Portfel Cobra – Pajak Sport

Już ponad rok jestem posiadaczem portfela Cobra, polskiej marki Pajak Sport. Po wielu niezbyt udanych próbach z portfelami z niższej półki uznałem, że warto kupić coś bardziej trwałego. Wybór , w zasadzie z przypadku padł właśnie na portfel z Pajaka. Głównym czynnikiem, dlaczego go kupiłem był materiał z jakiego został wykonany – o wytrzymałości Cordury nie trzeba nikogo przekonywać.

 

Jeśli chodzi o wygląd to po złożeniu portfel jest kwadratowy i dość spory (11,5 X 11,5cm). Może nie być do końca wygodny dla osób przyzwyczajonych do noszenia portfela w kieszeniach spodni. Niemniej jednak jeśli ma być przenoszony w plecaku (co najczęściej czynię) czy też dużej wewnętrznej kieszeni kurtki to sprawdza się dobrze.

 

Tak jak wspomniałem, portfel jest całkiem spory, ale posiada moim zdaniem dość sporo niewykorzystanej przestrzeni. Owszem jest duża przegródka zamykana na zamek. Pod nią na pół zamknięta, moim zdaniem zrobiona bez pomysłu przegródka na całą długość portfela (nie odważyłbym się trzymać tam pieniędzy ani niczego innego bo może bez problemu wypaść, co kilkukrotnie mi się zdarzyło na początku użytkowania – na szczęście tylko do kieszeni). Kieszonka na bilon jest dobrze zaprojektowana, wykonana z siateczki, także zawsze wiadomo, gdzie są drobne jakiego nominału. Pod kieszonką na bilon oraz pod przegródkami na karty kredytowe także znajdują się przegródki gdzie bez problemu zmieścimy np. bilet miesięczny – bardzo praktyczne rozwiązanie. Moim zdaniem największą i najbardziej utrudniającą życie wadą (czy też defektem) tego portfela są przegrody na karty kredytowe. Owszem, są trzy. Problem polega na tym, że do najwyższej z nich nie mieszczą się karty kredytowe, nawet pojedyncza sztuka…nawet prawo jazdy! Dwie kolejne owszem, nadają się na karty kredytowe, ale w jednej przegrod zie nie mieści się ich więcej niż trzy. Wystarczy mieć dowód osobisty, legitymację studencką, kartę płatniczą i prawo jazdy a już zaczyna brakować miejsca na kolejne karty. Głównie właśnie z tego powodu pisałem o dużej ilości niewykorzystanego miejsca.

Do zdecydowanych plusów tego produktu należy przede wszystkim jego trwałość. Przeżył on ze mną już rok a nadal dobrze się spisuje. Rzep działa jak w pierwszy dzień, nic się nie rwie, zamki działają sprawnie. Jedynie to białe logo marki Pajak nieco się przybrudziło. Ale to przecież normalna kolej rzeczy.

 

Ogólnie rzecz ujmując portfel Pajaka sprawdzi się, jeśli potrzebujesz bardzo wytrzymały portfel, o który nie trzeba przesadnie dbać. Jeśli natomiast „zbierasz” różnego rodzaju plastikowe karty – w tym portfelu nie znajdziesz na nie zbyt wiele miejsca.

Ocena: 4

Translate »