TERVEL Bezrękawnik męski COMFORTLINE

Już ponad pół roku korzystam z bezrękawnika męskiego polskiej marki Tervel, która kilkakrotnie była już opisywana na blogu. Trend ten nie wziął się z nikąd – korzystam Tervela ponieważ w moim przekonaniu produkuje dobrej jakości produkty z przyzwoitej półki cenowej.

tervel_logo_300

Nie chcąc po raz kolejny rozpisywać się o samej marce wspomnę tylko, że bielizna termoaktywna firmy Tervel jest produkowana  w Polsce. Ich oferta opiera się na dwóch seriach: Comfortline oraz Optiline, które są także rozdzielone zależnie od płci. Wielokrotnie wspominałem już, że jestem zwolennikiem polskich produktów, w tym wypadku jest podobnie, nie ma jednak mowy o żadnej taryfie ulgowej odnośnie testów.

117

Bezrękawnik marki Tervel stanowi znienawidzony przez moją żonę element garderoby. Uważa ona, że mężczyzna w bezrękawniku wygląda aseksualnie i głupkowato. Niemniej jednak trudno zaprzeczyć temu, że bezrękawnik jest bardzo przydatny i praktyczny. O ile faktycznie, w samym bezrękawniku ćwiczę jedynie w domu, o tyle idealnie sprawdza się on jako pierwsza warstwa odzieży. W trakcie użytkowania bezrękawnika marki Tervel przeżył on ze mną wiele wycieczek, treningów, biegów (także narciarskcih) i wyjść. Bardzo dobrze sprawuje się pod polar, kurtkę lub softshell. Przyznam szczerze, że w trakcie największych mrozów korzystałem z niego jako pierwszej warstwy ocieplającej pod koszulę – gdy wybierałem się na uczelnię. Także w takim „miejskim” zastosowaniu bezrękawnik Comfortline spisywał się lepiej niż możnaby się tego spodziewać.

69

Czas przyjrzeć się wyglądowi tego modelu. Bezrękawnik wygląda bardzo sportowo. Ma na to wpływ to, że solidnie przylega do ciała tworząc coś w rodzaju „second skin”. Z przodu oraz z tyłu bezrękawnik posiada kluczowe miejsca, na których materiał jest cienszy – dzięki temu następuje jeszcze lepsza cyrkulacja powietrza. Ten sam pomysł wykorzystano przy elemenatach odzieży pod pachami – i to akurat jest zastosowaniem, które szczególnie zasługuje na pochwałę, bo spisuje się wręcz rewelacyjnie.

2013-03-14 22.02.19

Ramiona bezrękawnika mimo, że z tej samej tkaniny zostały lekko fakturowane. Przyznam, że wygląda to całkiem dobrze. Może dzięki temu ramiona plecaka nie będą w tak destruktywny sposób oddziaływać na bezrękawnik. Sam, tak jak wspomniałem nie chodziłem w samym bezrękawniku, więc nie miałem okazji by to sprawdzić.

2013-03-14 22.02.35

To, do czego można się lekko doczepić to to, że dokładnie pod pachą znajduje się zzszycie, które podczas intensywnych sesji treningowych potrafi dać o sobie znać. Biorąc jednak pod uwagę, że cały bezrękawnik został wykonany w technologii bezszwowej te maleńkie zzszycia nie są i tak wielkim problemem.

2013-03-14 22.02.58

Każdy z boków posiada po dwa białe pionowe przeszycia, między nimi znajduje się fakturowany w pionowe paski materiał. Dzięki takiemu zastosowaniu bezrękawnik bardzo dobrze układa się na ciele i także można uznać to za spory plus.

2013-03-14 22.03.20

Bezrękawnik jest dość długi, dzięki temu chcąc uzyskać lepsze właściwości cieplne jego dół można spokojnie włożyć do spodni. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wygląda to najlepiej, bezrękawnik jest jednak odzieżą termoaktywną, ponadto, używając go jako pierwszej warstwy i tak go nie widać.

2013-03-14 22.03.43

Występuje w dwóch kolorach – melanżowym oraz czarnym. Ja akurat mam przyjemność testować z pierwszego z nich i jestem bardzo zadowolony. Głównie z tego względu, że na melanżowym (szarym) nie widać zbyt szybko brudu, przez co nawet podczas kilkudniowych wypraw nie było wstydem zakładać ten bezrękawnik na siebie.

2013-03-14 22.04.04

Z przodu na samym dole w centralnej części naszyto czarny napis Tervel z białą obramówką. Prezentuje się bardzo dobrze. Tak samo jak w innych produktach tej marki także bezrękawnik nie posiada żadnych metek, które mogłyby przeszkadzać podczas aktywności fizycznych. Zamiast tego wszystkie niezbędne informacje znajdują się naszyte z dołu po wewnętrznej strony bezrękawniku. To wielokrotnie przeze mnie chwalone rozwiązanie naprawdę zasługuje na pochwałę bo znacznie ułatwia życie. Nie ma szans, że informacja się spierze ponadto nic nam w żaden sposób nie przeszkadza.

2013-03-14 22.04.25

Bezrękawnik został wyprodukowany z niezwykle miłej w dotyku przędzy Supplex. Trzeba przyznać, że nawet po wielu godzinach bezrękawnik w dalszym ciagu jest bardzo wygodny i z przyjemnością się go zakłada.Ogólnie trzeba przyznać, że bezrękawnik Comfortline wręcz fantastycznie oddycha, bardzo dobrze odprowadza także wilgoć z naszego ciała zapewniając nam suchość i komfort (aczkolwiek dużo zależy też od tego co mamy uprane na produkt Tervela). Do zalet tego produktu należy także to, że nawet gdy jest całkowicie mokry to bardzo szybko wysycha – wystarczą ok. 3 godziny i koszulka jest gotowa do użytku. To niezwykle ważne jeśli ktoś np. codziennie trenuje, wtedy po każdym treningu wystarczy koszulkę na szybko przeprać i na następny dzień znów jest gotowa do treningu. Muszę przyznać, że także ociekając na plecaku robi to z imponującą szybkością.

2013-03-14 22.05.05

O ile krój koszulki jest moim zdaniem bardzo wygodny i dopasowany, to minimalnie doczepiłbym się do gór od ramion, które minimalnie odstają (przynajmniej przy mojej sylwetce). Nie powoduje to w żaden sposób dyskomfortu, ale z drugiej strony nie wygląda także dobrze. Ważne jest także to, że koszulka nawet po przepoceniu dość szybko dochodzi do siebie i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów (przynajmniej do pewnego momentu).

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=eO2yy7iBi1g]

Podsumowując, bezrękawnik marki Tervel to bardzo udany produkt. Spełnia wszystkie wymagania stawiane przed bielizną termoaktywną – dobrze odprowadza wilgoć, zapewnia odpowiednią termoregulację, jest szybkoschnący a przy tym bardzo wygodny i wszechstronny. Na uwagę zasługuje także wydłużony krój oraz wzór. Niestety w mojej ocenie nie do końca przemyślano miejsce zzszycia pod pachami a także górną część ramion. Mimo tego jest to bardzo dobrzej jakości produkt, który jest dostępny w przestępnej (jak na polskie warunki) cenie. Wart polecenia niezależnie od tego czy wybieramy się na siłownię czy gap year.

Ocena: 4

Translate »