NALGENE Butelka N-GEN

N-GEN to kolejna butelka bardzo znanej w USA marki Nalgene. Być może ktoś z Was pamięta, że nie byłem specjalnie zadowolony z modelu On The Bottle. Nie zmienia to jednak faktu, że samą markę cenię i jestem ciekaw każdego nowego produktu jaki wypuszczą na rynek.

LogoNalgene_
N-GEN jest elementem, który można by określić jako hybrydę On The Bottle i Wide Mouth. Z jednej strony jest niemal tak prosty jak model Wide Mouth (czyli po prostu butelka z nakrętką), z drugiej tak jak On The Bottle posiada praktyczną dziurkę dzięki której dużo łatwiej można butelkę przenosić czy też przypiąć do plecaka. Tak w zasadzie pokrótce można opisać ten produkt.
Butelka N-GEN posiada pojemność 0,75l. Taka wielkości powinna wystarczyć podczas wycieczek (no, chyba, że jest gorąco albo wyprawa jest wymagająca). Dobrze sprawdzi się także do przenoszenia wody z której później można przygotować wrzątek.

N-Gen-2
Sporą zaletą butelek Nalgene jest to, że najczęściej posiadają praktyczną miarkę, która jest wytłoczona z boku butelki. Także w N-GEN jej nie brakuje. Dzięki niej nie tylko zawsze wiemy ile mamy płynów ale też np. bez problemu przygotujemy sobie odżywki. Muszę przyznać, że w studenckich warunkach (i nie tylko!) przydaje się także w kuchni przy odmierzaniu ilości.
Największą zaletą modelu N-GEN jest bez wątpienia jego nakrętka. Oprócz tego, że posiada logo marki na boku to od góry jest zakończona dużym otworem (całość przypomina nieco płetwę rekina z przestrzeloną dziurą). W każdym razie jest to rewelacyjnym pomysłem. Po pierwsze, dzięki otworowi butelkę bez najmniejszego problemu można przytroczyć na zewnątrz plecaka. Po drugie, dzięki temu, że nie posiada (jak miało to miejsce w On The Bottle) ustnika – absolutnie nic się z niej nie wylewa ani nie wycieka. Jest w 100% szczelna. A to jest właśnie główny zarzut jaki miałem do butelki On The Bottle. Nie ma szans, by po dobrym zakręceniu N-GEN przeciekł.

N-Gen-79
Butelka została wykonana z Tritanu (czyli materiału, który pod wpływem ciepła nie wydziela szkodliwego BPA – który np. zaburza działanie hormonów). Ponadto, charakteryzuje się także tym, że nie pochłania zapachów – co bardzo ważne. Oczywiście, należy jednak pamiętać o tym, by dokładnie ją myć po każdym użyciu. A i z tym nie ma większych problemów. Butelka świetnie znosi zmywarkę czy mycie gorącą wodą i detergentem, ponadto dzięki szerokiemu otworowi nie ma problemu z domyciem jej wewnątrz.
Co należy nadmienić, jest także niezwykle wytrzymały. Niezależnie od tego czy butelka nam upadnie, uderzy o ścianę czy pień drzewa – może się nam w zasadzie jedynie trochę porysować.

N-Gen-86
Ponadto można ją także zalewać wrzątkiem (jeśli np. na trasie chcemy sobie zrobić coś ciepłego – gorący kubek czy herbatę). Tritan bez problemu wytrzymuję temperatury od -135 do + 135 stopni celsjusza, co oczywiście bardzo dobrze o nim świadczy i zdecydowanie podnosi wielofunkcyjność samej butelki.
Została także skonstruowana w ten sposób, że dość wygodnie trzyma się ją w ręce (podczas picia czy przenoszenia). Także odkręcanie jej nie sprawia problemu – można także sobie pomóc wspomnianym otworem.

75c19f8ed06f244a394df9d58e3fe5db
Butelka N-GEN przyda się przede wszystkim podczas wycieczek czy trekkingów. Warto zabierać ją ze sobą także na campingi czy inne wyjazdy. Oprócz tego na co dzień można z niej korzystać np. w trakcie ćwiczeń na siłowni czy uprawiania innych sportów.
Podsumowując, N-GEN jest moim zdaniem zdecydowanie bardziej przemyślanym produktem niż dwie wcześniej przeze mnie opisywane produkty marki Nalgene. Posiada wszystko to, co powinna mieć wielofunkcyjna butelka. Jest całkowicie szczelny, wytrzymały, posiada praktyczną podziałkę a przede wszystkim na świetną zakrętkę z niezwykle przydatnym otworem, ponadto wytrzymuje ekstremalne temperatury. Dodając do tego, że nie kosztuje żadnych cudów – ok. 40zł, otrzymujemy produkt naprawdę godny polecenia.
Ocena: 4+

Translate »