FABRYKA FRĘDZLI Woreczek na magnezję

Pod koniec zeszłego roku, całkiem przypadkowo znalazłem na Allegro aukcję, której przedmiotem były nietypowe woreczki na magnezję. Mimo tego, że na portalu aukcyjnym szukałem zgoła innych rzeczy nie mogłem obok nich przejść obojętnie i po kilku dniach zostałem posiadaczem jednego z nich – o bardzo męskim kolorze Testosteron Blue.

Logo
Fabryka Frędzli to niezwykle ciekawa inicjatywa. Zacząć należy od tego, że nie produkuje samych frędzli, a woreczki na magnezję z frędzlami (w przyszłości asortyment z frędzlowych akcesoriów ma zostać rozszerzony). Fabryka Frędzli jest działalnością nową – na Facebooku aktualnie posiada 90 fanów. Nie znaczy to jednak wcale, że osoba, która zajmuje się produkcją nie zna się na rzeczy! Wręcz przeciwnie – miłość do wspinania i brak podobnego produktu w sklepach zainspirował autorkę do stworzenia tego nietuzinkowego woreczka. Oprócz tego fanpage pełni rolę bloga – znajdziemy na nim różne ciekawostki i newsy ze świata wspinaczkowego, co samo w sobie jest bardzo unikatowe.

P1050191
Do testowania woreczka zaprosiłem znajomego, dla którego wspinaczka jest najważniejsza (oczywiście zaraz za żoną i dzieckiem)! Ponieważ spotykaliśmy się w Bielsku-Białej korzystaliśmy z gościnności Centrum Sportów Górskich Trango. Oprócz tego woreczek był także testowany np. w Centrum Wspinaczkowym Transformator. Dlatego też proszę wziąć pod uwagę, że opinie na temat woreczka nie są wyłącznie moimi obserwacjami – ale także mojego znajomego, któremu przy okazji bardzo dziękuję za współpracę!

P1050194
Tak jak wspomniałem na samym początku to, co najbardziej wyróżnia woreczki Fabryki Frędzli to bezsprzecznie ich wygląd. Szczerze przyznam, że nigdy wcześniej nie widziałem podobnych woreczków na magnezję. Już za sam pomysł autorka/projektantka powinna otrzymać duże brawa. Woreczki dostępne są w sześciu kolorach z czego szczerze przyznam, że najbardziej podoba mi się posiadany przeze mnie Testosteron Blue, a także Utah Orange. Ze względu na to, że istnieje wybór, każdy bez problemu powinien wybrać kolor, który jest najbliższy jego sercu. Woreczki swoim wyglądem przyciągają uwagę innych amatorów wspinaczki więc jeśli ktoś chce się wyróżnić nie tylko umiejętnościami, ale i ciekawym gadżetem – to będą jak znalazł. Niemniej muszę nadmienić, że spotkałem się z kilkoma opiniami (samych facetów), że w takim gadżeciarskim woreczku by się nie wspinali, ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

P1050197
Wymiary woreczka to 17X14cm. O ile ja nie miałem absolutnie żadnych problemów z użytkowaniem woreczka (jestem raczej filigranowych rozmiarów) o tyle mój znajomy miał już z tym pewne problemy. Kilkakrotnie nawet stwierdził, że worek ten przystosowany jest raczej do kobiecych dłoni niż męskich rąk. Patrząc na to jak się obchodził z woreczkiem trudno było mieć inne wrażenie. Ogromnym plusem woreczka na magnezję jest to, że posiada usztywnione brzegi. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej wprowadzić rękę do środka. A jeśli już przy tym jesteśmy – także wewnątrz woreczek posiada polarową wyściółkę, która pozwala na dobre rozprowadzenie magnezji na rękach. Zapomniałbym, woreczek oprócz tego, że cieszy oko, to jest też bardzo miły w dotyku.

SONY DSC
Worek posiada odpowiednio zaprojektowane zamykanie na zewnętrzny, plastikowy stoper. Szczerze powiem, że byłem mile zaskoczony jego działaniem. Bez żadnych problemów można go obsługiwać jedną ręką (co przecież jest niezbędne podczas wspinaczki). Bez wątpienia należy się za to spory plus. Nie zapomniano także o specjalnej pętelce na szczoteczkę, która nie znajduje się we wszystkich woreczkach na magnezję.

SONY DSC
Worek w zestawie posiada wytrzymały pas zakończony plastikową klamrą służący do przypinania woreczka do pasa. Jest całkiem przyzwoity a klamerka dobrze trzyma. Jeśli jednak ktoś chciałby używać innego (bardziej mu odpowiadającego) to także nie ma większego problemu – pętelki woreczka są na tyle szerokie, że przejdzie przez nie każdy standardowy pasek.
Biorąc pod uwagę fakt, że Fabryka Frędzli nie jest marką, która istnieje dłuższy czas, ani nie jest rozpoznawalna, trzeba przyznać, że produkt jest najwyższej jakości. Przyglądałem mu się praktycznie po każdym użytkowaniu i nie zauważyłem by cokolwiek się z nim działo.

SONY DSC
Jedyne, czego mi brakowało po otrzymaniu woreczka to fakt, że nie posiada on żadnej instrukcji czyszczenia/konserwacji. Wiadomo, do czego służy woreczek na magnezję, niemniej jednak decydując się na zakup „frędzla”, jak zwykłem go nazywać bierzemy pod uwagę także część estetyczną a nie wyłącznie praktyczną. Utrzymanie więc zewnętrznej części woreczka w czystości może być dla kogoś sprawą istotną (jeśli nie chce patrzeć na brudne frędzle).

SONY DSC
Ogólnie rzecz ujmując woreczek na magnezję od Fabryki Frędzli w niczym nie odstaje od woreczków najbardziej znanych międzynarodowych firm. A podkreślić należy, że jest to produkt polski (podobno, każdy obszywany jest rękami wspinacza!). Posiada wszystkie niezbędne udogodnienia a ponadto odznacza się nietuzinkowym wyglądem, który bezsprzecznie jest jego największym atutem. Niemniej ze względu na wymiary poleciłbym go osobom, które posiadają raczej drobne dłonie.
Ocena: +4

  • ko

    używałem, fajny wór 🙂 🙂 🙂 na pewno 6.3 da się pociągnąć 🙂

Translate »