NALGENE Butelka WIDE MOUTH – pierwsze wrażenie

Miałem ostatnio okazję korzystać z butelki Wide Mount znanej i cenionej marki Nalgene. Chciałbym podzielić się z Wami najważniejszymi spostrzeżeniami, jakie zauważyłem na jej temat.

 

Wide Mouth to wielofunkcyjna czy też wielozadaniowa butelka o pojemności 1l. Można w niej bez problemu przenosić najróżniejsze napoje czy inne płynne produkty (np. zupę do pracy do odgrzania). Niezależnie od tego czy idziemy do szkoły, pracy, na uczelnię czy na szlak lub wielodniową tułaczkę z plecakiem butelka marki Nalgene może się nam przydać i być tym samym nieodzownym towarzyszem.

 

Jeśli chodzi o wygląd to oprócz tego, że występuje w kilkunastu wariantach kolorystycznych nie ma w niej nic nadzwyczajnego. Posiada logo marki oraz nazwę serii produktów – czyli Everyday. Posiada od góry nakręcaną (szczelną – co jest dużym plusem) nakrętkę która jest na stałe przymocowana za pomocą plastikowej obręczy do butelki. To kolejny plus tego produktu – nakrętki w zasadzie nie sposób zgubić, zawsze jest na swoim miejscu. Z góry nakrętka wraz z obręczą skonstruowana jest tak, że można ją odkręcać bez poruszania obręczy. To bardzo wygodne rozwiązanie, stosowane zresztą dość często w tego typu produktach.

 

Co bardzo istotne, i co wyróżnia butelki marki Nalgene od innych to to, że zostały w całości wykonane z tritanu, czyli tworzywa sztucznego, który pod wpływem ciepła nie wytwarza toksycznego BPA. Dzięki temu to naczynie jest całkowicie neutralne jeśli chodzi o nasze zdrowie. To bardzo duży plus dla tego produktu. Ponadto nie pochłania nieprzyjemnych zapachów – dzięki temu można przenosić jednego dnia kawę, drugiego zupę a trzeciego napój izotoniczny.

 

Jeśli chodzi o tritan to ma on jeszcze jedną ogromną zaletę. Jest niezwykle wytrzymały. Butelką można rzucać, kopać, uderzać i nic się z nią nie dzieje. Dzięki temu można ją mieć zawsze przy sobie i nie martwić się np. że zawartość wyleje się do wewnątrz plecaka.

 

Wide Mouth posiada bardzo szeroki wlew. Dzięki temu nie tylko bardzo wygodnie się z niego pije, ale także z łatwością myje. W upalne dni można też np. dodać do napoju kilka kostek lodu. A przenosząc zupę nie martwić się o to, jak ją przenieść razem z makaronem/ryżem/kawałkiem ziemniaka.

 

Kolejnym plusem butelki jest miarka w mililitrach i uncjach. Dzięki niej osoby przygotowujące sobie bardziej „specjalistyczne” napoje nie będą miały problemu z odmierzaniem ilości. Podczas korzystania z niej przydała mi się także przy okazji pieczenia ciasta w kuchni – ale to tak tylko na marginesie.

 

Podsumowując, butelka Wide Mouth marki Nalgene nie wyróżnia się nietuzinkowym wzornictwem. W jej produkcji zdecydowanie postawiono na prostotę i funkcjonalność, i sprawdza się to bardzo dobrze. Przemyślane wykonanie wytrzymałej butelki zapewnia wiele możliwości jej eksploatacji. Wide Mouth przyda może przydać się w zasadzie każdemu. Niezależnie od tego co robi.

Ocena: 4

  • Rrrfggg

    Brakuje w Polsce zakretek. Sa z podswietlaniem, z dziubkami i dużo innych. Tego praktycznie nie ma w Polsce.

Translate »