NITE-IZE Uchwyt do wiązania GEAR TIE

NITE-IZE Uchwyt do wiązania GEAR TIE

Jakiś czas temu na blogu pojawił się krótki test karabinka S-Biner amerykańskiej marki Nite-Ize. Ponieważ nie był to jedyny produkt tej firmy jaki posiadam – uznałem, że nadszedł czas na kolejny krótki test innego, ale nie mniej innowacyjnego rozwiązania o bardzo ciekawej nazwie – Gear Tie.

Nite-Ize-Logo

Tak jak już wspominałem, markę Nite-Ize znam dopiero od niedawna. Dla przypomnienia profilu firmy posłużę się opisem polskiego dystrybutora: „Nite Ize od 20 lat tworzy niecodzienne akcesoria ułatwiające zadania dnia codziennego bez względu na to czy jesteśmy w domu, w pracy czy też na kilkudniowej wycieczce. Dzięki temu te doskonale przemyślane i proste w budowie produkty zdążyły już zdobyć na świecie miliony wiernych użytkowników.”

set

Czas bliżej opisać sam produkt, który posiada niespotykanie prostą kontrukcją. Po pierwsze warto zastanowić się czym tak naprawdę jest Gear Tie? Faktycznie wygląda jak kawałek drutu pokrytego guma z dwoma kulistymi zakończeniami. Dystrybutor na swojej stronie określa, że jest to „multifunkcjonalny uchwyt do wiązania. Co warto podkreślić akcesorium to jest dostępne w naprawdę wielu wariantach kolorystycznych (m.in. czerwony, czarny, zielony, żółty, niebieski itd.) a także wielu długościach (które są podawane w calach). Dzięki temu możemy wybrać Gear Tie idealnie odpowiadający naszym potrzebom i preferencjom. Osobiście korzystam z 24 calowego sprzętu w kolorze żółtym (dzięki temu, że świetnie odznacza się chociażby w głębokiej trawie).

GT24_Feature_06_l

Gear Tie, tak jak wspomniałem wyprodukowany jest z wewnętrznego rdzenia, który jest bardzo plastyczny (przypomina nieco stwardniałą plastelinę), został oblany sztucznym tworzywem, które jest miłe w dotyku – przypomina stosunkowo mocną, ale miękką gumę. Zakończenia z dwóch stron są zaokrąglone, nieco szersze niż reszta. Można na nich znaleźć napis Gear Tie oraz kraj produkcji, czyli U.S.A. Gear Tie na całej swojej długości posiada wyraźną fakturę czy też raczej paski. To bardzo dobre rozwiązanie gdyż w połączeniu z antypoślizgowym tworzywem zewnętrznym sprawia, że Gear Tie świetnie leży w miejscu gdzie został zamontowany.

GT24_Feature_00_l

Geat Tie jest na tyle plastyczny, że można tworzyć z niego różne konstrukcje oraz korzystać z niego na naprawdę różne sposoby. Po okręcaniu go i powrotu do stanu pierwotnego czasami jedynie „poruszają się” wspomniana faktura, niemniej jeśli chodzi o sam wariant użytkowy nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

CAM00002

I tak, jest to akcesorium niemal genialne w swojej prostocie. Tak jak wspomina dystrybutor – jest to urządzenie multifunkcyjne. Szczerze przyznam, że dobrze byłoby mieć kilka Gear Tie`ów o różnej długości. Mój – 24 calowy (60.9cm), idealnie nadaje się np. do spięcia karimaty (i przytroczenia do plecaka). Do przymocowania np. butów na zewnątrz plecaka. Bardzo dobrze sprawdzał się także jeśli chciałem by stuptuty nie latały mi na plecaku – po prostu spiąłem je akcesoriem marki Nite-Ize. Także w domu produkt ten znajduje wiele praktycznych zastosowań. Jest na tyle twardy, że moja żona zabrała ode mnie jeden z nich i przymocowała w łazience – aktualnie wiesza na nim nożyczki, szczotkę do włosów i inne niewielkie akcesoria (jak już wielokrotnie wspominałem w dalszym ciągu mieszkamy trochę po studencku, stąd różne patenty są bardzo przydatne). Ogólnie rzecz ujmując faktycznie jest to sprzęt który przyda się każdemu i każdy znajdzie dla niego praktyczne zastosowanie – i przecież o to chodzi.

CAM00001

Warto wspomnieć także o tym, że korzystając z opasek Nite-Ize pośrednio przyczyniamy się do ochrony środowiska. Z tego względu, że są bardzo wytrzymałe a także służą do wielokrotnego użytku nie potrzebujemy za każdym razem używać i korzystać z nowych sznurków czy gumek – po prostu cały czas mamy do dyspozycji Gear Tie.

2013-05-05 12.56.33

Nie można zapomnieć także o tym, że z Gear Tie można korzystać niezależnie od warunków atmosferycznych – równie dobrze sprawdzają się w deszczu, na mrozie czy w ostrym letnim słońcu.

Cóż tu więcej napisać – Gear Tie faktycznie jest multifunkcyjnym gadżetem, który na pewno przydałby się niemal każdemu. Trudno dopatrzyć się istotnych uchybień co do tego produktu – jest nieskomplikowany, wytrzymały i spełniający powierzone mu funkcje. Jeśli tylko kiedykolwiek pomyślałeś, że coś takiego by Ci się przydało, to właśnie jest przedmiot dla Ciebie.

Ocena: +4

Translate »