JUICE Powerbank SUPERJUICE 6000 mAh

JUICE Powerbank SUPERJUICE 6000 mAh

Jak wiecie sporo podróżuję, czasami są to wyjazdy wraz z rodziną, innym weekendowe wypady z żoną na tzw. „city break” a jeszcze innym wyprawy w wysokie góry lub na konkretne zawody biegowe (również biegi ultra). Jakiś czas temu ze względu na ograniczenia wielkości bagażu odzwyczaiłem się od zabierania ze sobą aparatu fotograficznego. Tym samym telefon stał się jeszcze bardziej potrzebny niż był do tej pory.

Niestety, mimo tego, że kolejne nowe modele flagowców kuszą zaawansowanymi i coraz to bardziej innowacyjnymi funkcjami jedno pozostaje niezmienne – niestety ale wszystkie te urządzenia mają duże zapotrzebowanie na prąd. Będąc obecnie użytkownikiem Xiaomi Mi8 nie wyobrażam sobie, by mógł on wytrzymać cały dzień gdy używa się go na zmianę – albo do GPSu, albo do kontaktu z hostem albo właśnie do zdjęć.

Przed weekendowym wypadem z żoną (bez dzieci) do Londynu stanęliśmy przed wyzwaniem – mieliśmy przed sobą dwa dni zwiedzania i brak adaptera, żeby móc naładować swoje telefony w dowolnym miejscu (czy też wynajmowanym pokoju). I właśnie na ten wyjazd zabraliśmy ze sobą dwa powerbanki Superjuice, które znaleźliśmy w sklepie 4gsm.pl. Chciałbym je pokrótce opisać.

Naszymi głównymi wymaganiami, jakie stawialiśmy przed tym urządzeniem były: niewielki rozmiar i waga a także pojemność pozwalająca na pełne naładowanie dwóch urządzeń. Superjuice ma wymiary 12×6,3×1,3 cm i stosunkowo niską wagę. Przy czym pojemność litowo-polimerowego akumulatora 6000 mAh pozwala na naładowanie Xiaomi Mi8 jak i Samsunga Galaxy S8 jednocześnie i do pełna.

Ładowarka ma przyjemny niebieski kolor i cała pokryta jest antypoślizgowym, lekko gumowanym pokryciem, który sprawia, że dobrze leży nawet w spoconej czy mokrej dłoni. Na obudowie można zauważyć cztery malutkie diody LED, które wskazują jaki jest stopień naładowania urządzenia (lub też, że się aktualnie ładuje). Dodatkowo ten powebank posiada wbudowany i chowany w obudowie port microUSB (który jest chyba aktualnie najbardziej popularny na świecie). Dlatego często nie jest konieczne noszenie osobnych kabli – bardzo sprytne rozwiązanie.

Powerbank posiada gniazda o różnym napięciu: 5V -2.4A, 9V – 1.67A / 12V – 1.25A, najszybsze z nich – pierwsze –  to Qualcomm 2. Quick Charge, który sprawia, że standardowe ładowanie urządzenia jest nawet do 75% szybsze niż tradycyjne. Co jeszcze? Idealne jest to, że za pośrednictwem tego urządzenia można ładować dwa przedmioty jednocześnie.

Czy do czegokolwiek można się przyczepić? Niestety ze względu na materiał i kolor obudowy w naszym przypadku bardzo szybko się on zbrudził i sam powerbank wygląda już po kilku dniach użytkowania zdecydowanie gorzej jednak oczywiście nie zaburza to jego pracy.

Na podstawie naszego wyjazdu jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, że powerbank SuperJuice w pełni spełnił stawiane przez nim wymagania. Posiada kilka istotnych cech dla których warto na niego postawić. To niezawodny kompan dla każdego, kto potrzebuje dodatkowego prądu!

Powerbank SuperJuice wraz z nowym szkłem hartowanym dla mojego Xiaomi Mi8 kupiłem w sklepie 4gsm.pl

Translate »