FEEL FREE Termokubek 300ml – pierwsze wrażenia

To nie będzie długi wpis. Bo i produkt jest mało atrakcyjny. Może nie, po prostu jest nieskomplikowany – to przecież po prostu kubek termiczny. Marka Feel Free zajmuje się sprzedażą odzieży i akcesoriów z szeroko pojętej branży outdoorowej. Ceny to raczej niższa czy też środkowa półka. Nie znaczy to przecież jednak, że produkt jest zły (cieszę się, gdy mogę coś kupić taniej!). Na platformie saleup.pl kupiłem ten kubek w bardzo przyzwoitej cenie – 9.90zł. Chciałbym podzielić się kilkoma uwagami z nim związanymi.

Wygląd kurtka jest dość tradycyjny – powiedziałbym standardowy. Po wyjęciu z pudełka kubek marki Feel Free wygląda zwyczajnie – podobne można czasami otrzymać na różnego typu targach pracy, imprezach sponsorowanych itp. itd.

Termokubek Feel Free został wykonany z dwóch warstw stali nierdzewnej. Takie zastosowanie sprawia, że kubek z jednej strony przez dłuższy czas będzie zachowywał wysoką temperaturę cieczy a z drugiej, że od zewnętrznej strony nie będzie się nagrzewał. Dzięki temu bez żadnego problemu można trzymać go w dłoni. To znane rozwiązanie spełnia się także przy okazji termokubka Feel Free. Zapomniałbym, jego pojemność to 300ml, czyli także w miarę standardowa. Jednak w zupełności wystarcza na herbatę, kawę czy grzańca. A muszę przy okazji nadmienić, że preferuję picie grzanego piwa tudzież wina z kubków termicznych bo dzięki temu nie muszę pić pod koniec zimnego napoju (fuj!).

Po zewnętrznej stronie umieszczono w dolnej centralnej części napis marki. Niestety, muszę przyznać, że nadruk jest bardzo kiepskiej jakości. Po kilku myciach (ręcznych! Nie w zmywarce, której nie posiadam) po prostu zaczął się łuszczyć i wyglądać nieestetycznie. W sumie jakby się nad tym zastanowić kubek bez loga prezentuje się nawet lepiej (przynajmniej moim zdaniem).

Rączka kubka została wykonana z plastiku – może to uchodzić za zaletę gdyż dzięki temu się nie nagrzewa. Z początku była przymocowana bardzo solidnie do kubka. Niestety po kilku wyjazdach, gdzie kubek był przytroczony na zewnątrz plecaka, zaczęły pojawiać się minimalne luzy, które jednak nie przeszkadzają w żaden sposób w użytkowaniu kubka.

Sporą zaletą kubka jest jego niska waga. Dzięki temu kubek można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie nie martwiąc się o kolejne obciążenia.

Kubek bardzo dobrze nadaje się do użytku turystyczno-schroniskowego. Dobrze mieć kubek, który długo trzyma ciepło – szczególnie gdy chcemy się rozgrzać po długiej trasie do schroniska, albo po przewianiu na szczycie czy połoninie. Kubek bardzo dobrze sprawdzi w użytku domowym czy w pracy – do picia kawy czy herbaty, ale to już zależy od indywidualnych upodobań. Niestety, można wytknąć kubkowi Feel Free także pewne wady – słabej jakości nadruk z logiem marki czy luzująca się rączka. Termokubek raczej nie nadaje się do naprawdę ekstremalnych wyjazdów gdzie liczy się przede wszystkim niezawodność.

Ocena: 3+

p.s. więcej zdjęć wieczorem

Translate »