RUPICA Pasek STRIPED BELT

Jak pewnie część z Was wie, moja wcześniejsza przygoda z paskami Rupica nie należała do najprzyjemniejszych. Co tu dużo mówić, z ich modelu Cube Belt nie byłem specjalnie zadowolony (co zresztą można przeczytać: Test RUPICA CUBE BELT). Tym razem jednak chciałbym przybliżyć inny z pasków tej marki – Striped Belt, który zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu, przede wszystkim swoją niezawodnością. Tekst nie będzie długi – no bo w końcu to tylko pasek do spodni.

rupica_logo.gif.thumb_120x120
Rupica to polska marka zajmująca się produkcją funkcjonalnych pasków do spodni z outdoorowym zacięciem (m.in. pasków z kieszonką na pieniądze tzw. Money Belt).

brown_m
Striped to najszerszy pasek w ofercie marki. Ma aż 40mm, dzięki temu niestety ale nie mieści się w szlufkach wszystkich spodni (choć oczywiście trudno zaliczyć jako wadę – jeśli ktoś kupuje tak szeroki pasek to znaczy, że zdaje sobie z tego sprawę). Z wyglądu jest niezwykle podobny do wojskowych, parcianych pasków do spodni w jakie kilka lat temu zaopatrywałem się w demobilu. Posiada solidną metalową klamrę wyprodukowaną we Włoszech (po wewnętrznej stronie widnieje napis Made in Italy), na której nadrukowano logo marki w pionie w kolorze ciemnobrązowym. Muszę przyznać, że całość wygląda bardzo estetycznie. Przy okazji sprawdzony rodzaj klamry gwarantuje proste zapinanie paska. Miałem kilka lat temu pasek z podobną klamrą i niestety często element ruchowy w pasku kaleczył mi palce przy zapinaniu/rozpinaniu. Na szczęście nic takiego nie ma miejsca przy użytkowaniu paska Rupica – klamra działa perfekcyjnie i bardzo dobrze trzyma pasek (nie luzuje się). Z jednej strony jest on połączony z paskiem za pomocą ruchomych ząbków w które można wpinać/wypinać pas. Także ta część działa znakomicie.

2013-02-14 19.34.13
Ma jeszcze jedno zastosowanie. Niestety marka Rupica nie produkuje tych pasków w rozmiarze M (wyłącznie L). Ze względu na moją filigranową postuję duża część paska dyndała by mi gdzieś do okolic nad kolanem. Dzięki temu, że pasek da się odpiąć można go też bez praktycznie żadnego problemu skrócić do odpowiadającego nam rozmiaru. Wystarczy obciąć niepotrzebną część paska i wpiąć resztę ponownie. Drugim rozwiązaniem jest poluzowanie metalowego zakończenia paska po drugiej stronie (posiada ząbki po obu stronach, które trzymają go na pasku). Wystarczy lekko użyć np. scyzoryka, i także możemy obciąć końcówkę a potem z powrotem zapiąć końcówkę. Jest ona bardzo praktyczna ponieważ dzięki jej dużo łatwiej wsunąć pasek w klamrę.

2013-02-14 19.34.37
Sam pasek został wykonany z bardzo trwałej i wytrzymałej taśmy polipropylenowej (jak chyba wszystkie paski Rupica). Model który posiadam ma jasnooliwkowy kolor a także dwa żółte paski, które dodają paskowi lekko nietuzinkowego wyglądu. Całość bardzo dobrze się komponuje a przede wszystkim pasuje niemal do każdych spodni z odpowiednimi szlufkami, nie ważne czy chcemy wyjść w dżinsach, sztruksach czy spodniach softshellowych.

2013-02-14 19.35.03
Dużą zaletą paska Striped Belt jest właśnie jego wielofunkcyjność. Bez żenady można ubierać go na co dzień – do pracy, szkoły, na zakupy czy gdziekolwiek indziej. Idealnie sprawdzi się także podczas bardziej wymagających wycieczek, wyjazdów czy wakacji.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=MrAv8xhrAgc]

Podsumowując, w porównaniu z Cube Belt, Striped Belt jest modelem o klasę lepszym. Główną różnicą, a także główną zaletą tego modelu jest przede wszystkim dobrze działająca klamra, która jest „sercem” paska do spodni. Dzięki temu pasek jest wielofunkcyjny, wygodny i bardzo wytrzymały. Nada się praktycznie na niemal każdą okazję.
Ocena: 4

Translate »