Asics Running Pack – zestaw czapka i rękawiczki
Asics Running Pack

Asics Running Pack – zestaw czapka i rękawiczki

Zima jaka jest, każdy widzi – tak można, parafrazując słynny cytat, opisać to co wyrabia się za naszymi oknami jak Polska szeroka. Warto więc, by uchronić się przed chłodem przywdziać coś lekkiego i dopasowanego. Niewiele ponad rok temu wpadł w moje ręce zestaw Asics’a złożony z czapki i rękawiczek w moim ulubionym kolorze, jakie pozostawił wrażenia?

Asics Running Pack

Czapka

Chylę czoła (dosłownie) przed producentem – czapka leży idealnie dopasowana na głowie. Ściągacz sam w sobie nie powoduje ucisku na uszach, jedynie z nałożonym kaskiem czułem uciążliwy ucisk. Bardzo cienki materiał zatrzymuje ciepło, nie ześlizguje się z głowy i nie przemaka przez wystarczająco komfortowy czas podczas mżawki. Skutecznie blokuje dostęp wiatru do naszych uszu.

Przy temperaturach obowiązujących w naszej strefie klimatycznej odnajduje się bardzo dobrze – gdy słupek wskazuje dużo poniżej 10 kresek na minusie niezmiennie sięgam właśnie po nią. Co ciekawe, nakrycie to zapewnia komfort noszenia nawet przy temperaturach bliższych +10 stopniom nie pozostawiając uczucia zapoconej głowy, co jest kluczowe w bieganiu.

Zwinięta czy poskładana nie zajmuje wiele miejsca w kieszeni, noszę ją więc wszędzie ze sobą. Na środku skromny odblask w postaci logo, z tyłu jeden, niekrępujacy szew ułatwiający „wycentrowanie” loga na czole. Bez problemu mieści się pod kaskiem narciarskim i motocyklowym.

asics2Rękawiczki

Cienkie rękawiczki z długim mankietem i małym odblaskowym logo, wewnątrz prawego mankietu ucho do zawieszenia. Leżą na dłoni świetnie, są lekkie i ciepłe ale okazały się bardzo nietrwałe i przy którymś z pierwszych założeń na dłonie zaczęły się zwyczajnie pruć. Na domiar złego strasznie się mechacą przez co mają tendencję do zaczepiania się. Na dzień dzisiejszy doliczyłem się trzech rozdarć materiału mimo iż już dawno przestałem ich używać jako głównych rękawiczek i stanowią tylko podręczną rezerwę. Do strzelania są zbyt śliskie i mają tendencję do wcinania się w części ruchome broni.

IMG_2446 IMG_2447 IMG_2448

Warunki przeprowadzania testu:

Czapka: każde – minus i plus, śnieg, wiatr i deszcz.

Rękawiczki: bieganie, zakładane w chłodniejsze dni jako rezerwa, strzelanie.

Ocena: 4, tylko dzięki czapce która mocno ratuje wynik, rękawiczki nie zaliczyły sprawdzianu.

Cena: 100-130 zł.

Translate »