Firma Jack Wolfskin stosuje wyłącznie bawełnę organiczną

  • Począwszy od kolekcji letniej 2013 firma Jack Wolfskin decyduje się na wyłączne stosowanie bawełny organicznej
  • Certyfikat wystawiony przez niezależną jednostkę potwierdza pochodzenie

Idstein, 31.05.2012 – Począwszy od kolekcji letniej 2013 producent odzieży outdoorowej firma Jack Wolfskin do wytwarzania wszystkich produktów bawełnianych oraz z materiałów z dodatkiem bawełny stosować będzie wyłącznie bawełnę organiczną mającą certyfikat pochodzenia. Tym samym przedsiębiorstwo to zamyka jeden z etapów wieloletniego rozwoju. Już od wielu lat produkty bawełniane firmy Jacka Wolfskin wytwarzane są z bawełny organicznej. Od przyszłego lata także wszystkie techniczne tkaniny mieszane, jak np. Function 65, nie będą już zawierać konwencjonalnie uprawianej bawełny.

„Zdecydowaliśmy się na wyłączne stosowanie bawełny organicznej z przekonania, nawet jeżeli proces z tym związany, ze względu na nasze wysokie funkcjonalne wymagania, nie był łatwy” – stwierdza Christian Brandt, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Jack Wolfskin. „Nie chcieliśmy jednak oferować produktów z niewielkim dodatkiem bawełny w opakowaniach z napisami sugerującymi coś innego. Wiarygodnym w stosowaniu bawełny organicznej w produktach można być tylko wtedy, gdy robi się to konsekwentnie”.

Decyzja o wyłącznym używaniu do produkcji bawełny organicznej nie odbije się negatywnie na klientach, wręcz przeciwnie: firma Jack Wolfskin przygotuje na lato 2013 nowe atrakcyjne ceny.

Funkcjonalność, jakość i innowacyjność dla wszystkich, którzy na zewnątrz czują się jak w domu Firma Jack Wolfskin to jeden z wiodących dostawców funkcjonalnej odzieży, obuwia i wyposażenia outdoorowego w Europie i jednocześnie największy franczyzodawca w branży specjalistycznego handlu sportowego na rynku niemieckim. Produkty firmy Jack Wolfskin są aktualnie sprzedawane w ponad 600 sklepach franczyzowych i w ponad 4000 punktów sprzedaży na terenie Europy i Azji. Produkty marki Jack Wolfskin wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością, dostosowaniem do potrzeb użytkowników i innowacyjnością. W ciągu ostatnich lat firma Jack Wolfskin wprowadziła na
rynek liczne nowości materiałowe i produktowe. Może także poszczycić się kilkoma opatentowanymi technologiami w zakresie odzieży, plecaków i namiotów. W roku 2011 obrót przedsiębiorstwa wyniósł 355 mln euro, co odpowiada wzrostowi o 22,5% w stosunku do roku poprzedniego. Przedsiębiorstwo Jack Wolfskin, mające siedzibę w Idstein (Taunus) w Niemczech, zatrudnia 630 pracowników.

Newsroom: http://www.jack-wolfskin.pl/Newsroom/uebersicht.aspx
Blog: http://blog.jack-wolfskin.com/pl/Home.aspx
Twitter: https://twitter.com/#!/JackWolfskin_pl
Flickr: http://www.flickr.com/photos/jackwolfskin/
YouTube: http://www.youtube.com/user/jackwolfskinvideos

informacja prasowa: Jack Wolfskin

Translate »