JACK WOLFSKIN Koszulka DYNAMIC LONGLEEVE MEN

Dzięki uprzejmości firmy Horyzont, dystrybutorowi marki Jack Wolfskin w Polsce miałem okazję w ostatnim czasie testować ciekawą koszulkę z długim rękawem – Dynamic Longsleeve Men. Ponieważ koszulka wiele już przeżyła z moją skromną osobą, jestem w stanie nieco szerzej się na jej temat wypowiedzieć. A jest o czym opowiadać.

            Koszulka sprawia dość niepozorne wrażenie, ot – dobrze uszyta i skrojona koszulka w dwóch kolorach (testowałem model czarno-grafitowy). Tradycyjny kołnierzyk, obszycie z dołu i na końcach rękawów, przeszycia między kolorami. Można by rzec, że koszulka jaka jest każdy widzi. Na lewej piersi małe, absolutnie nierzucające się w oczy logo marki ze znajomą łapą wilka. Minimalnie połyskliwe, także bardzo ciemne. Na samym dole w lewym rogu malutka naszywka ze skrótem Q.M.C. Zamiast metki na materiale nałożono w jej miejscu nazwę marki, rozmiar i miejsce produkcji (Wietnam). Całkiem niezłe rozwiązanie z tego względu, że metka lubi nieco przeszkadzać przy uprawianiu różnego rodzaju aktywności fizycznych. W zasadzie o wyglądzie nie ma się co więcej rozpisywać.

            Dynamic Longsleeve Men został uszyty w 90% z poliestru i w 10% z elastanu. Dzięki temu koszulka jest nieco rozciągliwa (elastyczna) – dość dobrze leży na ciele. A także pełni rolę średnio ocieplającą. Trzeba przyznać, że po założeniu czuć, że jest to produkt bardzo wysokiej jakości. Dzięki dobremu krojowi i materiałowi koszulka jest naprawdę bardzo wygodna i komfortowa. Mimo tego, że przy pierwszym dotyku materiał nie sprawia wrażenia miłego a raczej nieco śliskiego i zimnego – na szczęście tym razem pierwsze wrażenie okazało się mylne. Koszulka jest także bardzo porządnie uszyta, mimo tego, że przeżyła kilka upadków, miała spoko spotkań pierwszego stopnia z gałęziami, krzakami i wieloma innymi nieprzyjemnymi rzeczami, które można spotkać na leśnych duktach – ani jedna nitka nie wyszła a koszulka nadal sprawia wrażenie całkowicie nowej i nieużywanej! Jednoznacznie świadczy to o jakości wykonania.

            Jak już wspomniałem koszulka została wykonana z wykorzystaniem systemu Q.M.C. (Quick Moisture Control), który powinien bardzo efektywnie odprowadzać nadmiar potu i tym samym regulować wilgoć. Bez wątpienia można powiedzieć, że Q.M.C. sprawdza się rewelacyjnie i jest największym atutem tego modelu.

            Dynamic Longsleeve Men przeżył ze mną naprawdę wiele. Koszulka bardzo dobrze sprawdzała się podczas różnego typu wieczornych aktywności – niezależnie czy szedłem pobiegać, pograć w Ultimate Frisbee czy uprawiać nordic walking koszulka naprawdę spisywała się znakomicie. Należy podkreślić raz jeszcze, że stanowi świetną warstwę pośrednią, która jest cieplejsza od tradycyjnego t-shirtu natomiast chłodniejsza od softshelli. Dlatego idealnie nadaje się na temperatury kiedy t-shirt jest już za zimy a softshell jeszcze zbyt ciepły. Na koniec lata w nocy – jak znalazł. Oprócz wspomnianych, niemal codziennych aktywności koszulka przebyła ze mną np. IV Wieczorny Bieg na Górę Żar z serii biegów Salomon Trail Running. Start biegu miał miejsce o godz. 19.00. Wiadomo, że w terenie górskim, po zachodzie słońca robi się dość chłodno. Im bliżej szczytu tym wiatr robił się silniejszy. Być może nie udało nam się zająć satysfakcjonującej pozycji, niemniej jednak sama koszulka spisała się naprawdę znakomicie. Świetnie odprowadzała pot, którego przy bardzo dużym wysiłku naprawdę było sporo. Dzięki temu, że nie zalegał na koszulce najpewniej nie przeziębiłem się po biegu – mokra koszulka i silny wiatr to w końcu gotowa choroba. Dzięki długiemu rękawowi zawsze było czym wytrzeć także pot z czoła. Tak samo dobrze spisała się podczas I Marszu Nordic Walking „Chodzę bo lubię”, który odbył się w Bielsku-Białej. Nieco niższa aktywność ale za to marsz miał miejsce w dzień. Między drzewami spisywała się równie rewelacyjnie.

            Oczywistym jest, że nie jest to produkt, który jest stworzony do tego, by korzystać z niego w środku lata w upale – w takich warunkach na pewno by się nie sprawdził. Może jednak stanowić świetną pierwszą warstwę podczas uprawiania sportów zimowych. Wprawdzie nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia tego ale po tym jak prezentowała się podczas innych aktywności jestem w stanie z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa to stwierdzić. Jestem przekonany, że ktoś, kto wybierze ją do uprawiania zimowego szaleństwa nie będzie zawiedziony.

            Jej sporym atutem jest także to, że nie pochłania zapachów. Zdarzyło mi się chodzić w niej kilka dni pod rząd (podczas kilkudniowego trekkingu w górach, gdzie chciałem zabrać z sobą jak najlżejszy bagaż). Mimo kilku dni marszu koszulka nie wydzielała nieprzyjemnego, specyficznego zapachu. Tak samo nie było większego problemu, by podczas średnio wzmożonych treningów korzystać z niej dwa dni z rzędu. To także spory plus, szczególnie dla osób, które zastanawiają się nad każdym gramem przed wyjazdem.

            Chciałbym tylko wspomnieć jeszcze o jednym małym atucie. Oczywiście koszulka nie jest wodoodporna ale maszerując o kijach w lekkiej mżawce nie przemokła przez ok. 20min.

            Ciężko wytknąć jakieś minusy koszulce Dynamic Longsleeve Men marki Jack Wolfskin. Jedno można powiedzieć na pewno – to bez wątpienia udany model. Koszulka jest bardzo dobrze skrojona a materiał wygodny. Co jednak jeszcze ważniejsze koszulka jest bardzo wytrzymała rewelacyjnie wręcz odprowadza pot i wilgoć, tym samym wywołując uczucie komfortu. Idealnie nadaje się jako jedyna warstwa np. podczas biegania, bez wątpienia sprawdzi się także w warunkach zimowych jako pierwsza warstwa. To po prostu naprawdę dobry produkt, z którego każdy powinien być zadowolony.

Ocena: +4

Translate »