GSI Infinity Backpacker Mug – prostota do potęgi

GSI Infinity Backpacker Mug – prostota do potęgi

Autor: Kamila Gruszka/BarSwiat.pl

Niby jaki kubek jest, każdy widzi (nie powinno się w takim produkcie dopatrywać zbyt dużej filozofii), ale okazuje się, że kubki termiczne dostępne na rynku mogą się od siebie znacznie różnić: kształtem, wagą, systemem izolacyjnym czy pomysłem na umożliwienie z niego picia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

GSI Infinity Backpacker Mug zdecydowanie wyróżnia się spośród innych prostotą zastosowanych rozwiązań.

Pozbawiony dodatków – materiałowej warstwy izolacyjnej oraz pokrywki (o nich w dalszej części) – kubek staje się lekko przeźroczystym naczyniem o prostym kształcie, bez zwężeń, o tej samej średnicy na całej wysokości. Właśnie w tej klasyczej geometrii objawia się jego prostota. Nie posiada podwójnych ścianek (izolację cieplną zapewniono w inny sposób – o czym dalej), dzięki czemu GSI Infinity Backpacker Mug zyskuje bardzo na pojemności: przy zewnętrznych rozmiarach 11 cm na wysokość i 9 cm średnicy to aż 500 ml (sprawdzone z miarką, zarówno wymiary, jak i pojemność).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wykonano go z polipropylenu, który jest lekki – kubek bez zawartości waży zaledwie 100 g (również sprawdzone na bardzo czułej wadze). Tworzywo to nie pochłania zapachów, więc możemy pić płyny, nie obawiając się o to, że sok będzie smakował wypitą niedawno kawą. Zastosowany polipropylen jest w 100 % recyklingowany, więc nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Produkty z serii Infinity są także wolne od Bisdenolu A (BPA) – organicznego związku chemicznego, który jest szkodliwy dla organizmu. Cechują się również wysoką odpornością na uderzenia oraz wysoką temperaturą topnienia.

Czas teraz zająć się zamknięciem. Pokrywkę nakłada się od góry. Otwieranie ułatwia wypustka na obwodzie. Pokrywka nie jest zakręcana, więc trzeba uważać, czy jest dobrze wciśnięta. W porównaniu do innych systemów spotykanych w kubkach termicznych, przeważnie zakręcanych, tu znowu zastosowano najprostsze z możliwych rozwiązanie. Dzięki temu zyskujemy na wadze oraz zmniejszamy rozmiar kubka w stosunku do objętości płynów, które można do niego nalać. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad – systemy zakręcane są jednak bardziej szczelne. Przy zamykaniu kubka nakładaną pokrywką musimy być bardziej uważni i nie ma szans na beztroskie wrzucenie takiego kubka wraz z zawartością do plecaka bez obaw o wylanie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To samo dotyczy niestety ustnika. W GSI Infinity Backpacker Mug nie mamy blokady, którą zwalnia się jednym naciśnięciem przycisku. Zapadkę trzeba samemu odbezpieczyć, a następnie wcisnąć z powrotem. Zdarzały mi się sytuacje, że pod wpływem ciśnienia napoju, sama się odblokowywała. Odtąd wiem, że kubek ten wraz z płynami raczej należy trzymać w pozycji pionowej.

DALSZA CZĘŚĆ TESTU DOSTĘPNA TUTAJ

Translate »