Sprzęt niezbędny dla triathlonisty

Sprzęt niezbędny dla triathlonisty

Triathlon to dziedzina sportu, która wymaga od nas nie tylko odpowiedniego zaangażowania, lecz również właściwie dobranego sprzętu, który umożliwi nam regularne treningi i w konsekwencji udział w profesjonalnych zawodach. Warto zatem przekonać się, co przede wszystkim powinniśmy zgromadzić, by móc w pełni trenować triathlon.

Triathlon-Training-Plans

1. Pływanie

– Okulary

Powinny być odpowiednio dobrane, by zapewniały szerokie pole widzenia. Warto wybrać okulary ze szkłami antyrefleksyjnymi, które umożliwiają komfortowe pływanie pod słońce.

Czepek

Czepki są nie tylko wymaganym nakryciem głowy, lecz dodatkowo podtrzymują okulary pływackie.

– Strój

Strój kąpielowy ma nam zapewnić przede wszystkim wygodę. Paniom odradza się stosowania stroju dwuczęściowego typu bikini. Warto wybierać specjalne stroje przystosowywane do triathlonu. Trzeba również pamiętać, że w strefie zmian T1/T2 trzeba będzie się przebrać.

– Pianka

Pianka zdecydowanie ułatwia pływanie. Sprawdza się nie tylko wówczas, kiedy woda jest bardzo zimna i nasz organizm potrzebuje ogrzania, lecz również po to, aby nieco polepszyć nasze osiągi pływackie.

– Lubrykant

Warto zaopatrzyć się również w lubrykat, typu maść, wazelina, oliwka czy spray natłuszczający, które pomogą nam założyć piankę na ciało, a następnie zdjąć po pływaniu.

xin_2208031823007261227722

2. Sprzęt

– Rower

W tym przypadku jest to oczywiście rzecz podstawowa. Jak się okazuje sporym wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego sprzętu. Zaleca się, aby dobierać rowery nie tylko pod kątem własnych oczekiwań i potrzeb, lecz także m.in. pod względem szosy, po jakiej będziemy jeździć. A to oczywiście nie zawsze jest jednoznaczne. Warto zatem wybierać naprawdę dobre jakościowo jednoślady, bowiem bardzo wiele zależy od odpowiednio dobranego sprzętu.

– Kask

Zaraz po samym rowerze jest to druga niezwykle istotna rzecz, bez której nie można startować – oczywiście ze względu na nasze bezpieczeństwo.

– Buty rowerowe

Zapewniają nam komfort podczas jazdy na rowerze.

– Okulary

Przydają się, by żadne owady nie wpadły nam w oko, są pomocne również w przypadku opadów.

– Pompka i dętka

Warto zaopatrzyć się w te akcesoria, bowiem w przypadku jakichkolwiek problemów z rowerem na trasie, będziemy mogli samodzielnie dokonać podstawowych napraw.

Bike_park_in_triathlon_event

3. Bieganie

– Buty

W bieganiu oczywiście budy odgrywają najważniejszą kwestię. Warto wybrać naprawdę dobre obuwie, które zapewni nam komfort biegania. To niezbędna podstawa, bez której nie obejdziemy się zarówno podczas treningów, jak i zawodów triathlonowych.

Chris_McCormack_Ironman_World_Champion

Informacje dostarczył Triathlonowy.pl.

Translate »