Przez Polskę z pasją i notatnikiem Quo Vadis

Jeśli decydujesz się na podróż przez Polskę przy użyciu jedynie własnych mięśni, potrzebujesz paru rzeczy: odpowiednich butów, stabilnego kajaku, motywacji i siły woli. Organizatorzy niepowtarzalnego Poland Trek uznali, że potrzebują czegoś jeszcze. Notatników QUO VADIS!

Tak oto nawiązała się współpraca między pomysłodawcami wyprawy a firmą QUO VADIS. Od 7. maja do 2. czerwca uczestnicy Poland Trek pokonają łącznie 1200 km. Rozpoczęli od 150-kilometrowej wędrówki górskiej, by dotrzeć do źródeł Wisły. Stamtąd rozpoczną podróż tratwą. Po 50 km jeden z uczestników, Louis-Philippe Loncke, przesiądzie się na kajak, który będzie filmowany przez resztę ekipy płynącej na jachcie motorowym Żeglugi Wiślanej i z nurtem królowej polskich rzek dopłyną aż do Morza Bałtyckiego. Dziennie będą pokonywać 42 kilometry, odkrywając przy tym na nowo piękno polskiej przyrody.

Przez cały czas podróżnicy będą zapisywać swoje wrażenia w notatnikach QUO VADIS. Posłużą im one jako dzienniki wyprawy, dzięki którym utrwalą swoje emocje i nowe doświadczenia już na zawsze.

Głównym organizatorem Poland Trek jest belgijski podróżnik Louis-Philippe Loncke, który zasłynął ze swoich pionierskich przedsięwzięć. W 7 tygodni przemierzył dzikie obszary Tasmanii, czym zadziwił nawet rdzenną ludność. W 2008 roku jako pierwszy człowiek samotnie przeszedł australijską Pustynię Simpsona – najsuchszy obszar kontynentu. Kolejne podróże sprawiły, że uznawany jest za jednego z najlepszych ekstremalnych podróżników globu.

Notatniki QUO VADIS zalicza się natomiast do najtrwalszych, najrzetelniej wykonanych artykułów papierniczych na rynku. Jak przyznał znany polski podróżnik i dziennikarz Tomasz Grzywaczewski, który również uczestniczy w tej ekspedycji, nie bez znaczenia pozostaje fakt, że artykuły QUO VADIS już wcześniej sprawdziły się w trudnych warunkach.

Grzywaczewski przewodził wyprawie „Long Walk Plus Expedition” z Jakucka na Syberii do Kalkuty w Indiach, śladami polskiego bohatera Witolda Glińskiego. Wówczas również swoje spostrzeżenia zapisywał w notatniku QUO VADIS. Między innymi te uwagi posłużyły jako kanwa do książki „Długi marsz do wolności” oraz filmu „Długi marsz 70 lat później”.

Już za niecały miesiąc przekonamy się, czy połączenie pasji, profesjonalizmu i najwyższej jakości kolejny raz zaowocuje niezapomnianymi wrażeniami uczestników Poland Trek.

Aktualne wieści z przebiegu wyprawy można znaleźć na:

www.polandtrek.com oraz http://www.facebook.com/PolandTrek

Więcej informacji na temat QUO VADIS na: www.quovadis.com.pl

Firma QUO VADIS Polonia powstała w Poznaniu, w 1994 roku, jako oddział francuskiego wydawnictwa Editions Quo Vadis, będącego od 1999 roku marką Grupy Exacompta-Clairefontaine. Główną dziedziną działalności QUO VADIS Polonia jest produkcja i dystrybucja szerokiej gamy terminarzy, kalendarzy oraz organizerów, uzupełnionej o produkcję eleganckiej galanterii skórzanej. Od samego początku działalności priorytetem QUO VADIS jest duża dbałość o wysoką jakość materiałów i procesów produkcji oraz najwyższy poziom obsługi Klientów. Firma nieustannie doskonali swoje produkty, aby dostosować je do potrzeb swych znakomitych Klientów.

Informacja prasowa, źródło: Quo Vadis

Translate »