KLEAN KANTEEN Butelka REFLECT 532ml

KLEAN KANTEEN Butelka REFLECT 532ml

Piękno tkwi w prostocie. Tak można najkrócej opisać butelkę Reflect marki Klean Kanteen. To właśnie to najbardziej przyciąga w niej uwagę. Ten model został wyprodukowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej i… z wyglądu przypomina mi trochę bańkę na mleko (jak ktoś mieszka na wsi to na pewno wie co mam na myśli). Szczerze? Czasami fajnie wyróżnić się czymś nietuzinkowym.

Reflect_180z_889b819e-2a3e-48bc-81af-d3c5bed17274

Reflect to butelka ze stali nierdzewnej z korkiem wykonanym (w górnej części) z bambusa oraz silikonowej uszczelki. Tak niewiele – a sprawdza się doskonale. Muszę powiedzieć, że ten model stał się ulubioną butelką mojego 2-letniego syna. Zabieramy w niej wodę na plac zabaw, wycieczkę rowerową czy inne aktywności. Sprawdzi się również podczas górskich wędrówek.

20160506_172411

Dziecku bardzo dobrze się z niej pije gdyż posiada bardzo szeroki wlew (4,4cm). Mi odpowiada głównie dlatego, że jest całkowicie szczelna. Po zakręceniu mogę wrzucić ją na dno plecaka i nie przejmować się tym, czy będę mieć mokre rzeczy czy nie.

To, co jest małym minusem tego modelu to zakręcanie korka. Gwint jest tak ustawiony, że czasami trzeba kilka razy próbować, żeby równo nakręcić korek na butelkę. Trochę szkoda.

20160506_172352

Prócz tego posiada ona również składany uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Dobrze leży w dłoni, nawet mimo tego, że nie posiada żadnej antypoślizgowej powierzchni. Po prostu jej wielkość jest odpowiednia. Choć jeśli ktoś korzystałby z niej w rękawiczkach to mógłby pewnie narzekać. Niemniej jednak nie nadaje się ona do przenoszenia w niej płynów w temperaturach poniżej zera stopni Celsjusza (nie jest izolowana).

KK_0277_sRGB_lifestyle

Nazwę marki można znaleźć tak na nakrętce jak i na samej butelce, jednak nie razi w oczy – wygląda bardzo stylowo. To, co zauważyłem to również to, że ze względu na składany uchwyt korek można postawić na ziemi na swojej podstawie (która jest płaska). Dzięki temu mamy pewność, że element wewnętrzny nie znajdzie się na ziemi a bakterie nie przedostaną się wewnątrz butelki.

Wspomniany już szeroki wlew ma jeszcze jedną zaletę – butelkę jest bardzo prosto domyć nawet jeśli przewoziło się w niej na przykład sok przecierowy.

1003-KKFall-5208_lifestyle

To co trzeba jednak powiedzieć o tym produkcie to fakt, że nie posiada podwójnych ścianek. Z tego względu wlanie do niego bardzo zimnego albo bardzo ciepłego płynu momentalnie zmieni także temperaturę samej butelki. Polecam w niej więc przenosić płyny w temperaturze zbliżonej do pokojowej. Sam niestety z własnej głupoty poparzyłem sobie lekko palec chcą ją wyparzyć przed pierwszym użyciem.

RR_N-POR_042_lifestyle

Czy ten model może być alternatywą dla SIGGów? Myślę, że jak najbardziej. Za Klean Kanteen przemawia równie dobra jakość ale także bardzo interesujący design. Model Reflect jest dostępny w dwóch pojemnościach z czego ja korzystam z mniejszej – 532ml. Taka pojemność jest idealna na wyjście w góry (gdzie zwykle znajdziemy jakiś strumyczek gdzie możemy sobie dolać wody – choć zimnej) lub też na kilka godzin zabawy z dzieckiem.

20160506_172447 (1)

Jeśli chodzi o wygląd, wykonanie i praktyczność – nie mam uwag. Butelka sprawdza się tak na co dzień jak podczas dłuższych wypraw. Przy jej wyborze należy jednak pamiętać, że nie jest to termos. Cena też nie jest najniższa, ale zyskuje się za nią butelkę o naprawdę doskonałej jakości. Czy warto? Każdy musi ocenić sam (alternatywą jest oczywiście zwykły plastikowy PET po Coca Coli albo wodzie mineralnej).

Ocena: 4+

Translate »