GSI Outdoor Kubek termiczny DOPPIO COMMUTER MUG

GSI Outdoor Kubek termiczny DOPPIO COMMUTER MUG

Dzisiaj chciałbym krótko opisać Wam kubek termiczny marki GSI Outdoor, który od jakiegoś czasu mi towarzyszy. Jak do tej pory moje doświadczenia z tą marką nie były najlepsze postanowiłem jednak dać jej kolejną szansę. Co z tego wyszło? Zapraszam do tekstu.

Testowany kubek termiczny jest najmniejszym, jaki posiadam (a mam również Fjord Nansena, Camelbaka czy Klean Kanteen). Jego wymiary to 13 cm wysokości i 8 cm szerokości w najszerszym miejscu (mierząc z samej góry), spód kubka ma 5 cm. Pojemność kubka to ok. 237 mililitrów. Szczerze przyznam, że dla mnie, jak na kubek termiczny jest to dość mało, jest to jednak kwestia moich osobistych upodobań. Kubek może dobrze się sprawdzić u osób, które piją wiele kaw/herbat i mają stały dostęp do wrzątku, by móc je sporządzać, lub też u takich, które niewiele piją lub potrzebują np. kubka z kawą na dojście do pracy. Ew. jeśli ktoś lubi np. mocne espresso to również nie potrzebuje bardzo dużego kubka do jego przenoszenia – wtedy zastosowanie kubka GSI ma jak najbardziej uzasadnienie zresztą pewnie dlatego w nazwie kubka znalazło się słowo „Doppio”. Ja lubię zrobić sobie DUŻĄ kawę i mieć ją przez długi czas przy sobie.

Kubek działa na zasadzie termosu – posiada podwójne ścianki. Został wyprodukowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8, która jest bardzo wytrzymała, nie odkształca się a przy tym nie posiada żadnych niebezpiecznych dla zdrowia substancji – co należy uznać za atut tego modelu. Dodatkowo – bardzo łatwo jest utrzymać go w czystości (szeroki wlew i dostęp do wewnątrz). Na kubku nie ma żadnego loga marki dlatego może nadawać się jako produkt marketingowy (żeby np. wygrawerować na nim logo swojej firmy). Kubek od strony zewnętrzny został pokryty kolorem niebieskim, co niestety nie było najlepszym pomysłem. Już po kilku użyciach zauważyłem, że w okolicy nakrętki farba się zdarła, co nie wygląda zbyt estetycznie. Ta sama sytuacja jest jeśli chodzi o dno, też jest już obdarte z farby. Mi osobiście brakuje również jakiegoś elementu antypoślizgowego na dnie kubka, żeby był bardziej stabilny. W trzech miejscach zauważyłem również zabarwienie niebieskiej farby, co też nie podoba mi się (choć to tylko kwestia wyglądu, nie działania samego modelu). Nie ma jednak jakiegokolwiek związku z moim zaniedbaniem.

Sam kubek jest niewielki i lekko profilowany dlatego bardzo dobrze leży w dłoni. Nakrętka, którą posiada została wykonana z tworzywa sztucznego. Nakrętka posiada zamykany dziubek do picia. Zamyka się go elementem z materiału podobnego do silikonu, który jest bardzo giętki i dobrze zabezpiecza otwór przed wylaniem się płynu. Otwierając zamknięcie podnosi się je i przekręca o 180 stopni, wtedy pojawia się otwór i mała dziurka ułatwiająca picie. Powiem tak – z samego kubka pije się nieźle, niemniej jednak system zamknięcia moim zdaniem jest niepewny. Dlatego, że materiał jest bardzo giętki obawiałbym się przemieszczać z kubkiem mając go np. w siateczkowej kieszonce plecaka. Manipulując nim można również całkiem przypadkowo nieco podważyć zamknięcie i rozszczelnić kubek. Jeśli chodzi o plusy – również łatwo go utrzymać w czystości bo element silikonowy można całkiem wyjąć i umyć każdą część osobno. Co więcej – kubek nie jest zakręcany, nakrętkę naciska się po prostu na element ze stali nierdzewnej, wiem, że posiada uszczelkę ja jednak nie mam po prostu do takich rozwiązań zaufania.

Jeśli chodzi o trzymanie temperatury, bo to jest w końcu najistotniejsza kwestia w kubku termicznym – po całkowitym napełnieniu kubka i zamknięciu pokrywki kawa nadaje się do picia po ok. 80-100 minutach, powiedziałbym, że na tak mały kubek jest to całkiem niezły wynik. Test przeprowadzałem w temperaturze pokojowej – ok. 22 stopni celsjusza.

Szczerze mówiąc za cenę ponad 60 złotych oczekiwałbym zdecydowanie więcej. Kubek marki GSI Outdoor po prostu mnie zawiódł – ani nie wygląda (porysował się, zmienił miejscowo kolor) ani nie posiada niezbędnych moim zdaniem w kubku termicznym rozwiązań (brak zakręcanej nakrętki i moim zdaniem niezbyt udany system zamykania/otwierania dziubka). Za jego cenę można mieć zdecydowanie bardziej zaawansowane modele. Niestety.

Ocena: 2

Translate »