmierć członków kolonii może mieć ogromne znaczenie – co jeśli ten kolonista jest też jedynym lekarzem? Teraz, jeśli ktoś zostanie ciężko ranny, co na pewno się stanie, może nie być w stanie uzyskać pomocy medycznej, której tak rozpaczliwie potrzebuje. Wszystko, od stresu po wyjątkowo upalną pogodę, może oznaczać zagładę Twojej kolonii.

Nitropolis

Nitropolis to jedyny automat online na podanej przez nas liście. Uważamy, że warto o nim wspomnieć, gdyż jego postapokaliptyczny klimat przypomina w swoim odbiorze gry survivalowe. Gracze mogą cieszyć się rozgrywką zarówno w wersji darmowej, jak i na pieniądze, a gra ma do zaoferowania wiele funkcji bonusowych, które w znaczący sposób urozmaicają zabawę. Chcąc grać na pieniądze, polecamy sprawdzić ten link: https://www.slotozilla.com/pl/bonusy-bez-depozytu. Znajdziecie tutaj informacje na temat najbardziej atrakcyjnych bonusów bez depozytu, dzięki którym będziecie mogli spróbować swoich sił w grze na pieniądze bez konieczności wpłacania jakichkolwiek środków.

Don’t Starve

Utrzymanie pełnego brzucha jest stałym problemem w Don’t Starve, ale brak pożywnego jedzenia nie jest jedynym zagrożeniem, przed którym stoją osoby, które przeżyły i mają pecha, aby zostać uwięzionym w tej gotyckiej dziczy. Zabójcze pszczoły, terytorialne świnie i gigantyczne, jednookie ptaki mogą wysłać cię do wczesnego grobu, ale inne niebezpieczeństwa są mniej namacalne. Nawet twój własny umysł może stać się wrogiem, wywołując mroczne halucynacje, których ataki są aż nazbyt realne.

This War of Mine

Pomiędzy tym tytułem a Frostpunkiem jasne jest, że 11 bit Studios wyraźnie ma talent do tworzenia ponurych, ale pełnych napięcia gier survivalowych. Akcja This War of Mine toczy się podczas fikcyjnej wojny, w której musisz opiekować się małą grupą ocalałych, którzy utknęli w oblężonym mieście. W ciągu dnia ci, którzy przeżyli, muszą pozostać w domu, i to wtedy zarządzasz swoją kryjówką, wybierając sposób wydawania cennych, ulotnych zasobów. Jest tak wiele żądań, ale tak mało problemów, które można rozwiązać na raz.

Astroneer

Granie w Astroneer sprawia, że jesteśmy niesamowicie szczęśliwi. Przetrwanie powinno być trudne, ale Astroneer opiera się na nowym, szalonym pomyśle: co, jeśli tak naprawdę wcale nie miałbyś z tym problemu? Jedyne, o co musisz się martwić, to tlen, ale dopóki jesteś podłączony do bazy lub pojazdu, nigdy ci tego nie zabraknie i możesz uzupełniać własne zapasy. Mając to na uwadze, możesz zacząć szybko się rozwijać, wybierając się na długie wyprawy w cudowne obce miejsca. Zamiast surowego survivalowca, jesteś naukowcem badającym nowe światy i rozwijającym placówki badawcze.

Terraria

Terraria z pozoru może się wydawać Minecraftem w 2D, z całym swoim wydobyciem i rzemiosłem, ale czerpie w dużym stopniu z gier akcji i RPG, wysyłając cię pod powierzchnię losowo generowanych światów, aby zabijać potwory i zdobywać łupy. Ponieważ każdy wartościowy loch ma wioskę pełną ludzi gotowych pomóc bohaterom przygód, możesz też sam ją zbudować. Dzięki schronieniu, kumplom NPC i stacjom roboczym będziesz mógł odbywać coraz bardziej ambitne wyprawy, które z czasem będą obfitować w coraz bardziej opłacalne nagrody, dające dostęp do coraz to bardziej odjechanych możliwości.

The Forest

Lata po tym, jak po raz pierwszy pojawił się we wczesnym dostępie, nadal doskonale pamiętamy nasze pierwsze spotkanie z plemieniem zmutowanych kanibali z The Forest. Na początku mogłoby się wydawać, że gra oferuje graczom tylko i wyłącznie rozbudowę schronienia, w rzeczywistości jednak bardzo szybko okazuje się, że na wyspie obserwują nas tajemniczy mutanci. The Forest oferuje:

  • wciąż przyzwoitą grafikę mimo wydania kilka lat temu;
  • połączenie horroru z survivalem;
  • wiele możliwości rozbudowy osady;
  • wątek fabularny.

Pierwsze spotkanie z mutantami sprawia, że gracz może spanikować i uciec. Prędzej czy później jednak gra wymaga od nas zbudowania schronienia, które po czasie zostanie zaatakowane przez mutantów. Z czasem jest ich coraz więcej, a gracz musi zdecydować się, czy rozwiązać zagadkę wyspy poprzez penetrowania klaustrofobicznych jaskiń, czy też nieustannie walczyć z wydawałoby się niekończącymi falami napastników.

Raft

Podczas gdy inne gry o przetrwaniu stawiają cię w ponurym, często opanowanym przez zombie, piekle, Raft wyrzuca cię na ocean. Gracz jest uwięziony sam (lub z grupą przyjaciół, jeśli grasz w trybie kooperacji) na swoim tytułowym stosie drewnianych desek na środku oceanu. Zabawa opiera się na rozbudowywaniu tratwy oraz zapewnianiu sobie przetrwania poprzez zdobywanie pożywienia. Trzeba być również ostrożnym, gdyż tratwa od czasu do czasu może być atakowana, a gracz może w efekcie nawet utonąć.

Polecane gry

Powyższe zestawienie uwzględnia wiele przeróżnych tytułów, które przemówią do innego rodzaju graczy. Jeśli jednak nie masz czasu na wypróbowanie wszystkiego, w poniższej tabeli zamieściliśmy porównanie najbardziej lubianych przez graczy gier survivalowych. Przekonaj się sam, dlaczego tak wiele osób na całym świecie upodobały sobie właśnie te tytuły.

Gra Subnautica The Forest Terraria
Tematyka bardzo rozbudowany podwodny survival survival z elementami horroru połączenie survivalu z przemierzaniem lochów i walką z bossami
Liczba graczy kilkadziesiąt tysięcy kilkadziesiąt tysięcy kilkaset tysięcy aktywnych użytkowników
Cena od 52 złotych od 58 złotych od 16 złotych
Grafika 3D 3D 2D

 

Najbardziej popularną grę stanowi zdecydowanie Terraria, która zjednała sobie ogromne grono oddanych graczy. Subnautica i The Forrest to z kolei unikatowe tytuły, które pozwalają na nietuzinkowe doświadczenie w świecie survivali. Każda z tych gier wyróżnia się na nieco inny sposób, ale jesteśmy przekonani, że z pewnością przypadną wam do gustu.

Translate »