FJORD NANSEN Portfel ETNE

Niedawno wpadł w moje ręce portfel Etne marki Fjord Nansen, znanej z wysokiej jakości produktów w miarę przystępnych cenach (w porównaniu z zachodnimi markami).

 

Portfel z wyglądu jest bardzo klasyczny. Czarny, zapinany na rzep z wyśrodkowanym logiem Fjord Nansen na środku. Jest dość mały, po złożeniu jego wymiary to 12 X 8 centymetrów. Można powiedzieć, że w porównaniu np. do portfela Pajaka jest filigranowy

 

Mimo tego, że nie jest to produkt z najwyższej półki został wykonany bardzo starannie. Materiał jakiego użyto to Duratec, który cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie itp. (można go porównać do Cordury). Do produkcji wykorzystano także chociażby chyba najbardziej znane (i chyba najlepsze) zamki YKK oraz rzep Velcro. Całość sprawia wrażenie naprawdę solidnego portfela, który wiele potrafi znieść i wytrzymać bez większego szwanku. Co istotne, bo trzymamy w nim przecież nasze pieniądze i dokumenty.

Wewnątrz portfel naprawdę zadziwia. Z zewnątrz mały i niepozorny, po rozłożeniu ukazuje wielorakość funkcji i możliwości jakie może pełnić. Posiada długą przegrodę na banknoty, drugą tak samo długą zapinaną na zamek. Kieszonkę na zamek do trzymania miedziaków, siateczkową kieszonkę, trzy kieszonki na karty kredytowe i jeszcze trzy na inne dokumenty/potrzebne rzeczy. To niesamowite jak w tak mały portfelu zmieszczono tyle ciekawych rozwiązań. W dużo większych portfelach ze świecą szukać podobnych.

 

Co do minusów to trudno coś temu portfelowi wytknąć. Przyczepiłbym się jednak do dwóch rzeczy: ogromnej metki z logiem i stroną internetową Fjord Nansen, która zakrywa 1/3 siateczkowej kieszonki. Mam wrażenie, że jest ona dlatego stworzona z siateczki by trzymać tam np. zdjęcie bliskiej sercu osoby. Jaki więc sens jest w tym, żeby częściowo ją zakrywać? Nie za bardzo potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Drugim mankamentem (niewielkim) Etne jest to, że kieszonka na miedziaki zrobiona jest z czarnej tkaniny, dzięki temu gdy ma się dużo drobnych czasami trudno znaleźć w środku akurat tego jednego grosza przy kasie. W niektórych sytuacjach może to trochę utrudnić życie.

 

Jednakże podsumowując, portfel Etne to naprawdę świetny gadżet. Mimo tego, że jest bardzo mały posiada ogromną ilość miejsca na wszystko co jest potrzebne. To niemal idealny portfel dla outdoorowca. A wytykanie mu mankamentów to w zasadzie czepianie się trochę na siłę, ponieważ ogólnie rzecz biorąc spisuje się świetnie.

Ocena: 4+

Translate »