Ekstremalni biegacze zatrzęsą Warszawą. Trwają zapisy na Men Expert Survival Race

Ekstremalni biegacze zatrzęsą Warszawą. Trwają zapisy na Men Expert Survival Race

Już 19 czerwca na terenie Centrum Olimpijskiego i Cytadeli Warszawskiej odbędzie się kolejna edycja Men Expert Survival Race, czyli cyklu ekstremalnych miejskich biegów z przeszkodami. Impreza, która w tym roku przyjmuje formułę całodniowego „sport festiwalu”, skierowana jest do osób poszukujących w sporcie nowych wyzwań i ciekawej alternatywy dla standardowego biegania czy zajęć na siłowni, jak również do warszawskich kibiców.  

Motywacja, wsparcie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie zaprojektowanym torze, starcie z imponującymi przeszkodami oraz atmosfera pomocy i współpracy to wyróżniki, a także wartości Men Expert Survival Race. W tegorocznej edycji uczestnicy mają do wyboru trzy poziomy trudności, tak aby umożliwić start wszystkim, bez względu na predyspozycje psychofizyczne, a także by… ograniczyć niepotrzebne wymówki. Na początkujących Survivalowców czeka trasa STARTER, czyli 3 km i 15 przeszkód. Bardziej doświadczeni wojownicy mogą wybrać dystans WARRIOR liczący 6 km i 30 przeszkód. Największym śmiałkom polecany jest bieg MACHINE obejmujący aż 50 przeszkód na trasie 12 km! Błoto, zasłona dymna, toczenie opon, kontenery z zimną wodą, powalone drzewa i drut kolczasty to tylko przykładowe utrudnienia czekające na miłośników ekstremalnego wysiłku. Więcej o przeszkodach można przeczytać na stronie biegu.

Biegowy rozkład jazdy – Warszawa

W tym roku survivalowe wyzwania w stolicy będą miały miejsce w niedzielę, 19 czerwca. Trasa będzie prowadzić przez Centrum Olimpijskie, wybrzeże Wisły i Cytadelę Warszawską. Organizatorzy, licząc na kolejny rekord frekwencji, wprowadzili szereg nowości dla Survivalowców oraz kibiców. Uczestnicy biegu zmierzą się m.in. z nowymi, spektakularnymi przeszkodami i darmowym skokiem na Fly Bag (czyli wielkiej poduszce do skoków ekstremalnych). Z myślą o kibicach wydarzenie zostało poszerzone o całodniową formułę „sport festiwalu” z bezpłatnymi atrakcjami i konkursami w specjalnej strefie festiwalowej. Nie lada gratką dla najmłodszych Survivalowców będzie m.in. mini tor przeszkód. Men Expert Survival Race to również okazja, by pomagać – część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych kolejny rok z rzędu zostanie przekazana na rzecz Lenki Cholewy – podopiecznej fundacji Caritas.

 

Darmowe treningi dla warszawiaków

Organizatorzy zachęcają warszawiaków do regularnych ćwiczeń i solidnego przygotowania się do startu. W lutym uruchomiony został bezpłatny, 10-tygodniowy system treningowy online zarówno dla zapisanych biegaczy, ale i wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną. Uczestnicy biegu mogą też wziąć udział w bezpłatnych treningach ogólnorozwojowych prowadzonych przez ekspertów Survival Race w placówkach partnerskich na terenie całej Warszawy. Pakiet trzech darmowych treningów “Warrior” czeka na zarejestrowanych uczestników biegu w klubach Jatomi Fitness.

Translate »