Air Max 2015: amortyzacja, dopasowanie, styl

Air Max 2015: amortyzacja, dopasowanie, styl

Blisko 30 lat temu Nike dosłownie zmieniło zasady gry w świecie butów sportowych, wprowadzając Air Max 1 – pierwszy model z widoczną poduszką gazową Nike Air. Kolejne edycje serii przesuwały granice sztuki projektowej, zawsze wyróżniając się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Najnowsza odsłona klasyka – Air Max 2015 – posiada całkowicie nową cholewkę, dopasowującą się do stopy w ruchu. Stanowi ona dopełnienie poduszki Max Air, chroniącej stopę na jej całej długości.
Podczas prac nad nowym modelem zespół projektowy Nike skupił się na zapewnieniu miękkiej i sprężystej amortyzacji oraz idealnego dopasowania. W tym celu opracowano cholewkę wykonaną ze specjalnej, ultralekkiej siateczki. W efekcie AM 2015 jest lżejszy od swego poprzednika i waży zaledwie ok. 306 g w przypadku damskiego rozmiaru 8 i ok. 366 g dla rozmiaru męskiego 10.

NIKE_AIR_MAX_2015_Meski_1

NIKE_AIR_MAX_2015_Dasmki_2

Bez ograniczeń
Cholewka AM 2015 gwarantuje biegaczom elastyczność, dopasowanie i poczucie komfortu. Wykorzystanie wspomnianej syntetycznej siateczki pozwoliło na redukcję ilości szwów do minimum. Rozwiązanie to zapewnia poczucie wsparcia, zachowując jednocześnie wyjątkową lekkość i wentylację.
Włókna siatki o zróżnicowanej gęstości splotu pozwoliły na strategiczne rozmieszczenie stref stabilizujących i wentylacji. Ponadto, cholewkę uzupełniono o system lin Nike Flywire, doskonale obejmujący stopę. Obie technologie pozwalają na dynamiczne dopasowanie do stopy w ruchu.
Co więcej, wewnętrzne, miękkie wysłanie zapiętka zapobiega przesuwaniu się stopy wewnątrz buta,
a także zapewnia poczucie komfortu.

Nike_AIR_MAX_2015_Meski_3

Nike_AIR_MAX_2015_Damski_4
Maksimum amortyzacji
Cylindryczna konstrukcja poduszki Max Air gwarantuje najwyższą elastyczność podeszwy
przy zachowaniu amortyzacji na całej długości stopy. Rowkowanie podeszwy umożliwia gładkie przejście stopy od momentu kontaktu z podłożem, aż do wybicia z palców. Z kolei waflowy bieżnik pozwala uzyskać wyjątkową przyczepność. Zlokalizowana między poduszką gazową a cholewką pianka Cushlon stanowi idealne dopełnienie platformy amortyzacyjnej, gwarantując płynny i pewny krok.
Air Max 2015 dostępny jest sześciu wariantach kolorystycznych w salonach Nike na terenie Polski, a także na Nike.com oraz platformie NikeiD .

Źródło: Informacja prasowa

Translate »