MARMOT Czapka damska EMMA HAT

Ponieważ zima nadal nie odpuszcza, ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki chyba jeszcze nam się przydadzą. Z taką myślą postanowiłam przejrzeć swoje ubogie zbiory; przekopywanie szafy dało efekt w postaci odnalezienia: czapki ładnej acz przewiewnej [no logo, kupiona w lumpeksie, sztuk 1] oraz zdecydowanie wiosennej, cienkiej niczym pończocha [otrzymana w prezencie]. Nie można powiedzieć, żeby był to szczyt stylu i szyku, prawda? Z pomocą przyszedł mi wyrób amerykańskiej firmy Marmot (zwanej przez niektórych żartobliwie „Mamrotem” :)). Choć wiele osób kojarzy tę markę ze sprzętem większego kalibru (namioty, plecaki, śpiwory) to oczywiście odzież także znajduje się w jej asortymencie.

Logo Marmot

Co do samej czapki, na imię jej Emma. Dostępna jest w trzech opcjach kolorystycznych, w których przeważa kolor niebieski, fuksja lub zieleń łączy się z turkusem. Skusiłam się na tę ostatnią, bo jestem miłośniczką takiej właśnie kolorystyki.

18480_2314

Czapka jest dziana, wykonana z poliestru bardzo przyjemnego w dotyku – od dołu, aż po sam czubek, a zwieńczona jest pomponem. Od środka wszyta jest polarowa opaska, co zapewnia wygodę i ciepło. Jeśli chodzi o plusy samej czapki, jest ich kilka; na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z produktem niesztampowym – kolorystyka i użyte materiały są bardzo przyjemne i przykuwają wzrok.

2013-02-16 13.00.25

Muszę zaznaczyć, że kolory są nieco żywsze niż te, które widzimy na zdjęciach na stronie internetowej marki – być może są to zdjęcia sampli i stąd wynika różnica. Nie wiem jak ma się to do pozostałych kolorów, jednak warto zwrócić na to uwagę, by uniknąć rozczarowania.

2013-02-16 13.04.02

Czapka jest miła w dotyku, na co – będąc alergikiem – zwracam szczególną uwagę. Ponadto dobrze przylega do głowy i można postawić ją do pionu, lub bardziej zsunąć na tył głowy – nie jest całkowicie sztywna, poddaje się więc takim zabiegom :).

2013-02-16 13.58.06

Teraz czas na minusy, których naliczyłam „aż” dwa. Po pierwsze czapka jest przede wszystkim miejska. Oczekiwałam, że brak wypełnienia polarem całego środka zaowocuje odpowiednią wentylacją, jednak nie do końca tak jest, dlatego nie polecam czapki podczas większej aktywności.

2013-02-17 11.49.17

Emma świetnie sprawdzi się w mieście, nawet podczas bardzo niskich temperatur oraz podczas niewielkiej aktywności fizycznej – spacerów, jazdy na łyżwach. Drugim minusem jest to, że po chwili użytkowania czapka zmechaciła się – zaczęły od niej odchodzić strzępki tkaniny. Mam nadzieję, że w ten sposób pracuje materiał i w niedługim czasie wszystko wróci do normy.

2013-02-17 11.48.40

Podsumowując – Emma do doskonały wybór dla tych z nas, które chcą wyglądać niebanalnie i nie lubią szarości. Z taka czapką z pewnością nie uda się wtopić w tłum :). Możemy wykorzystać ją podczas umiarkowanej aktywności, albo po prostu na co dzień – ogrzeje nawet wtedy, kiedy szczękamy zębami.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=FRBq_MqYJsY]

Ocena: +4

  • Fajna i stylowa, chyba kupię dziewczynie na urodziny 🙂

Translate »