STOOR czapka termoaktywna

STOOR czapka termoaktywna

Lekka czapka termoaktywna to kolejny produkt marki STOOR, który miałem okazję testować dzięki uprzejmości sklepu turystycznego GAWRA. Przez ostatnie tygodnie mieliśmy okazję doświadczyć różnych odmian zimowo-wiosennej pogody, więc warunki sprzyjały testowaniu tego typu sprzętu.

stoorlogo1gawra (2)

O firmie STOOR pisałem już przy okazji poprzednie recenzji (bokserek termoaktywnych), jednak warto zaznaczyć jeszcze raz, że jest to polska marka, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji odzieży termoaktywnej. Wykorzystywane do produkcji materiały również pochodzą z Polski, więc jest to świetna okazja do wsparcia rodzimej marki pełną gębą.

???????????????????????????????

Materiał wykorzystany do produkcji czapki to Meryl SkinLife, który zawiera w sobie, posiadające właściwości bakteriobójcze, dodatnie jony srebra. Redukuje to powstawanie nieprzyjemnego zapachu oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii, co w przypadku czapki nie jest bez znaczenie.

???????????????????????????????

Materiał jest bardzo cienki i luźny, ale dzięki temu czapka jest niezwykle lekka. Jednocześnie doskonale spełnia swoją rolę, czyli chroni przed wiatrem i chłodem, zachowując jednocześnie odpowiednią wentylację.

???????????????????????????????

Na uwagę zasługuje krój czapki. Dolna jej część ma kształt obręczy okalającej głowę. W tym miejscu materiał jest podwójny, dzięki czemu lepiej chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, z drugiej jednak strony nie grzeje zbyt mocno sam z siebie, co niewątpliwie jest jego zaletą. Od czubka czapki w stronę dolnej krawędzi rozchodzą się w formie krzyża cztery rzędy szwów, które nadają czapce kształt i sprawiają, że lepiej dopasowuje się do kształtu głowy i nie przemieszcza w czasie biegu. Po założeniu przypomina ona trochę czepek kąpielowy, no ale cóż… wrażenia estetycznie nie są najważniejsze.

???????????????????????????????

Czapka wykonana jest z czarnego materiału, a szwy są białe co daje dobry efekt wizualny, ale co najważniejsze, szwy są precyzyjne, nigdzie nie wystają żadne nitki.

???????????????????????????????

Tyle jeżeli chodzi o teorię – w końcu czapka jaka jest, każdy widzi. Ważne jest jak sprawdziła się w praktyce. Otóż pierwsze wrażenie czapka STOOR robi średnie – kawałek szmatki i tyle, ale muszę przyznać, że ten kawałek szmatki bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Większość, a raczej wszystkie czapki, z jakich do tej pory korzystałem po powrocie z treningu były przesiąknięte potem, a w okolicy czoła odbita była na nich mokra plama. W przypadku STOORa było jednak inaczej. Wykorzystany materiał bardzo dobrze transportuje wilgoć i błyskawicznie wysycha, dzięki czemu pozwala zachować wysoki komfort użytkowania bez względu na czas i intensywność treningu. Za komfort termiczny czapce tej zdecydowanie należy się ocena bardzo dobra, nie jest to jednak produkt bez wad.

???????????????????????????????

Czapka sprzedawana jest w rozmiarze uniwersalnym, a wykorzystany materiał nie należy do najbardziej rozciągliwych. Oczywiście, w pewnym zakresie się rozciąga, jest to jednak niestety dosyć ograniczony zakres, a moja głowa się w nim nie zmieściła albo w najlepszym wypadku znalazła się na granicy. Muszę przy tym zaznaczyć, że nie uważam się za posiadacza zbyt dużego czerepu (mój obwód głowy to 57 cm). Skutkowało to tym, że czapka powoli się po prostu zsuwała i co jakiś czas musiałem ją poprawią, co oczywiście było trochę denerwujące. Materiał z czasem minimalnie się rozciągną, ale sytuacja i tak nie jest idealna. Myślę więc, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zróżnicowanej rozmiarówki.

???????????????????????????????

Podsumowując należy wspomnieć również o niewygórowanej cenie czapki STOOR, która wynosi niecałe 30 zł. Jest to godna polecenia uniwersalna czapka, która dobrze sprawdzi się zarówno w zimowych warunkach jak i podczas chłodniejszych wiosennych dni. Zarówno wykorzystany do produkcji materiał, jak i samo wykonanie stoi na najwyższym poziomie, a przy tym jest w 100% polskie. Jedyny problem tkwi w rozmiarówce, jeżeli jednak nie mamy zbyt dużej głowy to zdecydowanie warto rozważyć zakup tej czapki.

Ocena: 4+

Zapraszam również na swojego bloga HEAVY RUNS LIGHT oraz profil na Facebooku HEAVY RUNS LIGHT

Translate »