EASY CAMP Czołówka MICRO 5 LED

Nie tak dawno miałem okazję przyjrzeć się bliżej czołówce MICRO 5 LED marki Easy Camp. Przyszedł czas, żebym napisał na jej temat chociaż kilka zdań. Nie jest to produkt skomplikowany więc nie będzie potrzeby nadmiernie się rozpisywać (bo i w zasadzie pisać nie ma specjalnie o czym).

easy_camp_logo

Micro 5 LED to kompaktowa latarka czołowa. W zasadzie jest to najprostsza czołówka z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia. Z wyglądu w żaden sposób się nie wyróżnia – czarna latarka jest przymocowana do czarnej gumy. Całość sprawia wrażenie po prostu budżetowego produktu. Albo lepiej powiedzieć, produktu z bazaru (widziałem kiedyś podobne). Materiały użyte do jej produkcji nie są najwyższej jakości. Czuć, że plastik jest rachityczny oraz to, że przy dłuższym używaniu guma bez wątpienia się naciągnie i nie będzie już tak dobrze opinać głowy – a to akurat jest ogromnym minusem bo wtedy w zasadzie czołówka przestaje być użyteczna. Ponadto jest zdecydowanie mniej komfortowa w noszeniu niż te innych marek. Nie można jej jednak zarzucić tego, że jest nieporęczna. Praktycznie nie zajmuje miejsca, jest także bardzo lekka, dlatego można ją zabierać ze sobą praktycznie wszędzie. Dzięki niskiej wadze i małym gabarytom nie ciąży także na głowie.

Jeśli chodzi o działanie to nie ma w tym żadnej filozofii. Lampkę po prostu przekręca się w lewo i w prawo – jeden tryb to OFF a drugi ON. To w zasadzie wszystko. Oczywiście na podstawowe potrzeby wystarcza np. żeby poświecić sobie w namiocie czy zajrzeć do plecaka (ew. iść za potrzebą). Nie mogę jednak zapomnieć, że mimo że tryb świecenia jest jeden, to kąt padania światła można regulować w kilku płaszczyznach.

easy-camp-czolowka-micro-5-led

Lampka posiada 5 diod LED, które zapewniają właśnie tyle światła by poświecić sobie w namiocie, pod nogi czy wtedy gdy mamy sytuację awaryjną bo wysiądą korki. Niewiele gorsze światło emituje mój telefon komórkowy. Choć oczywiście nie ulega wątpliwości, że komuś, taka moc będzie wystarczać.

Latarka jest zasilana dwoma bateriami CR2032, które nie należą do najbardziej popularnych. To spory minus bo w nie każdym sklepie będzie można je kupić. Czas świecenia także jest bardzo słaby – wynosi jedynie 2h. To na tyle mało, że z latarki można korzystać jedynie w sytuacji naprawdę awaryjnej. Dzięki temu koszta jej eksploatacji są horrendalnie wysokie. Wystarczy sobie wyobrazić, że po każdych dwóch godzinach świecenia trzeba kupić kolejną parę baterii CR2032. To jest także niesamowicie niepraktyczne podczas dłuższych wyjazdów czy obozowisk w miejscach mniej dostępnych.

Podsumowując, czołówka marki Easy Camp w żaden sposób nie spełniła moich oczekiwań. Można znaleźć kilka pozytywów – prostota obsługi, lekkość, małe wymiary, poręczność a przede wszystkim to, że jest bardzo tania – kosztuje tylko 26zł. Te zalety jednak nie są w stanie przyćmić wielu wad. Do najważniejszych należy słaba jakość wykonania całości, bardzo niska moc a przede wszystkim to, że Micro 5 LED jest koszmarnie wręcz droga w eksploatacji, a 2 godziny świecenia na jednych bateriach to naprawdę mało. Nawet chcąc wyposażyć się w najbardziej podstawową czołówkę zdecydowanie lepiej dopłacić kilka złotych i kupić najtańszego Petzla czy MacTronica.

Ocena: 2

Translate »