ALDI Zestaw gamingowy

ALDI Zestaw gamingowy

Chciałbym Wam dzisiaj opisać zestaw, który nie ma absolutnie nic głównego z tematyką bloga ale od jakiegoś czasu jest bardzo mocno eksploatowany u mnie w domu. Gdzieś początkiem września do naszego domu zawitał pierwszy w historii zestaw gamingowy z prawdziwego zdarzenia. Może nie byłoby w tym nic interesującego gdyby nie fakt, że został on nabyty w supermarkecie Aldi. I nie jest on wyprodukowany przez żadną z firm gamingowych a po prostu pod marką Aldi Gaming. Co więcej był on w bardzo korzystnej cenie – 119 złotych.

Od września i ja i mój 8-letni syn korzystamy z zestawu do grania na komputerze . Tymon najczęściej używa go do Robloxa czy Minecrafta, ja z kolei do kilku MMO, które pochłaniają mnie głównie wieczorami.  W sumie nie miałbym po co pisać tego tekstu ale jedna rzecz mnie do tego skłoniła – bardzo dobry stosunek ceny do jakości i bardzo ciekawy koncept marki własnej sieci sklepów, które głównie kojarzą się z segmentem FMCG. Jak można przeczytać w informacji prasowej Aldi: „Gaming i rozgrywki e-sportowe przeżywają aktualnie swój renesans, nie są już niszą, stanowią bardzo popularny element budowania jedności i relacji w społeczeństwie, szczególnie wśród młodych osób. Aktualnie na świecie jest prawie 3 miliardy aktywnych graczy. Wprowadzając do sprzedaży markę własną ALDI GAMING dajemy wszystkim graczom możliwość zakupu bardzo dobrych jakościowo sprzętów w możliwie najniższej cenie” – Jakub Tyrlik Category Manager i Designer of Electronics ALDI Polska. Trudno się z tym nie zgodzić, gdy posłucham moich siostrzeńców i siostrzenic czy mojego syna to wyraźnie widzę jak ważną rolę w kształtowaniu młodego społeczeństwa ma wirtualna rozrywka. Przejdźmy może jednak do samych produktów.

Cały zestaw jest opakowany w jednolite, prostokątne i dobrze wyglądające pudełko, które łatwo zapakować na prezent (to jego atut). W jego wnętrzu znajdują się trzy przedmioty: duża, wygodna podkładka pod myszkę (sprawdźcie czy macie na biurku na nią wystarczającą ilość miejsca), świetna, przewodowa myszka oraz klawiatura.

Zacznijmy od tej ostatniej. Wyróżnia się ona doskonałym wykończeniem i wysokiej jakości materiałami, podświetleniem RGB, które robi wrażenie podczas rozgrywki oraz dodatkowymi przyciskami, które ułatwiają rozgrywkę. Na szczególną uwagę zasługuje również przednia część – podstawka – na której opierają się nadgarstki podczas rozgrywki przez co są nieco bardziej odciążone. Klawisze są umieszczone dość wysoko i łatwiej jest na nich grać gdy ma się nieco większe dłonie (dla mnie są bardzo wygodne, dla mojego syna nieco mniej). Górny rząd przycisków posiada również dodatkowe funkcje, które pozwalają w intuicyjny sposób zarządzać poziomem głośności czy odtwarzanymi utworami. Przy tym wszystkim muszę jednak nadmienić również, że klawiatura nie należy do najcichszych zwłaszcza gdy gramy w szybkie gry wymagające dużej ilości „klikania” Warto nadmienić, że górna część obudowy jest wykonana z metalu – przez co robi naprawdę fantastyczne wrażenie i jest bardzo stabilna. Klawiatura jest podłączana przez tradycyjny USB.

Drugim elementem zestawu jest mysz. I do niej nie mam jakichkolwiek uwag. Polubiłem ją tak bardzo, że zdarza mi się zabierać ją do pracy (mimo tego, że wcześniej preferowałem rozwiązania bezprzewodowe). Mysz jest pełnowymiarowa dlatego dla dorosłych dłoni nadaje się wprost idealnie. Została wyposażona w dwa duże i precyzyjnie działające przyciski po bokach (lewy i prawy). W okolicach kciuka znajdują się dwa dodatkowe, mniejsze przyciski, które podczas rozgrywek okazują się bardzo przydatne. Na środku z przodu umieszczono scrolla a nieco pod nim przycisk do ustawiania DPI. Przycisk oferuje sterowanie w 6 stopniach rozdzielczości 1200-6400 DPI. O ile górna część myszki i przyciski są gładkie o tyle jej boczne części są już nieco chropowate a dzięki temu pewniejsze w dotyku podczas rozgrywki. Mysz dobrze leży w ręce a ponieważ jej czułość jest regulowana przydaje się do każdych działań na komputerze. Mysz posiada podświetlenie, które w trakcie użytkowania zmienia kolor tak jak RGB na klawiaturze.

Ostatnim elementem zestawu jest podkładka XXL, która jest bardzo dobrej jakości i dobrze współgra z myszą. Mieści się na niej ciekawy wzór, który dobrze komponuje się z podświetleniem i myszy i klawiatury. W lewym dolnym rogu umieszczono logo marki Aldi Gaming.

Zestaw, który dzisiaj opisałem do świetny entry-level dla osób, które lubią pograć ale nie czują, że będzie to pasja ich życia. To również doskonały prezent świąteczny – czy to dla nastolatków czy też lubiących pograć dorosłych. W świetnej cenie 119 złotych Aldi Gaming oferuje naprawdę sporo a dzięki zestawowi radość z rozgrywki jest jeszcze większa. Polecam.

Translate »