BARRACUDA Bluza TERRAGO

Miałem przyjemność przyjrzenia się ciekawej bluzie polskiej marki BARRACUDA – model TERRAGO. Muszę przyznać, że zrobiła na mnie całkiem niezłe pierwsze wrażenie.

 

Jeśli chodzi o wygląd, bluza jest bardzo dobrze skrojona a lekko dający się naciągać materiał bardzo dobrze przylega do ciała. Zamek na całej długości pomaga w kontroli cieplnej podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Terrago posiada dwie kieszonki na ręce oraz jedną na piersi – co wystarcza, gdy chce się mieć drobne przy sobie czy telefon komórkowy. Wszystkie zostały wykonane przez znaną i uznaną markę YKK, co gwarantuje trwałość i niezawodność. Z tyłu na stójce umieszczono niezbyt duże logo marki Barracuda. Natomiast metka z nazwą znajduje się także przy kieszonce na rękę (tam też znajduje się mały odblask, który zawsze lepiej, żeby był niż, żeby go nie było). Z ciekawych rozwiązań na samej górze został umieszczony stoper, żeby przypadkiem nie zaciąć się zamkiem w szyję. Ponadto na górnej części pod zamkiem znajduje się pasek dodatkowego materiału także chroniący przed zacięciem się np. z t-shirtem. To wbrew pozorom bardzo przydatne rozwiązania.

 

Co jest jej największym plusem? Przede wszystkim to, że jest skonstruowana hybrydowo. W miejscach narażonych na największą potliwość – pod pachami oraz na plecach użyto materiału Meryl SkinLife, który rewelacyjnie odprowadza wilgoć. Faktycznie sprawdza się wyśmienicie nawet podczas bardzo intensywnego treningu. Jednak nic nie jest idealne. Owszem, podczas samej aktywności fizycznej materiał zachowuje się znakomicie. Niestety, jeśli zatrzymamy się odpocząć czy usiąść na ławce a jesteśmy porządnie spoceni – bardzo szybko poczujemy dyskomfort związany z przemarznięciem, lepiej na postoje założyć sobie coś „na plecy”. Dosłownie. Materiały oraz wykonanie nie pozostawiają złudzeń – to naprawdę dobry jakościowo towar. Wszystko zostało uszyte z należytą starannością. Płaskie szwy zapewniają komfort i wygodę podczas jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Także materiały są bardzo miłe w dotyku i wytrzymałe. Jedyne, czego bym się obawiał to mechacenia materiału na plecach, np. od ocierania się plecaka. Nie użytkowałem jednak bluzy na tyle długo by móc to w stu procentach ocenić. Do jej zdecydowanych plusów należy jeszcze to, że bardzo szybko wysycha, co jest niezwykle ważne np. podczas kilkudniowej wędrówki szlakiem, gdy ze względu na wagę posiadamy mało bagażu i musimy radzić sobie z tym co mamy przy sobie.

 

Bluza zapewnia bardzo dobre warunki termiczne i idealnie nadaje się do użytkowania podczas wzmożonej aktywności. Nie jest jednak przeznaczona na ciepłe temperatury. Dużo lepiej sprawdza się jesienią czy zimą. Będzie także świetnym kompanem np. do nocnych letnich biegów. Użytkowanie jej jednak w pełnym słońcu nie byłoby najlepszym pomysłem. Idealnie nadaje się np. do uprawiania kolarstwa, nordic walkingu, biegów , ski touringu czy turystyki górskiej. Wszędzie tam, gdzie człowiek jest narażony na wzmożoną potliwość a potrzebuje warstwy ocieplającej.

 

Podsumowując, bluza Terrago marki Barracuda to niezły wybór dla osób, które uprawiają wymagające sporty zwłaszcza w zimę czy podczas chłodniejszej aury. Jej największym plusem jest to, że jest hybrydowa – dzięki temu świetnie oddycha i odprowadza wilgoć zapewniając komfort nawet podczas wielogodzinnych ćwiczeń. Nie jest jednak bluzą do użytku letniego, trzeba także uważać, by nie przeziębić się w trakcie przerwy. Ogólnie jednak jest to bardzo dobry wybór, szczególnie biorąc pod uwagę, że np. na platformie saleup.pl można ją nabyć nawet za 137.90zł, za taką cenę trudno znaleźć lepszy towar.

Ocena: 4

p.s. więcej zdjęć po dzisiejszych meczach 🙂

Translate »