NESSI Rękawiczki POLARTEC WINDBLOC

Patrząc za okno (lub na prognozę pogody – choć preferuję tę pierwszą możliwość) można stwierdzić, że zimę chyba mamy już za nami. Niedługo przyjdzie czas na topienie marzanny i nadejdzie długo (przez niektórych) oczekiwana wiosna. Znaczy to też tyle, że rękawiczki, czapki i szaliki będzie można odłożyć do szafy. Zanim ten czas jednak definitywnie nadejdzie chciałbym napisać kilka słów o ciekawych rękawiczkach, które towarzyszyły mi w trakcie najsroższych mrozów tej zimy. Ktoś mógłby powiedzieć, że zima jaka nas doświadczyła w tym roku nie należała do tych najbardziej ekstremalnych i w pełni bym się z nim zgodził. Rękawiczki jednak warto nosić nawet gdy temperatura waha się w okolicach zera stopni celsjusza.

logo nessi 03

O marce Nessi zdarzyło mi się pisać jakiś czas wcześniej przy okazji bardzo udanej czapki nie ma więc sensu bym jeszcze raz rozpisywał się na jej temat. Dla tych, którzy nie czytali wcześniejszego testu wystarczy przypomnienie: „ Nessi mimo tego, że jest rodzimą firmą nie była mi bliżej znana. Dziwnym trafem nigdy będąc w różnych sklepach sportowych/outdoorowych nie zwróciłem na nią uwagi. I chyba trochę żałuję, niejednokrotnie możliwe, że sporo przepłaciłem za logo jakiejś znanej zagranicznej firmy. Nessi jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiada oficjalną licencję na produkcję odzieży ze znanych i uznanych na całym świecie materiałów Polartec. Znaczy to plus minus tyle, że największe na świecie marki produkują swoje produkty z dokładnie tych samych materiałów co Nessi. Co ważne, wspomniane przeze mnie międzynarodowe firmy dużą część swojej produkcji koncentrują w regionie azjatyckim. Z Nessi jest inaczej, produkty tej marki są szyte w Polsce. To znaczy, że dają zatrudnienie naszym kolegom i koleżankom z podwórka. ”

dsc6381c

Rękawiczki marki Nessi są całe czarne i raczej nie budzą zainteresowania ludzi na ulicy. Ich największą zaletą bez wątpienia jest ich konstrukcja. Górna część rękawiczki, która zakrywa palce prócz kciuka jest zdejmowalna. Rękawiczki tego typu nie są żadną nowością są jednak zdecydowanie mniej popularne niż rękawiczki pięciopalczaste. Szczerze powiedziawszy mi kojarzy się najbardziej ze sprzedawcami z targu (z resztą w żadnym razie się im nie dziwię!). Sporym plusem rękawiczki jest to, że posiada mocny ściągacz w okolicach nadgarstka. Ktoś mógłby powiedzieć, że dzięki temu trudniej założyć rękawiczkę na rękę – może jest w tym trochę prawdy, jednak zdecydowanie ważniejsze jest to, że dzięki temu do wewnątrz rękawiczki nie przedostanie się nie tylko zimny śnieg, ale przede wszystkim mroźne powietrze i wiatr. Za nadgarstkiem znajduje się dodatkowo ładne, wyszyte ale nierzucające się w oczy logo marki (czarna nitka). W miejscu, w którym składa się górna część rękawiczki została ona dokładnie podwójnie przeszyta , natomiast zakończenie części ruchomej zostało wyposażone w lekki ściągacz dzięki któremu ta część dobrze trzyma się w miejscu (i nie przepuszcza wiatru ani śniegu). Także część wewnętrzna posiada taki sam ściągacz.

dsc6378ao
Żeby ruchoma część rękawiczki nie poruszała się gdzie tylko chce rękawiczka została wyposażona w mocny rzep. Całość sprawdza się bardzo dobrze i trzyma świetnie (kilkakrotnie tylko rozerwałem rzep podczas operowania rękawiczkami w plecaku). Jednak mógłbym się trochę przyczepić do tego, że owszem, rzep jest umieszczony w miejscu chyba najbardziej odpowiadającym estetycznie ale chyba nie ergonomicznie. Gdyby dolna część rzepu znajdowała się zaraz nad wyszytym logo marki (przy nadgarstku) to nie odstawałby od rękawiczki i był dobrze naciągnięty. W tym momencie, między jedną a drugą częścią rękawiczki powstaje dość spora luka, która (przynajmniej mi) czasami nie do końca odpowiadała (ew. górną część rzepu można zamontować kilka centymetrów niżej).

dsc6113
W okolicach nadgarstka znajduje się także mała – absolutnie w niczym nie przeszkadzająca metka z nazwą materiału – Polartec, a zaraz nad nią plastikowy haczyk, dzięki któremu możemy spiąć obie rękawiczki. Jest to naprawdę bardzo praktyczna sprawa. Nie tylko sprawia, że rękawiczki dużo trudniej zgubić ale także pomaga np. w organizacji przestrzeni bagażowej (nie trzeba szukać po całym plecaku drugiej rękawiczki).

2013-02-16 13.09.23
To jednak, co jest największym plusem tego modelu to materiał z którego został wyprodukowany. Jak wspomniałem Nessi posiada oficjalną licencję na produkcję produktów z materiałów Polartec. W wypadku tych rękawiczek zastosowano materiał Polartec Windbloc. Cechuje go niewielka waga, sporo oferowanego ciepła, ponadto jest niezwykle miły w dotyku (to fakt niezaprzeczalny!). Jego jednak największym atutem jest fakt, że przy zapewnieniu dobrej oddychalności nie przepuszcza wiatru. Ponadto wykończenie impregnacją DWR sprawia, że ten materiał potrafi oprzeć się także wodzie i wilgoci (oczywiście w rozsądnych granicach).

2013-02-16 13.08.46
Rękawiczki marki Nessi są najcieplejszymi, jakie posiadam. Nie należę do wyjątkowych zmarzluchów więc rękawiczki zwykle służą mi w temperaturach poniżej -10 stopni. Najbardziej ekstremalna temperatura na jaką je (i własne dłonie naraziłem) to ok. -17 stopni celsjusza. Przyznam, że było mi w nich dalej ciepło i komfortowo (a na wyjeździe dość mocno wiało). Niemniej jeśli ktoś lubi ciepło to rękawiczki te bez wątpienia sprawdzą się także w temperaturach od minus kilku stopni. Oczywiście wiele zależy tutaj także od tego do czego się je używa. Np. podczas biegów pocimy cię więc rękawiczka nawet przy -10 stopniach może okazać się za ciepła. Jednak nawet jeśli tak się stanie to na ratunek przychodzi zdejmowalna główna część – wystarczy ją zdjąć by zapewnić potrzebny przewiew swoim dłoniom.

2013-02-16 13.52.33
Rękawiczki wprost rewelacyjnie sprawują się w miejskich warunkach podczas mrozów. Chodziłem w nich do pracy, na uczelnię czy do sklepu. Nie budzą zbytecznego zainteresowania a za to oferują mnóstwo ciepła i komfortu. Można w nich także spokojnie biegaćczy używać ich podczas zimowych wyjazdów czy wycieczek. Zdarzyło mi się kilka razy rozpętać z nimi wojnę na śnieżne kulki i także sprawdziły się rewelacyjnie.

2013-02-17 11.50.33
Możliwość „uwolnienia” palców z rękawiczki jest bardzo przydatna. Idealnie to rozwiązanie sprawdza się np. przy operowaniu odtwarzaczem MP3, komórką czy aparatem fotograficznym. Trochę gorzej wygląda sprawa jeśli chcę operować kciukiem. Jest to nieuniknione w takiego typu konstrukcji ale rękawiczka ma na stałe zabudowany kciuk. Największe problemy sprawiało to w sklepie podczas płacenia. Do takich celów niestety trzeba ją zdjąć mimo udogodnienia. Podobnie przy powitaniu – jakoś nie wyobrażałbym sobie witać się z kimś i mieć na dłoni rękawiczkę (nawet z odsłoniętymi palcami).

2013-02-17 11.49.53
Rękawiczki marki Nessi to Unisex. Znaczy to, że są przeznaczone tak dla mężczyzn jak i dla kobiet. Niestety występują jedynie w trzech rozmiarach (S, M i L). Sprawia to, że wiele kobiet niestety będzie je miała za duże (sam noszę rozmiar S). Chciałem kiedyś pożyczyć je mojej żonie i niestety „utopiła” w nich dłoń także, że palce ledwo jej wystawały. Niemniej pewnie na większość męskich rąk (a także większe damskie) będą idealne.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=rZE5zwPGwCk]

Rękawiczki Windlock marki Nessi to kolejne bardzo pozytywne zaskoczenie tej firmy. Rękawiczki są uszyte z rozmysłem i dbałością o szczegóły. Są bardzo uniwersalne – sprawiają się praktycznie niezależnie od sytuacji. Na największą uwagę zasługuje jednak materiał – Polartec Windbloc, który jest gwarancją tego, że w rękawiczkach będzie ciepło i komfortowo nawet w najbardziej mroźną zimę. A to jest chyba najważniejszy warunek przy wyborze zimowych rękawiczek.
Ocena: +4

Translate »