MECHANIX rękawice taktyczne ORIGINAL GLOVE COVERT

MECHANIX rękawice taktyczne ORIGINAL GLOVE COVERT

MechanixWearLogo

Mechanix® Wear – amerykańska marka powstała w 1991 roku specjalizująca się początkowo w rękawicach ochronnych dla szerokiej gamy użytkowników związanych z motoryzacją – kierowców rajdowych NASCAR czy ich mechaników. Po zdobyciu dużego uznania marka ta wypuszcza serię Tactical zdobywającą serca żołnierzy, służb mundurowych, a nawet operatorów jednostek specjalnych.

mechanic gloves

Tworzy rękawice z myślą o najbardziej wymagających profesjonalistach, oferując coraz to większy wybór produktów. W ich rękawicach chodzą m.in. żołnierze piechoty morskiej USMC czy operatorzy Navy Seals. Rękawice Mechanix® stały się niemal standardowym wyposażeniem każdego żołnierza, co może nam potwierdzić ich obecność w najnowszej serii gier Medal Of Honor.

Medal_of_Honor_Warfighter_-_Somalia_-_2

Mechanix® Original Glove Covert

To rękawice wykonane z syntetycznej skóry Clarino OW-927, dzięki czemu o 25% zmniejsza się ich podatność na działanie olejów czy zwykłej wody. Dwuwarstwowy elastyczny Spandex sprawia, że bardzo dobrze dopasowują się do każdej dłoni, a Lycra między palcami doskonale wentyluje i odprowadza wilgoć. Nisko wyprofilowany rzep zapewnia dobry chwyt i stabilność. Do tego w pakiecie dostajemy jeszcze podwójnie wzmocniony kciuk.

20131024_113114

To wszystko sprawia, że rękawiczki te zostały opisane normą EN388 co znaczy, że wskaźniki odporności na ścieranie, przecięcia, przekłucia, przebicia oraz rozdzieranie są bardzo wysokie.

Osobiście jestem użytkownikiem tych rękawiczek od kilku dobrych lat, niedawno zamówiłam nowe, gdyż poprzednia para po pięciu sezonach notorycznego używania musiała iść w odstawkę – co najlepsze – tylko dlatego, że wyrobił się już znacznie rzep i kompletnie nie trzymał, poza tym stan ich nie zmienił się (nie licząc kosmetycznych detali) prawie wcale 🙂 Co zauważyłam w produkcji 2012, problem ten został rozwiązany, miejsce gdzie znajduje się rzep zostało wzmocnione i a sam bohater wygląda trwalej.

20131024_113105

Same rękawiczki prócz solidnego wykonania, są przede wszystkim bardzo wygodne. Stanowią dobre zabezpieczenie dla dłoni, są niesamowicie lekkie, a kiedy są dobrze dobrane mają tak pewny chwyt, że myślę że bez problemu moglibyśmy nawlec w nich nitkę na igłę 🙂 Kiedy się ubrudzą smarem czy zaśmierdną np. benzyną– wrzucamy je zwyczajnie do pralki bez obaw, że coś jest im w stanie zagrozić.

20131024_112956

Są wielofunkcyjne, czyli mają naprawdę szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzają się jako rękawiczki taktyczne, ochronne przy pracy z linami, rowerowe, zdają swoją rolę dosłownie wszędzie. Kiedy przyjdą zimniejsze dni jesienno-zimowe w zupełności wystarczą by nie skostniały nam ręce w mrozie (nie mówie tu oczywiście o sytuacji kiedy jest -20).

20131024_113332

Jak dla mnie produkt idealny, ich uniwersalność i wytrzymałość jest naprawdę godna ich ceny, a i tu miło się zaskoczymy gdyż za parę Original’ów musimy zapłacić w nie wiele więcej jak 100 PLN, do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych, a także spory wybór modeli – dla bardziej wymagających. Na stronie producenta znajdziemy także plik z rozmiarówką do druku dzięki czemu bez najmniejszych problemów dobierzemy coś dla siebie:

http://www.spechurt.pl/stuff/Mechanix_Glove_Sizing.pdf

mw01

Ode mnie wysokie 5+

Translate »