SKROSS Ładowarka USB QUICK CHARGE 3.0

SKROSS Ładowarka USB QUICK CHARGE 3.0

Od ponad roku korzystam z telefonu Xiaomi Mi8 z którego nota bene jestem bardzo zadowolony. Moja małżonka z kolei jakieś pół roku temu sprawiła sobie Samsunga S9, jako szczery fan Xiaomi nie po drodze mi do wynalazków Samsunga ale zazdrościłem żonie możliwości szybkiego ładowania swojego urządzenia dzięki specjalnej ładowarce. Ja w zestawie z moim telefonem dostałem tylko zwykłą, standardową.

W świecie, gdzie cały czas pędzimy i brakuje czasu na wydawałoby się najprostsze rzeczy właśnie ta prostota potrafi niejednokrotnie uratować nam „życie”. Ładowarkę od szwajcarskiej marki SKROSS wziąłem po raz pierwszy gdy wybieraliśmy się na wycieczkę na Maltę a potem do Chorwacji, Austrii i Słowenii. Wiedziałem, że większość dnia będziemy spędzać gdzieś poza domem a telefon będzie również moim jedynym aparatem fotograficznym oraz nawigacją. Bałem się, że może się zdarzyć, że zabraknie mi baterii w najmniej fortunnym momencie.

Może od razu zacznę od końca – dzięki szybkiej ładowarce USB Quick Charge 3.0 byłem w stanie w restauracji czy kawiarni, podczas 30 minut – czyli w czasie jedzenia posiłku lub picia kawy – naładować swój telefon z 30% na prawie 100%! Dzięki temu mogłem czuć się swobodnie i niezależnie podczas całego dnia. Na co dzień zresztą ładowarka również sprawdza się świetnie chociażby w momencie, gdy wracam z pracy – wymyślamy z żoną, że jedziemy gdzieś z dziećmi – ja podłączam na dosłownie 15-20 minut telefon i jest on na tyle naładowany, że wiem, że baterii starczy mi do nocy.

Niestety, szybkie ładowanie, indukcja, powerbanki – te wszystkie rozwiązania są pochodną tego, że mimo wielu lat zaawansowanych prac producenci sprzętu nie są w stanie zmagazynować takiej ilości energii by nasze codzienne urządzenia – czyli głównie smartphone`y mogły działać przez kilka dób.

Ładowarka USB Quick Charge 3.0 nie należy do najmniejszych ale z drugiej strony nie przeszkadza w plecaku. Jest wyposażona w tradycyjną dla naszego regionu wtyczkę EURO, białą obudowę z logiem marki oraz gniazdem USB po boku. Na tym w zasadzie można byłoby zakończyć opis tego produktu. Moim zdaniem niewielką wadą modelu jest fakt, że po podłączeniu do gniazdka posiada on diodę (i to akurat na plus), której nie można wyłączyć (to na minus). Osobiście codziennie przed położeniem się spać włączam telefon do ładowarki by w trakcie nocy się naładował. Przez pierwsze kilka oczy emitowane przez ładowarkę światło po prostu nieco przeszkadzało mi w zasypianiu (możliwość wyłączenia diody byłaby idealna).

Jeśli chodzi o specyfikację urządzenia to wygląda ona następująco:

  • Wejście: 100 V – 240 V ~ 50/60 Hz 500 mA (maks.)
  • Wyjście: DC 5 V, 3 A; DC 9 V, 2 A; DC 12 V, 1,5 A
  • Technologia Qualcomm® Quick Charge ™

Co ważne – nawet jeśli urządzenie, które chcemy podładować nie pozwala na korzystanie z technologii szybkiego ładowania (np. mój aparat fotograficzny Panasonic Lumix LX100 czy też słuchawki bezprzewodowe Audictus Endorphine) to za pośrednictwem tego urządzenia i tak się one naładują (tylko nieco wolniej). Do gniazda USB w ładowarce wsunąć końcówkę kabla ładującego i już ładowarka jest gotowa do użytku.

Dystrybutor na swojej stronie przekazuje szczegółową informację o technologii Qualcomm Quick Charge: „Wykorzystuje specjalne algorytmy i jest w stanie oszacować zapotrzebowanie na energię w danym momencie, dzięki czemu jej transfer odbywa się z maksymalną wydajnością. Urządzenia wykorzystujące Quick Charge 3.0 ładują się o 38% szybciej od tych z Quick Charge 2.0, dwa razy szybciej od tych z Quick Charge 1.0 i cztery razy szybciej od tych ładowanych standardowymi ładowarkami.”

Aktualnie cena tej szybkiej ładowarki wynosi 59 złotych – nie jest to bardzo mało ale urządzenie jest naprawdę wysokiej jakości. Sama konstrukcja ale przede wszystkim to jak działa i jak może być przydatne np. w podróży determinuje to, że warto wydać te pieniądze. To proste w obsłudze urządzenie, które po prostu działa tak jak powinno – i właśnie dlatego można go polecić.

Ocena: 5-

Translate »