S`WELL Butelka – termos 500ml

S`WELL Butelka – termos 500ml

Podczas targów ISPO w Monachium, całkowicie przypadkowo natrafiłem na niewielkie stoisko zastawione różnokolorowymi, metalowymi butelkami. Był to kolejny raz, kiedy utwierdziłem się w przekonaniu, że niekiedy małe firmy mogą zaoferować tyle samo (lub więcej), co ogromne powierzchniowo stoiska mainstreamowych, międzynarodowych marek – przynajmniej pod względem pomysłowości i innowacyjności.

CLW_web_logo_full_color_R

Muszę nadmienić, że obsługa (która składała się z dwóch osób) od samego początku zaczęła żywo i z zaangażowaniem opowiadać i prezentować oferowany przez siebie produkt. Po dobrych kilku minutach rozmowy otrzymałem w prezencie jeden z nich. Ze względu na to, że od momentu targów minęło już trochę czasu, a ja nagminnie korzystam z tego produktu, przyszedł czas, by go opisać.

SWB-2

Na samym początku warto w kilku zdaniach przedstawić samą firmę, gdyż jak mniemam nie jest powszechnie znana na polskim rynku (na dzień dzisiejszy nasz kraj nie posiada dystrybutora tej marki). Jej założycielką (a także projektantką butelek) jest Sarah Kraus. Aktualnie w firmie pracuje 6 osób a także odkurzacz Roomba (który na stronie internetowej jest przedstawiony jako „Office Pet”. Należy więc przyznać, że jest to mała firemka. Tym bardziej dziwi fakt, że zyskała dość sporą popularność. O butelkach S`well można przeczytać nie tylko trzy strony opinii na Amazon.com, ale także wiele innych tekstów na (najczęściej) anglojęzycznych stronach internetowych. Pierwszą zaletą całej marki (a nie konkretnego produktu) jest fakt, że aż 10% przychodów firmy jest przeznaczanych na instytucję charytatywną WaterAid.

SWB-7

Przejdźmy jednak do samego przedmiotu – który jest przecież najważniejszy. Na samym początku należy nadmienić, że firma posiada kilka serii swojego produktu. Dwie z nich to klasyczne butelki w różnych kolorach w wersji matowej i błyszczącej. Ponadto znaleźć można specjalnie zaprojektowane butelki do wina (skądinąd pomysł, który wielu może zaoszczędzić wielu problemów), mniejsze butelki śniadaniowe a także specjalną ślubną kolekcję (niezwykle oryginalny i trafiony pomysł).

bottlediagram-fullsize

Butelka którą otrzymałem zapakowana była w bardzo ładny karton o kształcie walca. Zaznajamiając się z informacjami na nim, można dowiedzieć się o technologii czy działaniach instytucji WaterAid. Trzeba nadmienić, że takie opakowanie butelki sprawia, że może pełnić ona rolę niezwykle trafionego i przydatnego prezentu. Ot, wystarczy przylepić wstążkę na samej górze i prezent gotowy.

2013-02-16 13.02.15

S`well wygląda jak… butelka. Najbardziej tradycyjna butelka. Ale tylko z pozoru. Posiadana przeze mnie butelka pochodzi z „The Classic Shimmer Collection”, która składa się tak naprawdę z aż siedmiu odmiennych kolorystycznie wariantów (czarny, błękitny, zielony, złoty, różowy, czerwony, srebrny). Dzięki tak dużej różnorodności absolutnie każdy znajdzie kolor, który będzie mu się w 100% podobał i w 100% odpowiadał (mój nazywa się Sunshine Yellow). Co więcej, jeśli ktoś ma zamiar posiadać więcej niż jedną butelkę S`well – bez problemu je odróżni. Swoją drogą, moim zdaniem każdy z tych kolorów ma w sobie coś, co przykłuwa oczy.

2013-02-16 13.02.55

Właśnie, całkiem przypadkowo przeszedłem do sedna. Mimo tego, że jak wspomniałem S`well to z wyglądu tradycyjna butelka, tak naprawdę jest niezwykle designerska. W oka mgnieniu przykłuwa uwagę. Nie wiem czy to przez to, że kolory są żywe i świecące, czy przez kształt (butelki!), spory korek czy mały napis. Naprawdę nie wiem. Faktem jednak jest, że mając tę butelkę wiele osób może się jej (nie nam!) przyglądać np. w autobusie czy na ulicy. To, czy ktoś lubi wzbudzać sensację swoimi przedmiotami jest już sprawą osobistą, niemniej na pewno jest to ciekawe doświadczenie. Faktycznie, z samego wyglądu butelki widać, że nie została wyprodukowana z byle jakich materiałów oraz, że nie została kupiona na miejskim bazarze (i bardzo dobrze). Można nieco z przymrużeniem oka powiedzieć, że jest jakąś tam oznaką luksusu.

2013-02-16 13.21.30

Na dolnej części (spodzie butelki) w centralnym miejscu, znajduje się dość spore logo marki (przypominające kroplę wody). Boki od dołu zostały wykonane na kształt zwykłej, plastikowej butelki. Nieco wyżej znajduje się pasek, który powstał po zmontowaniu elementów butelki S`well. Bezpośrednio nad nim znajduje się pozioma nazwa marki. Natomiast bezpośrednio nad nią, jednak pionowo widnieje napis „Healthy Helpful Happy”, który jest równocześnie mottem firmy. Wszystkie napisy/grafiki nie zostały naklejone, lecz naniesione w ten sposób, że w żaden sposób nie udało mi się im zaszkodzić (choć były ku temu sposobności – uwierzcie). Zwieńczeniem butelki jest stosunkowo spory (4 cm średnicy i 3 cm wysokości), srebrny korek. Należy wziąć pod uwagę, że od góry posiada lekkie wypustki (podobne do tych na dole butelki), dzięki czemu jego odkręcanie jest nieco łatwiejsze. Od wewnętrznej strony posiada plastikową wypustkę wraz z gumowym elementem, który zapewnia butelce szczelność. Tak jak wspominałem przed chwilą, cała butelka budzi z wyglądu bardzo pozytywne wrażenia.

2013-02-16 13.50.49

Czas na trochę szczegółów. Na początek warto podkreślić, że S`well została wyprodukowana z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8 (oprócz części zakrętki). Jest wolna od szkodliwego BPA. Posiadana przeze mnie pojemność to 500ml. Czyli jedna z najbardziej popularnych butelek plastikowych na napoje/wodę. Taki rozmiar jest idealny, jeśli chcemy mieć przy sobie odpowiednią ilość napoju np. do pracy, czy na zajęcia, lub też na jednodniowe wycieczki (oczywiście dla jednej osoby). Większa pojemność byłaby związana z większą wagą samego produktu, stąd też taki rozmiar można uznać za przysłowiowy „złoty środek”. Butelka jest wysoka na 26 cm, jej dolna część (o korku już wspominałem), posiada 6,5cm średnicy. Taka średnica sprawia, że butelka nadaje się do przewożenia w miejscach na kubki w samochodach – co z kolei przemawia za jej zdecydowaną zaletę, szczególnie, jeśli ktoś jeździ w dalekie trasy. Pusta całość waży ok. 305g. Niestety muszę przyznać, że to sporo więcej niż zwykła plastikowa butelka, niemniej jednak jak na półlitrowy termos jest to waga bardzo przyzwoita (identyczną posiada chociażby termos Fjord Nansen One Touch 0,5l).

2013-02-17 10.49.06

Żeby nie było tak wspaniale i kolorowo (choć kolorowo z butelką S`well jest zawsze), nie jest ona produktem idealnym. Przede wszystkim doskwierał mi fakt (jak wspominałem, przez większość czasu korzystałem z butelki w okresie zimowym), że butelka jest bardzo śliska, trudno ją utrzymać a także odkręcić w rękawiczkach czy mokrych dłoniach. Co niestety przemawia na jej sporą niekorzyść. Jej wygląd (choć jak wspominałem jest jej oczywistym plusem), stanowi także jej minus. Niestety butelka S`well nie posiada nakrętki, którą oferują termosy – z której można napić się przenoszonego płynu. Aby z S`wella pić niemal wrzący napój potrzebujemy przelać go do innego naczynia. O ile np. w biurze, gdzie mamy do dyspozycji kubki nie stanowi to żadnego problemu, nieco inaczej wygląda to np. na szlaku.

2013-02-17 11.46.03

Prócz tego za minus można by uznać fakt, że element silikonowy, który pełni rolę uszczelki niestety z czasem traci swoje właściwości (a także się zabarwia – jeśli w butelce przenosi się np. kawę). Na szczęście firma S`well dba o swoich konsumentów, wystarczy napisać im e-mail, a podeślą całkowicie za darmo nową uszczelkę, którą można samodzielnie, bez jakiegokolwiek problemu zamontować. W ten sposób wada staje się zaletą.

2013-02-17 11.46.36

Muszę nadmienić, że wlot butelki jest dość szeroki (3cm średnicy), dzięki temu bardzo wygodnie się pije a także utrzymuje butelkę w czystości (najłatwiej myć ją tradycyjną szczotką do butelek, jednakże najczęściej wystarczy ją po prostu porządnie przepłukać wodą z płynem do naczyń). Niestety, ze względu na zastosowaną w niej technologię nie jest możliwe mycie jej w zmywarce. Spory otwór ma także jeszcze jeden niewątpliwy plus, jest na tyle duży, że bez żadnego problemu można do butelki włożyć kostki lodu – co ma szczególne znaczenie jeśli w butelce przenosimy chłodne napoje, zwłaszcza w czasie upałów.

2013-04-09 21.34.34

No właśnie – co takiego w sobie ma ta butelka, co wyróżnia ją na tle innych. Odpowiedź jest prosta – technologię ThermaS`well, która (wg producenta) zapewnia utrzymanie temperatury gorących napojów przez 12 godzin, natomiast zimnych przez 24 godziny. Technologia ta w zasadzie nie różni się od innych standardowo stosowanych w termosach. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stali nierdzewnej a także podwójnych ścianek termos pełni swoją funkcję. Owa podwójna ścianka jest wysoka aż po samo zakręcanie butelki co zapewnia maksymalną długość trzymania temperatury. Ta technologia sprawia także, że od zewnętrznej strony butelka się nie nagrzewa – nie ma więc możliwości poparzenia się. Jeśli chodzi o praktykę to gorąca herbata w butelce była ciepła po ponad siedmiu godzinach. Przypuszczam, że po wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu termosu (nagrzaniu), mogłaby trzymać nawet przez 10-11 godzin. Jeśli zaś chodzi o zimne napoje (które, przyznam szczerze pijałem z niej głównie w domowym zaciszu), to po wrzuceniu trzech kostek lodu woda była naprawdę zimna nawet po ponad 20 godzinach (oczywiście w temperaturze pokojowej), co jest znakomitym rezultatem.

2013-04-09 21.33.45

Dla kogo jest butelka S`well? Bez wątpienia dla każdego kto chce się wyróżnić i lubi przedmioty designerskie. Dla kogo jeszcze? Dla osób, które chcą dbać o środowisko. Zamiast używać codziennie to nowej plastikowej butelki, swoje napoje czy wodę można mieć przy sobie w butelce S`well (co ważne – tak zimne jak i gorące). Zawsze – niezależnie od sytuacji. Owszem, nie posiada, tak jak tradycyjne termosy zakrętki, która służy jako kubek, niemniej i tak jest niezwykle praktyczna. Najlepiej sprawdza się do przenoszenia napojów zimnych – gdy nie mamy możliwości poparzenia się. Do jej minusów należy także to, że jest dość śliska i trudno ją odkręcać w mokrych dłoniach (lub w rękawiczkach) – szczególnie, gdy wewnątrz jest wrzątek. Ogólnie jednak mnogość plusów jakie oferuje sprawia, że jest to produkt naprawdę warty uwagi, który nie tylko może się podobać, ale także pełnić bardzo przydatną funkcję, ponadto jest wyprodukowany ze świetnej jakości materiałów i z dbałością o szczegóły (mimo tego, że produkcja ma miejsce w Chinach). S`well jest niezastąpiony na co dzień – do pracy, szkoły, na wycieczki, jednodniowe trekkingi, wakacje czy zwiedzanie – wszędzie tam, gdzie chcemy mieć przy sobie coś do picia. W pięknej, nietuzinkowej oprawie.

2013-04-09 21.34.50

Ocena: +4

Translate »