LIFEVENTURE Kubek termiczny THERMAL MUG – pierwsze wrażenia

Jakiś czas temu miałem okazję przyjrzeć się bliżej dość ciekawemu kubkowi termicznemu Thermal Mug marki LifeVenture. Zima w końcu do nas dotarła i ciepły napój na pewno przyda się w niejednej sytuacji, dlatego dobry kubek termiczny bądź termos to bardzo przydatne gadżety.

Lifeventure_Logo_1

To, co wyróżnia Thermal Mug wśród wielu innych kubków termicznych (których na rynku nie brakuje), to bez wątpienia jego design. I chyba właśnie on jest największym plusem tego modelu. Kubek występuje aż w 10 różnych kolorach (od białego, przez khaki, różowy, niebieski, czerwony aż po czarny). Dzięki temu każdy bez wyjątku może dobrać kubek, który naprawdę przypadnie mu do gustu (niektóre kolory są świecące inne zaś matowe). Można nawet powiedzieć, że kobiety mogą sobie go dobierać do koloru butów i torebki. Jeśli ktoś chce wyróżnić się na szlaku czy w mieście to Thermal Mug na pewno mu na to pozwoli. Po za wieloma odmianami kolorystycznymi kubek posiada duże logo z nazwą firmy wytłoczone na ściance.

924ab4e86f80770cfcc13db7768d28a9
Jeśli chodzi o zakrętkę to można powiedzieć, że składa się z dwóch elementów. Górny dekielek oprócz wartości estetycznych jest przede wszystkim zaworem, który wyrównuje ciśnienie – teoretycznie powinno to sprawdzać się np. podczas przenoszenia gazowanych napojów. Główną nakrętkę bardzo wygodnie się odkręca nawet wilgotnymi rękami – jest lekko chropowata, co zapewnia dobry chwyt. Także cały kubek został lekko wyprofilowany co zapewnia wygodne odkręcanie i zakręcanie kubka. Thermal mug nie jest jednak stworzony do tego by obsługiwać go jedną ręką – jest to pewien mankament ponieważ wygodny ustnik i przycisk „one touch” posiada wiele produktów konkurencji. Dzięki temu trudno jest korzystać z kubka np. podczas jazdy samochodem. Podobnie jest także np. na stoku w rękawiczkach. Najprościej w świecie, kubek podobnie jak słoik – należy trzymać jedną ręką a drugą go odkręcać. Sam gwint jest bardzo dobry działa może niezbyt lekko (szczególnie jak się trochę zassie), niemniej bardzo pewnie. Jest w 100% szczelny dzięki czemu nie trzeba przejmować się tym, że zawartość może nam się wylać np. do plecaka (choć oczywiście na takie sytuacje zawsze należy uważać). Próbowałem kubek przechylać w najróżniejsze strony niemniej jednak jeśli kubek jest zakręcony to nie ma szans by uroniła się nawet jedna kropelka.

9225046_orig
Jak już wspomniałem kubek jest podobny do małego termosu lub słoika. Ma to jednak także swoje plusy – szeroki wlot sprawia, że Thermal Mug bardzo łatwo się myje.

9474def6a5dc33824582b04fe6d49790
Kubek posiada pojemność 330ml – to wręcz idealna ilość kawy czy herbaty, jeśli ktoś idzie na długi spacer z psem, pochodzić o kijkach, na jednodniową niezbyt wyczerpującą wyprawę czy w drodze do pracy/szkoły.

2012-11-02 13.59.39
Kubek został wyprodukowany z dobrej jakości materiałów. Aczkolwiek zdarza się, że z zewnątrz się zarysuje. Także górny dekielek pod którym mieści się zaworek nie jest najwyższych lotów. Jednak sam Thermal Mug sprawia wrażenie bardzo solidnego produktu.

2012-11-02 13.59.29
Najważniejsze jednak w kubku termicznym są parametry techniczne a przede wszystkim to, jak długo utrzymuje ciepło. Thermal Mug sprawdza się nadzwyczaj dobrze zapewniając ciepły napój aż do 6h – więcej naprawdę nie można oczekiwać.

2012-11-02 13.59.16
Ogólnie rzecz ujmując Thermal Mug jest bardzo udanym produktem. Przemawia za nim przede wszystkim ilość odmian kolorystycznych, dobrej jakości materiały oraz długie trzymanie ciepła. Może i można mu wytknąć, że nie posiada ustnika, ale tak naprawdę nie jest to mankamentem a po prostu cechą produktu – aczkolwiek dzięki temu trudniej korzystać z niego w samochodzie czy na stoku. Na pewno może być świetnym prezentem na Święta czy Mikołaja.
Ocena: +4

  • Izzy

    Swoją drogą podwójna zakrętka, może być wykorzystana na różne sposoby. Ja osobiście często w kubku noszę sam wrzątek, a w puste miejsce pomiędzy zakrętkami wkładam torebkę z herbatą, lub wsypuje kawe czy cukier :’) Świetne rozwiązanie na jednodniową wycieczkę. Pojemność kubka, ale nie musimy się martwić czy wyleje się w plecaku :’)

Translate »