NEVERLAND Kije Nordic Walking DYNAMIC

Nordic Walking przez niektórych nazywany chodzeniem o kijkach cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Kijki – to praktycznie jedyny niezbędny atrybut potrzebny do uprawiania tej aktywności fizycznej. Równocześnie ze wzrostem zainteresowania także ilość dostępnych w sprzedaży modeli diametralnie wzrasta. Moje pierwsze kije z jakimi miałem do czynienia to Dynamic marki Neverland, o których chciałbym coś więcej napisać.

 

Dynamic to kijki dwusekcyjne o zakresie regulacji od 87 – 140cm dzięki temu mogą służyć tak niskim jak i wysokim osobom. Po całkowitym złożeniu kijek ma niecałe 80cm. To w miarę zadowalająca i wygodna wielkość jeśli np. chcemy przytroczyć go do plecaka.

Wygląd kijków jest bardzo standardowy. Nie wyróżniają się niczym szczególnym. Są całe czarne ze srebrnym napisem Neverland Dynamic. To bardzo dobrze, na pewno dzięki temu będą podobały się większej ilości osób niż wydziwiane różowo-żółto-niebieskie kijki konkurencji. Nie jest wstydem zabranie ich gdziekolwiek.

 

Największym moim zdaniem plusem tych kijków jest korkowa rączka. Rewelacyjnie leży w dłoni i zapewnia komfort oraz wygodę nawet przy wymagających wielogodzinnych marszach. Korek dodatkowo zapobiega między innymi zapoceniu się dłoni. Także do rękawiczek nie ma się co przyczepić, są odpowiednio skonstruowane, na rzepie także posiadają logo marki.

Świetnym rozwiązaniem jest możliwość błyskawicznego odpięcia rękawiczki od rączki kijka. Sprawdza się to rewelacyjnie jeśli chcemy np. kupić coś do picia w przydrożnym sklepie czy zawiązać buta.

 

Kijki ważą po ok 250g każdy. Co może nie jest najniższą wagą, ale dla początkujących i średnio-zaawansowanych „chodziarzy” jest to odpowiedni ciężar (większa wymaga nieco większego wysiłku ramion). Same kijki zostały stworzone z wytrzymałego aluminium i przy odpowiednim użytkowaniu mogą służyć latami.

Jeśli chodzi o system blokowania wysokości kijka to pozwala on na płynną i szybką regulację. Działa na zasadzie rozporowej. Sprawdza się bardzo dobrze, jednak czasami lubi się „przyciąć” i wtedy możemy kręcić kijkiem do upadłego a on i tak się nie zablokuje. Nie należy jednak popadać w panikę, wystarczy wyciągnąć jeden segment od drugiego i poruszać blokadą tak, żeby zaskoczyła. Niemniej dla kogoś może to być denerwujące. Jeśli chodzi o samo ustawienie kijka to posiada on nadrukowaną skalę wysokości – bardzo pomocna rzecz.

 

Kijki posiadają znany i lubiany system anti-shock, który jest ich sporym plusem. Sprężyny użyte do jego wykonania są wytrzymałe i świetnie spełniają swoją rolę. Nawet po wielu godzinach nadgarstki ani inne części rąk nie bolą a podczas chodzenia nie czuć w dłoniach każdego kamyczka i każdej kostki brukowej.

 

Firma Neverland świetnie wypada na tle innych jeśli chodzi o akcesoria. W zestawie z kijkami otrzymamy: 2 szt. gumowych osłonek nordic walking (tzw. butki), 2 szt. gumowych talerzyków na błogo, 2 sztuki gumowych talerzyków na śnieg i pokrowiec. O ile nie ma się co rozpisywać to talerzykach – są raczej standardowe, choć butki dość szybko się wycierają (pewnie zależy też to od techniki chodzenia). O tyle można napisać dwa słowa o pokrowcu. Jest cały czarny i posiada jedno ramię do przenoszenia kijków. Nie jest ani specjalnie ładny ani zrobiony z najlepszych tkanin, jednak nie można mu zarzucić tego, że nie jest wytrzymały, ani tego, że nie spełnia swoich funkcji.

 

Podsumowując, kijki Neverland Dynamic sprawdzą się (tak jak było w moim wypadku) jako pierwsze kijki dla osoby początkującej, bądź średnio-zaawansowanej. Ich największymi atutami są: niezwykle wygodna korkowa rączka, system anti-shock,wygodne odczepiane rękawiczki a także akcesoria, które dorzuca producent. Natomiast problemem w nich może okazać się system blokowania/składania, który trzeba „wyczuć” i nie najniższa waga samych kijków. Jednak jeśli zamierzasz dopiero rozpocząć przygodę z nordic walkingiem, te kijki będą dla Ciebie jak znalazł! Szczególnie, że nie należą do najdroższych!

Ocena: 4

część zdjęć została pobrana ze sklepu turystycznego www.outdoorzy.pl

Translate »