BERGHAUS Kubek termiczny LARGE

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez porządnego kubka termicznego. Bo jak inaczej można pić kawę biegnąc do pracy? W moje ręce ostatnio wpadł duży kubek marki Berghaus.

 

Wygląd nie budzi zastrzeżeń, kubek jest srebrny z dużym logiem marki po jednej ze stron. Z dołu i góry jest plastikowy (to dobrze bo trudniej go obić). Ponadto idealnie wręcz pasuje do samochodu – nie ma większych szans, żeby coś się wylało. To dość duże plusy.

 

Jeśli chodzi o pokrywkę to już nie jest tak pięknie. To, że jest plastikowa to nic złego. Jednak klapka otwierająca otwór do picia budzi zastrzeżenia – przynajmniej jeśli kubek jest nowy – stawia duży opór. Czasami może to być problematyczne np. gdy z kubka korzysta kobieta, lub jeśli chcemy napić się w samochodzie i wiadomo, że mamy wolną tylko jedną rękę na otwarcie i użycie kubka. Niestety w tym względzie kubek nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

 

Nie inaczej jest z rączką, która sprawia wrażenie raczej dość rachitycznej. Owszem, nie wygina się ani nic z tych rzeczy jednak przy kilkuletnim użytkowaniu nie dałbym sobie ręki uciąć, że nic się z nią nie stanie. Należałoby na nią także uważać i raczej kubka nie „przemęczać” w różnych miejscach. Jest także nieco za wąska i mimo tego, że posiada wyprofilowanie na palce trzymanie kubka wcale nie jest specjalnie wygodne.

 

No ale co jest najważniejsze w kubku termicznym? Oczywiście, żeby trzymał ciepło. I tutaj kubek sprawdza się całkiem nieźle. Nawet po kilku godzinach zawartość nadal jest gorąca. Także po odkręceniu pokrywki płyny są bardzo ciepłe jeszcze przez ok 45min. A jego wielkość nadaje się na naprawdę dużą kawę, idealną na poranną pobudkę.

 Środek jest plastikowy co może budzić pewne zastrzeżenia, ale tak naprawdę dobrze się go myje a także nie przesiąka zapachami (przynajmniej ja takiego zjawiska nie zaobserwowałem).

 

Ogólnie rzecz ujmując kubek ten nie różni się w zasadzie od innych dostępnych na rynku. Nie posiada żadnych cech, które w wyraźny sposób wskazywały by, że jest w czymkolwiek lepszy. To po prostu w miarę solidny kubek, po którym nie należy spodziewać się fajerwerków, ale nie znaczy to też, że się nie sprawdzi w codziennym użytku. Dobrze nadaje się do samochodu, świetnie trzyma ciepło, gorzej jest jeśli chodzi o jakość wykonania, pokrywkę i rączkę.

Ocena: 3

Translate »