HI-TEC Czapka ROGGAN

Muszę się przyznać, że czapkę Roggan dostałem praktycznie całkowicie przypadkowo. W zasadzie wygrałem ją na profilu marki na Facebooku. Pomyślałem, że dobrze się stało, nie dość, że nie będzie mi zimno w głowę to jeszcze będę miał co opisać na blogu. Niemniej myślałem, jak w większości akcji promocyjnych na Facebooku, że firma przyśle mi to, co ma najtańszego w asortymencie. Tak się jednak nie stało i otrzymałem w przesyłce czapkę Roggan.

Hi-Tec na polskim rynku jest marką dobrze rozpoznawalną. Cechuje się całkiem niezłym stosunkiem ceny do jakości swoich wyrobów co pozwoliło mu stać się popularną marką nad Wisłą gdzie mało ludzi stać na produkty Arcteryxa, Marmota czy Haglofsa. Choć Hi-Tec jest marką brytyjską a dystrubucją jej zajmuje się Martes Sport. Duża firma, z Bielska-Białej, która zajmuje się dystrybucją także innych marek jak np.: Magnum, Arena, Iguana czy ich własna marka Martes Sport. O popularności Hi-Teca może świadczyć także fakt, że w 2012 roku otrzymał prestiżową nagrodę Laur Konsumenta w kategorii „odzież i sprzęt turystyczny”. Wstęp mamy za sobą. A teraz do tego rzeczy.

Roggan jest klasyczną męską czapką jesienno-zimową. Na tym teoretycznie można by zakończyć opis tego produktu. Jednakże każdy produkt kryje swoje mniejsze lub większe tajemnice. Czapka występuje niestety tylko w jednym, za to najbardziej uniwersalnym i chyba najczęściej kupowanym kolorze – czarnym. Jeśli chodzi o wygląda to moim zdaniem jest bardzo ładna, dobrze leży na głowie, jest uszyta w specyficzną boczną jodełkę, która sprawia, że Roggan prezentuje się nietuzinkowo wśród innych czarnych czapek. Szczerze muszę przyznać, że o ile niespecjalnie lubię chodzić w czapkach to nie wstydzę się wychodzić w Rogganie na ulicę bo wiem, że nie wyglądam w niej źle. Oprócz opisanego wzoru czapki nie wyróżnia nic po za naprawdę malutkim szaro-srebrnym (1cmX1cm) logo marki, które jest naszyte gdzieś nad lewą brwią (jak czapka jest założona na głowę). Bardzo nie lubię lansowania się marką swoich ubrań dlatego to, że logo jest malutkie i w zasadzie trudno rozpoznawalne (brak napisu), bardzo mi odpowiada. Skromnie, ale z klasą.

To, że czapka jest z firmy Hi-Tec możemy przeczytać na dołączonej wewnątrz czapki metce, znajduje się tam również nazwa modelu, rozmiar (UNI), instrukcja prania, skład materiałowy oraz miejsce produkcji (oczywiście Chiny).

Ogólnie rzecz ujmując do wykonania czapki nie mógłbym się doczepić, po za jednym malutkim mankamentem, w dosłownie jednym miejscu z tyłu widać, że ścieg jest mocniejszy i następuje załamanie dzięki czemu czapka nie jest w 100% równa, jest to jednak naprawdę mała rzecz, której nie widać jak czapka jest założona na głowę.

Jeśli chodzi o materiał to czapka została wykonana w 100% z akrylu, nie znajdziemy w niej miłej polarowej wyściółki czy elementów Windstoppera. Głównie z tych powodów niespecjalnie nadaje się na bardziej wymagające zimowe podróże/wyjazdy/wyrypy czy eskapady gdzie ważne są zastosowania techniczne. Niemniej jako jesienna/zimowa czapka miejska sprawdzi się bezproblemowo. Warto jednak podkreślić, że jest dwuwarstwowa – warstwa wewnętrzna jest komfortowa, ponieważ nie czuć wzoru wspomnianej jodełki, ponadto dzięki dwóm warstwom czapka nie poddaje się tak szybko wilgoci (np. od śniegu) – to plusy tego modelu.

Czapka, jak już wspominałem jest uniwersalnego rozmiaru, bardzo dobrze opina głowę i zasłania praktycznie całe uszy (po za końcówkami małżowin – akurat ze względu na kolczyki jestem fanem czapek z uszami na naprawdę mroźną zimę). Co ważne nie zssuwa się podczas użytkowania z głowy i nie naraża na zimno.

            Nie ma w zasadzie co się więcej rozpisywać. Roggan marki Hi-Tec to czapka, która bardzo dobrze sprawdzi się na co dzień, do miejskiego użytku – dojazdów do pracy, szkoły, wyjść na miasto itp. Jednak nie do końca nadaje się do bardziej ekstremalnych wyzwań. Jest ładna, ciepła i wygodna. Godna polecenia.

Ocena: 4

Translate »