„Akademia żartu” Piotra Pustelnika – prelekcja z charytatywnym finałem w sklepie MOKO

„Akademia żartu” Piotra Pustelnika – prelekcja z charytatywnym finałem w sklepie MOKO

W piątek, 24 maja 2013 r. w sklepie MOKO w Krakowie odbyło się spotkanie z himalaistą Piotrem Pustelnikiem. Pretekstem były pierwsze urodziny MOKO, który na wiosnę ubiegłego roku rozpoczął działalność przy ul. Zyblikiewicza 2.

 DSC_3707_DxO_1

Wystąpienie Piotra Pustelnika nie miało znamion zwykłej prelekcji będącej relacją z kolejnej wyprawy. Himalaista podjął się pokazania najnowszych trendów w „modzie górskiej”. Skromnie przyznając, że nie czuje się ekspertem w temacie, wsparł się przykładem kobiety – Gerlinde Kaltenbrunner, zdobywczyni 14 ośmiotysięczników, której kreacje wysokogórskie mieliśmy okazję podziwiać na filmie kręconym przez Dariusza Załuskiego podczas zakończonej sukcesem wyprawy na K2.

 DSC_3714_DxO_1

Można było się przekonać, że nowym kanonem mody stały się sweterki puchowe, power stretche, buffy oraz kurtki z primaloftem, które skutecznie wyparły wełniane góralskie swetry czy tradycyjne polary, wspominane z rozrzewnieniem przez wspieranego przez markę Marmot Pustelnika.

 DSC_3717_DxO_1

Piotr Pustelnik mógłby konkurować z czołowymi kabareciarzami polskimi. Jego żartobliwe komentarze czy przywoływane komiczne zdarzenia skutecznie wprowadziły w atmosferę wielkich wypraw himalajskich, jednocześnie rozśmieszając do łez. Większość żartów miała charakter sytuacyjny, więc trudno je powtórzyć, co najwyżej możemy zachęcić do tego, by stawić się na kolejnym spotkaniu z Pustelnikiem, by osobiście ich wysłuchać.

 DSC_3727_DxO_1

W sklepie MOKO mieliśmy także jedyną i niepowtarzalną okazję wylicytowania jednodniowego wyjazdu z Piotrem Pustelnikiem w Tatry. Cena została podbita do 500 zł. Dwoje szczęśliwców będzie miało okazję do wymiany doświadczeń wysokogórskich przed wakacyjnym wyjazdem w Pamir.

 DSC_3774_DxO_1

Wylicytowana kwota zostanie przekazana Stowarzyszeniu WIOSNA na projekt Akademia Przyszłości. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, na czym on polega. To unikatowy program, w którym konkretny człowiek otacza opieką potrzebujące dziecko. W trakcie cotygodniowych godzinnych spotkań wolontariusz pomaga w nauce, ale najważniejszym celem jest wzmacnianie samooceny dziecka. Jeśli bowiem nie ma możliwości zmiany świata, w którym żyje dziecko, daje mu się siłę, by potrafiło sobie w nim poradzić. Poszczególne mniejsze i większe sukcesy są wpisywane do „indeksu sukcesów”. Otrzymali je uczestnicy spotkania, by także oni mogli wpisywać do specjalnego zeszytu swoje osiągnięcia.

 DSC_3710_DxO_1

Zapraszamy na kolejne spotkania w sklepie MOKO, o których na pewno będziemy informować.

Tekst: Kamila Gruszka
Fot.: Aleksandra Tomecka / MOKO

Źródło: Informacja prasowa

Translate »