Banjess Sport Mesh – czyli kieszonka na nadgarstek

Banjess Sport Mesh – czyli kieszonka na nadgarstek

Ile to razy przed wyjściem na trening zastanawiałem się gdzie upcham to wszystko, co chcę mieć ze sobą! Jasne – w zimie nie ma problemu, zawsze biega się w kurtce, która (najczęściej) posiada co najmniej dwie boczne kieszenie w których spokojnie zmieści się wszystko (a nawet sporo więcej) niż potrzebujemy. Latem jednak rodzi się problem, który naprawdę trudno rozwiązać. Osobiście poza małą kieszonką z tyłu spodni nie mam nic. Zwykle mieszczę w niej klucze od domu i 2zł na czarną godzinę. To tyle. Kiedyś jeszcze zamiast tego zdarzało mi się trzymać tam odtwarzacz mp3, było to jednak niezbyt wygodne bo po pierwsze – było trudno przełączyć piosenkę, po drugie, akurat model który posiadam (Yarvik Run) nie ma opcji blokady klawiszy więc niejednokrotnie zdarzało się, że samoczynnie się wyciszał lub pogłaśniał, albo co kilka sekund zmieniał nutę. Bardzo irytująca sprawa. Oprócz tego gdy jeszcze biegałem z telefonem zawsze miałem ze sobą neoprenową kieszonkę na ramię. Z jednej strony rzecz bardzo przydatna, jednak czasami niezwykle denerwująca. Szczególnie, że miałem jeden najtańszych modeli z allegro w których rzep wytrzymywał dosłownie chwilę (potem opatentowałem spinanie rzepu agrafką ale do końca też to nie zdawało egzaminu). Taka neoprenowa kieszonka potem spadała, ostatecznie uznałem, że jak już biegam z telefonem to wygodniej jest mi trzymać go w dłoni niż co chwila poprawiać kieszonkę. Niektórzy biegają także z pasem biegowym, ten jednak także nie jest bez wad, modele z bidonem w moim przypadku odpadają – kołysanie bidonu tak mnie denerwuje, że odbiera mi to prawie całą radość z treningu – mało tego, najchętniej po pierwszym kilometrze wyrzuciłbym go w przydrożne krzaki. Sam pas ma też to do siebie, że przy dłuższych wybieganiach potrafi obedrzeć. Wydawało by się, że sprawa jest w zasadzie fatalna. Okazuje się, że nie do końca! Od niedawna na polskim rynku jest jeszcze jedna alternatywa – opaski na nadgarstki Banjees.

logo
Marka Banjees dopiero niedawno pojawiła się na naszym rodzimym rynku. Sam po raz pierwszy zwróciłem na nią uwagę około miesiąc temu. Firma ta swoją główną siedzibę posiada w USA – dokładnie w Nowym Jorku. Polski dystrybutor zajmuje się jak do tej pory wyłącznie sprzedażą innowacyjnych kieszonek biegowych na nadgarstek. Prócz nich Banjees produkuje także chociażby rękawiczki, nauszniki czy saszetki biodrowe. Faktycznie chyba to jest dobrym rozwiązaniem – właśnie kieszonki na nadgarstek są najbardziej innowacyjne i mogą odnieść największy sukces na naszym rynku.

0_0_productGfx_4c4c38c5aead32116214e5add7d8745e
Wersji dostępnych kieszonek na nadgarstki jest kilka. Można wyróżnić: Classic, Reversible Phone, 2 Pocket Phone, Touch Mesh, Water Resistant oraz Sport Mesh. Każda z nich przeznaczona jest do trochę czego innego. Ponadto każdy z nich jest dostępny w (co najmniej!) kilku wersjach kolorystycznych. Niezależnie więc czy lubi się mocne kolory czy stonowane czernie i szarości na pewno znajdzie się model idealny dla siebie (bardzo mi się podobało, że jest dostępna nawet kieszonka z pacyfką!). Osobiście testowałem model sportowy czyli – Sport Mesh, który wg producenta jest idealny do uprawiania sportu. Jak można przeczytać na stronie dystrybutora: „Wykonany z przewiewnej siateczki zapewnia skórze oddychanie. Kieszeń zapinana jest zamkiem błyskawicznym.”. Jak jest w rzeczywistości?

47b0b812002cb99483fe40e9005eb817 59a358225a40a83af241c2dcdd499f75 5225c4a6b879ff9b54cb36d0195cfebf
Gdy po raz pierwszy otworzyłem przesyłkę i zobaczyłem Sport Mesh wydało mi się, że będzie to absolutnie niepraktyczny gadżet, który w zasadzie już mogę odłożyć na półkę i o nim zapomnieć. Niemniej jednak szybko przekonałem się, że sprawdza się naprawdę dobrze – i to w bardzo różnych przypadkach – ale o tym za chwilę.

d7a85387050587c1872d2dbd6f51203e 49a83e1b19770c64ab56e0c5c7fa0100
Kieszonka jest dość lekka, trzeba przyznać, że dobrze wygląda nawet na małych nadgarstkach. To jednak co można byłoby jej zarzucić to rozmiar – uniwersalny. Jasne, że sprawdza się to w wielu przypadkach, niestety przy Banjees jest różnie, zależy od tego, czego się po niej spodziewa. Jeśli chodzi o mnie to kieszonka doskonale pasuje mi na nadgarstek – jest lekko naciągnięta dzięki temu dobrze trzyma się na miejscu. Dałem jednak do spróbowania Banjeesa małżonce, która ma stosunkowo chude nadgarstki. Żeby kieszonka dobrze leżała musiała naciągnąć ją nieco wyżej – pod łokieć, dopiero tam się trzymała na miejscu. Można to zaliczyć za mały mankament jednak trzeba zaznaczyć, że dzięki temu, że rozmiar jest uniwersalny producent jest w stanie zaoferować nieco niższą cenę produktu (bo nie musi tworzyć kilku rozmiarów jednego produktu) – także coś za coś.

CAM01107
Kieszonka została wykonana z bardzo miłego w dotyku materiału, którego mimo wszystko główną zaletą jest to, że jest naprawdę bardzo rozciągliwy, a przy tym także oddychający. Od zewnątrz nawet widać niewielką perforację tkaniny. Jeśli chodzi o wykończenie produktu także nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń – wszystko jest wykonane z dbałością o szczegóły dzięki czemu możemy mieć nadzieję, że długo i bezproblemowo będziemy mogli korzystać z Banjees.

CAM01108
Sport Mesh jest skonstruowany z dwóch praktycznych kieszonek – jedna z nich jest zamykana na zamek (YKK!). Druga z kolei posiada od góry rozciągliwą osłonę. Jej ogromną zaletą jest to, że posiada otwór. Dzięki temu można wewnątrz tej kieszonki trzymać np. odtwarzacz mp3 i przez otwór wyprowadzić kabel słuchawkowy – doskonałe rozwiązanie, które zasługuje na słowa uznania.
To, co zrobiło na mnie ogromne wrażenie to rozciągliwość Sport Mesha. Do niepozornej kieszonki wielkości frotki zmieściłem nawet mojego smartphone`a – LG L9, który wcale nie należy do najmniejszych! To właśnie jest głównym powodem dla którego Banjees jest tak wszechstronny. Bez problemu można w nim zmieścić to co niezbędne: klucze, dokumenty, telefon komórkowy, drobne, odtwarzacz mp3, chusteczki higieniczne czy żel/baton energetyczny – czyli wszystko co może być nam potrzebne. Właśnie dzięki temu z tego produktu można korzystać nie tylko podczas biegania, bardzo dobrze sprawdzi się jako podręczny portfel, który zmieści to, czego będziemy potrzebować. Osobiście niejednokrotnie brałem Banjees na spacery z psem czy z dzieckiem (bo już miałem tam drobne i nie chciało mi się ich przekładać do portfela), byłem też ze Sport Meshem w górach gdzie także nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń (choć akurat miałem na tyle duży plecak, że trzymałem w niej tylko klucze od samochodu). Z kolei jeśli chodzi o bieganie to oprócz dłuższych wybiegań (13km +) korzystałem z niej np. podczas V Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego (akurat nie miałem gdzie trzymać kluczyków od samochodu). Wszędzie tam sprawowała się naprawdę dobrze. Tak jak już wspominałem materiał jest dobrze oddychający, a podczas biegania można o niego chociażby obetrzeć czoło. Co ważne, jeśli odpowiednio leży na nadgarstku to nie zsuwa się i nie trzeba jej poprawiać w trakcie biegu – to naprawdę ogromne udogodnienie. Niemniej jednak jeśli chcemy trzymać akurat w modelu Sport Mesh smartphone`a to należy umieścić go pod nadgarstkiem – w innym wypadku jego ciężar sprawi, że samoczynnie się obróci w tamto miejsce.

CAM01110
Jeśli miałbym porównać czy wolę biegać z pasem biegowym czy z Banjees bez chwili wahania wskażę to drugie. Przede wszystkim – dzięki temu, że materiał opina przedmioty wewnątrz kieszonki nie huśtają się one wraz z ruchem jak ma to często miejsce w pasach. Także ciężar na nadgarstku nie jest przeszkodą podczas uprawiania aktywności fizycznych.

CAM01111 CAM01112
Jeśli chodzi o cenę to Banjees Sport Mesh można nabyć chociażby na stronie dystrybutora (www.banjees.com.pl) za 49zł. Czy to dużo czy mało? Szczerze mówiąc patrząc na ceny innych (czasami zdecydowanie mniej funkcjonalnych) akcesoriów okołobiegowych, to cena jest jak najbardziej do zaakceptowania. Szczególnie, że Banjees to produkt naprawdę wysokiej jakości.
Co przekonało mnie do kieszonki Banjees? Przede wszystkim to, że okazała się bardziej funkcjonalna niż z początku sądziłem.

Materiał z jakiego jest skonstruowana jest dobrze oddychający a przy tym doskonale się rozciąga dzięki czemu w kieszonce można zmieścić naprawdę dużo! Uważam, że jest to praktyczny gadżet (zwłaszcza w okresie letnim), który może towarzyszyć nam nie tylko podczas biegania, ale także innych aktywności fizycznych (na rowerze, rolkach, w górach, na spacerze czy chociażby podczas nordic walkingu).
Ocena: 4+

Translate »