REIMA Wełniana czapka dziecięca KAAMOS

REIMA Wełniana czapka dziecięca KAAMOS

Kontynuując temat Reimika – czyli najlepszego aktualnie przyjaciela mojego syna (z którym wszędzie chodzi) chciałbym dzisiaj krótko opisać, jak u nas sprawuje się wełniana czapka na zimę marki Reima.

Firma przedstawia się na swojej stronie internetowej: „Reima to jedna z największych na świecie marek w branży funkcjonalnej odzieży dziecięcej. Nasza misja polega na zachęcaniu dzieci do okrywania radości z ruchu, a idea naszej działalności polega na oferowaniu wysokojakościowej całorocznej odzieży „od stóp do głów” dla aktywnych dzieci w wieku do lat 12. Odzież firmy Reima jest funkcjonalna, bezpieczna, trwała i innowacyjna. Koncentrujemy się na potrzebach aktywnych dzieci, dlatego możemy oferować rodzicom właściwe rozwiązania we właściwym czasie, zawsze kładąc nacisk na zarządzanie cyklem życia produktu.”

Ja w produktach tej firmy zakochałem się od pierwszego wejrzenia! A co ważniejsze – mój syn również je pokochał. I w zasadzie jedyną przeszkodą, żeby zatowarować całą dziecięcą szafę w Reimę jest fakt, że niestety, ale jak na polskie realia marka ta jest mimo wszystko stosunkowo droga (ale warta każdej wydanej złotówki!).

Czapka Kaamos kosztuje 139 złotych. Ktoś powie, że to krocie. Ale już spieszę z wyjaśnieniem Po pierwsze – ten model jest po prostu przepiękny i idealnie dopasowany (do wyboru są trzy rozmiary: 52, 54 i 56 cm). Jest nieporównywalny do żadnej innej czapki jaką miał mój syn (to pewnie bardziej docenią mamy). Wzór który posiadamy jest niebiesko-granatowy, w górnej i środkowej części w trójkąty, na dole jednolity. Dół czapki jest również jej ściągaczem. Kaamos dobrze układa się na głowie, nie ma w niej zbędnego luzu a główka dziecka jest szczelnie otulona. Z przodu widać ładne, jasnobrązowe (camel), naszyte logo marki, które nieco kontrastuje z całością.

Tym, co wyróżnia ten model jest materiał – z zewnątrz czapka wykonana jest w 100% z wełnianej dzianiny, która jest bardzo ciepła a jednocześnie miła w dotyku (nie „gryzie”). Zresztą, właściwości wełny są znane od wieków, to jeden z najlepszych naturalnych materiałów na zimę (bo jest ciepły i zapewnia jednocześnie dobrą oddychalność skóry).

To, co najistotniejsze kryje się jednak wewnątrz. Kaamos posiada pełną podszewkę wykonaną z miłej w dotyku i delikatnej bawełny z dodatkiem elastanu, który zapewnia czapce rozciągliwość i doskonałe dopasowanie. To jednak czego nie spotkałem w innych dziecięcych czapkach to to, że pomiędzy zewnętrzną wełną a wewnętrzną bawełną wstawiono w kluczowych miejscach okrągłe wiatroszczelne wkładki, które zabezpieczają uszy! Osobie, która na to wpadła chętnie pogratulowałbym na żywo. To dzięki temu ten model z jednej strony dobrze sprawdza się już przy temperaturach w okolicach 0 stopni celsjusza, z drugiej jednak nie są mu straszne porywiste wiatry czy zamiecie śnieżne. Najchłodniejszy dzień gdy Tymonek wychodził w tej czapce to było -8 stopni celsjusza, ale jako, że zima już bardzo blisko spodziewam się, że czapka będzie w użyciu i przy -10 i -15 stopniach celsjusza.

Jeśli chodzi o czapkę Kaamos marki Reima to jest to najlepsza zimowa czapka dziecięca z jaką miałem do czynienia. Wiatroszczelne wkładki to majstersztyk, doskonałej jakości wełna i bawełniana podszewka a także prześliczny wygląd dopełniają dzieła. Na pewno po dłuższym użytkowaniu dam znać jak z wytrzymałością, ale na ten moment jestem nią po prostu zauroczony!

Ocena: 5-

Translate »