FJORD NANSEN Piersiówka MOOSE HIP FLASK – pierwsze wrażenia

Nie tak dawno otrzymałem w prezencie piersiówkę Fjorda Nansena Moose Hip Flask, chciałbym się w kilku słowach podzielić się moją opinią na jej temat.

Moose Hip Flask to piersiówka o najbardziej tradycyjnym z możliwych wyglądów. No, może przesadzam, w każdym razie w standardowym – piersiówkowym kształcie. Co ją wyróżnia? Głównie logo producenta umieszczone w prawym dolnym rogu oraz zabawny rysunek łosia w jej centralnym punkcie, który mówi do nas „BOOO!!!”. Głównie dzięki temu rysunkowi piersiówka dużo zyskuje – wyróżnia się wśród miliona innych podobnych produktów.

            Niestety muszę jednak coś wytknąć producentowi, który nie postarał się o to, by ów łoś, który bądź co bądź jest bardzo ważny (w końcu od niego nazwa tego przedmiotu) był wyśrodkowany na środku piersiówki. Wygląda to trochę tak, jakby dziecko krzywo przykleiło nalepkę. Po prostu rysunek jest przesunięty w prawą stronę. Nie jakoś drastycznie ale ten jeden – być może nieistotny centymetr bardzo razi w oczy sprawiając, że produkt wydaje się nieco mniej atrakcyjny niż mógłby być. Przynajmniej dla osób, które dbają o estetykę.

           Sama piersiówka została wyprodukowana z matowej stali nierdzewnej, dzięki temu jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i wszystko co mogłoby spotkać ją złego. Mamy świadomość, że nosząc ją ze sobą nasz trunek jest bezpieczny i zamknięty – to chyba najistotniejsze. Jej wymiary to: 12,5 x 10 x 2 cm.

            Jeśli chodzi o zamykanie to tradycyjna zakręcana nakrętka sprawuje się wyśmienicie, nie ma możliwości, żeby cokolwiek nam się wylało. Działa lekko i sprawnie natomiast drążek, który trzyma nakrętkę na ten moment trzyma na tyle mocno, że przy przechylaniu piersiówki nie musimy się martwić, że dostaniemy nakrętką w zęby – uchwyt będzie ją trzymał w odpowiednim miejscu.

            Plusem piersiówki jest to, że jest lekka (oczywiście pusta!) – waży 100g. Można ją bez wyrzutów sumienia zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

            Piersiówka to przydatny gadżet by mieć przy sobie coś na rozgrzanie w mroźne dni, i mieć co sobie wlać do herbaty. Oczywiście bez przesady. Piersiówka oferuje nam 200ml miejsca na rogrzewający napój, co powinno w zupełności wystarczyć.

            Ogólnie rzecz ujmując Moose Hip Flask jest dobrym produktem, który należycie spełnia swoją funkcję a także dobrze wygląda. Świetnie sprawdzi się w niejednej sytuacji. Można na niej polegać. Jedynie do czego ktoś mógłby się przyczepić to wspomniany łoś, który jest przecież drobnostką. Bo przecież liczy się wnętrze.

Ocena: 4

Translate »