ATSKO Pianka do czyszczenia obuwia SHOE & BOOT FOAMING CLEANER

Wyjątkowo zamiast testu sprzętu tym razem chciałbym zaprezentować środek czyszczący – piankę obuwia Shoe & Boot Foaming Cleaner amerykańskiej marki Atsko. Wiadomo, że buty w trakcie wędrówek czy nawet chodzenia po mieście buty się brudzą. Jeszcze gorzej, jeśli np. przychodzi nam przebrnąć wiele kilometrów w głębokim błocie. Po takiej wycieczce niejednokrotnie nie wiadomo w jakich butach idziemy – widać jedynie grubą skorupę stwardniałego błota. Oczywiście buty po powrocie należy jak najlepiej wyczyścić. Na rynku istnieje ogromna ilość różnorakich środków czyszczących. W moje ręce wpadł jeden z nich – Shoe & Boot Foaming Cleaner. Wcale nie mam zamiaru twierdzić, że jest „jedynym słusznym”, środkiem usuwającym brud z butów. Przecież bez wątpienia nie jestem jedynym, który swoje buty mył po prostu pod bieżącą wodą czy opłukiwał w górskim strumyku. Niemniej jeśli aktualnie ogólnodostępne są środki, które ułatwiają nam uporczywe mycie butów (no bo to w zasadzie przecież nic przyjemnego), to dlaczego z nich nie korzystać?

atsko-logo
Środek marki Atsko jest w zasadzie niemal kompletnym produktem. Pianka w pojemniku jest od razu gotowa do użycia. Co najważniejsze obuwia nie trzeba wcześniej zwilżać ani niczego innego z nim robić. Piankę wystarczy nanieść na buta i dobrze rozprowadzić (dystrybutor poleca szczoteczkę (niestety brak w zestawie) – ja ponieważ takowej nie posiadam, używam zwykłego zmywaka do naczyń). A następnie but pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Voilà! To wszystko. Preparat nadaje się do czyszczenia skórzanego jak i tekstylnego obuwia – dzięki temu jest bardzo wszechstronny. Do butów z zamszu producent zaleca jednak używanie innych produktów (Silicone Water Guard lub Permanen Water Guard).

atsko-pianka-do-czyszczenia-obuwia-foaming-cleaner

Muszę przyznać, że z pomocą Shoe & Boot Foaming Cleaner ze sporą łatwością można usunąć brud ze swoich butów (trudno sobie wyobrazić preparał łatwiejszy w stosowaniu). Pianka bardzo szybko się aktywuje i wchłania pozbawiając buty zbędnego błota i sprawiając, że wyglądają nie tylko czysto – ale także nieco je odświeżając. Jedną z opisywanych przez producenta cech produktu jest to, że zapewnia trwałość materiału i przywraca mu pierwotne właściwości. Należy jednak pamiętać, że nie jest to impregnat a tylko środek czyszczący.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=hhx__wBQ8sY]

Sugerowana cena detaliczna 200ml pojemnika to 26zł. Mam wrażenie, że warto wydać te pieniądze i zaoszczędzić sobie czasu, który można spędzić dużo ciekawiej. Na załączonym filmie zaprezentowałem jak wygląda mycie butów środkiem Shoe & Boot Foaming Cleaner.

Translate »